Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Odwrócona osmoza / Odp: Zakup filtra z jonizatorem
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mcm dnia Wrzesień 09, 2020, 14:01:49 pm »
Jako ciekawostkę wrzucam zdjęcie jakby ktoś się zastanawiał co jest w środku filtra Biocera AA (ten niebieski) i jak się tam układają te ich złoża.
https://imgur.com/72LwwKH
Idąc od pustego trójkąta zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara, taki był kierunek przepływu wody.
2
Odwrócona osmoza / Odp: Wykorzystanie wody - druga membrana
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mcm dnia Wrzesień 06, 2020, 17:32:11 pm »
Od pół roku użytkuje układ z dwoma membranami szeregowo. Główny powód to żeby to miało jako taką wydajność, bo raz że nie mam miejsca na zbiornik, a dwa jakoś nie ufam temu co w tym zbiorniku się wyhoduje w trakcie użytkowania.

Wsadziłem 2 membrany 100 Filmtec'a, ciśnienie na wejściu ok 4 bary. Restryktor zostawiłem domyślny z zestawu, chyba 450. Oprócz tego mineralizator i 3 filtry sedymentacyjne przed membranami. Czyli standardowy zestaw tylko powiększony o jedną membranę, bez zbiornika i wkładu kokosowego.

Robiłem pomiary na początku i stosunek wody do odrzutu to był ok 1:1.5, natomiast TDS ok 10 (przy wodzie wejściowej ok 400). Czas napełniania 0.5 litra to 1:35. Wiadomo szału nie ma, ale da się przyzwyczaić. Zależało mi na Filmtec'u, a 100 to jest u nich max. Można spróbować z innymi bardziej wydajnymi membranami ale pytanie czy kosztem wydajności nie spada ich skuteczność filtrowania.
3
Odwrócona osmoza / Odp: Dobra mineralizacja wody
« Ostatnia wiadomość wysłana przez pablo1809 dnia Sierpień 31, 2020, 08:23:39 am »
Chyba nie doczytałeś mojego posta. Pisząc o zadowalającej mineralizacji odniosłem się do wkładów RedOx (które sam przywołałeś do tablicy).

Napiszę raz jeszcze.
Wkłady RedOx, które testowałem (1-2 lata temu) mineralizowały wodę w sposób zadowalający.

Wkłady minaralizujące oparte na zwykłym, prawdziwym dolomicie praktycznie nie mineralizują wody.

Mam nadzieję, że teraz jest już wszystko jasne.
4
Odwrócona osmoza / Odp: Dobra mineralizacja wody
« Ostatnia wiadomość wysłana przez lukasz89 dnia Sierpień 30, 2020, 09:23:29 am »
Nic z tego nie rozumiem..

Najpierw piszesz "Większość wkładów mineralizujących oparta jest na zwykłym dolomicie (taki żwirek dla kotów ;D )..... Mineralizacja była słaba, wręcz żenująco niska, na poziomie 30-40 ppm. Nawet po upływie 24h poziom mineralizacji wody był niewiele większy. Dlatego uważam, że połączenie kilku wkładów w serii niewiele pomoże."

Następnie piszesz "Testowałem produkty 3 różnych firm (Aquafilter, USTM oraz AMII) i wyniki mineralizacji były zadowalające."

Aquafilter, USTM AMII mają tylko mineralizatory dolomitowe.
5
Odwrócona osmoza / Odp: Dobra mineralizacja wody
« Ostatnia wiadomość wysłana przez pablo1809 dnia Sierpień 28, 2020, 14:34:22 pm »
Tak. Wkłądy tego typu również mineralizują wodę.

Testowałem produkty 3 różnych firm (Aquafilter, USTM oraz AMII) i wyniki mineralizacji były zadowalające. Wkłady redox mają jednak wadę. Jak nie są używane (np. przez noc) to zbiera się w nich gaz i po otwarciu wylewki następuje "prychnięcie". To normalne zjawisko, ale lepiej żebyś o tym wiedział przed ewentualnym zakupem.
6
Odwrócona osmoza / Odp: Dobra mineralizacja wody
« Ostatnia wiadomość wysłana przez lukasz89 dnia Sierpień 28, 2020, 14:11:04 pm »
Masz na myśli coś takiego?

https://allegro.pl/oferta/aifir-200-alkalizator-redox-mineralizator-osmoza-9441677056
7
Odwrócona osmoza / Odp: Dobra mineralizacja wody
« Ostatnia wiadomość wysłana przez pablo1809 dnia Sierpień 27, 2020, 08:47:46 am »
MIneralizacja wody zależy od szybkości przepływu. Im wolniej, tym woda pozostaje w kontakcie ze złożem dłużej i tym samym będzie w niej więcej minerałów.

Większość wkładów mineralizujących oparta jest na zwykłym dolomicie (taki żwirek dla kotów ;D ). Robiłem kiedyś testy w labie i pobierałem próbki w różnych odstępach czasowych (pobierałem zawsze 200 ml - taka pełna szklanka i starałem się utrzymać tę samą szybkość przepływu wody).  Mineralizacja była słaba, wręcz żenująco niska, na poziomie 30-40 ppm. Nawet po upływie 24h poziom mineralizacji wody był niewiele większy. Dlatego uważam, że połączenie kilku wkładów w serii niewiele pomoże.

Jedyne wyjście (według mnie) to znaleźć wkład minerlizujący, który nie jest oparty na zwykłym dolomicie, tylko na mieszance różnych złóż lub zainteresować się wkładami typu redox. Oprócz mineralizacji wody podnoszą pH i zmniejszają potencjał ORP.

8
Odwrócona osmoza / Dobra mineralizacja wody
« Ostatnia wiadomość wysłana przez lukasz89 dnia Sierpień 26, 2020, 21:14:39 pm »
Dzień dobry. Mam na wejściu do domu 3 filtry (5 mikron, węglowy i 1 mikron) następnie zmiękczacz wody ustawiony na 8 stopni w skali niemieckiej i teraz planuje dołożyć osmozę w kuchni, żeby przestać dźwigać butelkowaną wodę ze sklepu i ograniczyć te plastiki po wodzie bo naprawdę się tego zbiera co nie miara...

Wstępnie wybrałem dwa rozwiązania (czy jest między nimi jakaś ważna różnica)?
[quote]https://allegro.pl/oferta/filtr-ro7-hydro-osmoza-jonizator-icb-2100-wklady-7434567859
https://allegro.pl/oferta/filtr-do-wody-odwrocona-osmoza-ro6-75-gpd-wklady-4791921821[/quote]
Głównie interesuje mnie późniejsza mineralizacja wody.. żeby osiągnąć dobry wskażnik jaki mineralizator powinienem wybrać, żeby nie kosztował milion monet bo niby trzeba wymieniać co 6 miesięcy a 4000 litrów nie spożyje..

Nie wiem czy można podłączyć np. 3 sztuki w ciągu - czy to coś wspomoże?
9
Odwrócona osmoza / Odp: TDS Creep - czyli doopa mokra
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Henryk7k dnia Sierpień 17, 2020, 22:25:21 pm »
Bede szczery ale nie pojecia  dokladnie jak to działa musisz poszukac i poczytac, kiedys cos cYtalem na ten temat ale nie pamietam dokladnie i nie bede pisal zeby nie wprowadzic Cię w błąd.
Tak jak juz pisales woda ktora jest w korpusie membrany i samej membranie miesza sie gdy jest w spoczynku ze tak sie wyraże. Jak juz wspomnialem pompy permeate własnie dzialaja na zasadzie cisnien i jesli nie całkiem to podobno minimalizuja to dzialanie. Osobiscie nie widzialem w praktyce jak to.wygląda. Trzeba by było zapytac o to kogos kto ma taką pompe założona.
10
Odwrócona osmoza / Odp: TDS Creep - czyli doopa mokra
« Ostatnia wiadomość wysłana przez hsurim dnia Sierpień 17, 2020, 22:12:45 pm »
Czy jest w tych zaworach ciśnieniowych jakaś regulacja zakresu ciśnienia załączającego  ?
Strony: [1] 2 3 ... 10