AIFIR 200 czy AIFIR 2000

Zaczęty przez GrzegorzT, Sierpień 06, 2019, 13:46:01 PM

« poprzedni - następny »

GrzegorzT

Cześć.

Mam zestaw RO7 Aquafilter z jonizatorem AIFIR 2000 i i przyszedł czas na roczny serwis.
W związku z powyższym mam pytanie czy nie warto przy okazji serwisu zamienić AIFIR 2000 na AIFIR 200?

Paweł

#1
Szczerze powiedziawszy - to ja osobiście jestem za wywaleniem tego wkładu  8)
Mam sam poziomy węglowy po osmozie i tyle, inne dodatki jak dla mnie nic nie zmieniają,
tylko podnoszą koszt użytkowania urządzenia.

Ktoś gdzieś pisał, że wkład AIFIR-200 nie daje tych parametrów, które deklaruje producent, musiałbyś poszukać,
bo nie widzę tego wątku, a jak jest z tym drugim to nie mam zielonego pojęcia.

macias211

Jak się sprawuje AIFIR 2000? Zastanawiam się nad zakupem, ponieważ obecny się uszkodził..

GrzegorzT

Trudno powiedzieć jak się sprawuje, bo nie zauważyłem żeby woda po AIFIR 2000 zmieniła smak. Pozytywne działanie jonizatora przyjmuję na wiarę :)
Tak czy inaczej, postanowiłem wprowadzić zmianę i zamiast jonizatora AIFIR 2000, teraz zamontowałem wkład alkalizujący wodaRO AV-REDOX-L, który wg producenta obniża potencjał oksydacyjno-redukcyjny (od -50mV do -400mV), uwalnia aktywny wodór (powyżej 200µg/L) i alkalizuję wodę (pH od 8-10) - to wszystko też przyjmuję na wiarę, bo nie mam sprzętu do potwierdzenia parametrów wody.

pablo1809

Poczytajcie kilka postów z tego forum to się dowiecie jak (nie)działa jonizator wody. Wymiana tego wkładu na wkład alkalizujący jest lepszym rozwiązaniem. Łatwo sprawdzić czy podnosi pH testem akwarystycznym. Zmiana potencjału RedOx wymaga inwestycji w miernik (ok. 100 zł)
Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE!

TinyPortal 2.2.2 © 2005-2022