Autor Wątek: uciekająca woda, wartość ppm  (Przeczytany 3404 razy)

Offline mflaku

• Nowy
  • *
  • Pomógł 0
Odp: uciekająca woda, wartość ppm
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 22, 2019, 21:40:22 pm »
Jakos mega twardej wody nie mam.
Restryktor chyba dobry, był w zestawie (kupię nowy bo nie wymieniałem, czytalem że wymienia się dopiero przy zmianie membrany)
Zrobię test czyli zatkać odpływ za restryktorem oraz zakręcić zaworek na zbiorniku i przez minute zmierzyć ile wypłyneło wody czustej z wylewki?
Zawór (kostka) wymieniłem na nowy, podpinałem według rysunków zamieszczonych na forum

Hsurim
Zaworek wymieniłem na nowy, jeden i drugi był czysty nie zapchany, przy montażu uważałem na teflon żeby się nie podwinoł.

Zakręciłem zaworek na zbiorniku, zatkałem wypływ do kanalizacji i w 1minucie napełniło się 90ml wody czystej

Offline GreguS

• Administrator
  • Technik
  • *
  • Pomógł 30
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 23, 2019, 11:42:35 am »
przyczyną uciekającej wody może być zaworek zwrotny umiejscowiony w kolanku zaraz za membraną.
Ja już kilka razy wymieniałem to 'rdzewiejące gówienko', aż w końcu zamontowałem zwykły liniowy zawór zwrotny i od tamtej pory (bęðzie ze 2 lata) problem NIE ISTNIEJE.

@hsurim  jaki ten zaworek montujesz? masz jakieś zdjęcie lub produkt, powiem, że ciekawe pominięcie w dodatku pozwala na łatwe przerobienie
RO do akwarium na pełnowartościowy filtr w domu  :behappy:

@mflaku to masz produkcję czystej wody na poziomie 34gpd bez odrzutu zatem ta membrana nie jest w najlepszej kondycji albo niskie ciśnienie i niska temperatura wody zimnej
kompletnie obniżają produkcję, dlatego kostka nie reaguje w takiej sytuacji.
Sklep Online https://sklep.osmoza.pl
Poradniki - kliknij

Offline mflaku

• Nowy
  • *
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 24, 2019, 00:08:02 am »
Czyli wymiana membrany czy instalacja pompy do podniesienia ciśnienia ?
Jedno mnie zastanawia, dlaczego po odkręceniu na full zimnej wody z wylewki zwtkłej kuchennej bateri powoduje zatrzymanie wody lecącej do ścieku (to i to idzie z tego samego kolanka) ? Na moje oko to wtedy spada ciśnienie w zestawie filtrującym, zawór czterodrożny dopiero odcina wypływ do kanalizacji.

Offline GreguS

• Administrator
  • Technik
  • *
  • Pomógł 30
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 24, 2019, 09:16:21 am »
Jedyne wyjaśnienie jakie mi przychodzi do głowy,
to drgania wywołane poprzez otwarcie baterii (okresowe zmiany ciśnienia) domykają kostkę,
ale niekoniecznie musi to być prawda - równie dobrze jest jeszcze jakiś słaby element w tej układance.
Najlepiej byłoby podmienić membranę od kogoś znajomego, wtedy sytuacja by się wyjaśniła.
Pompa zazwyczaj rozwiązuje takie problemy - ale może nie jest konieczna i po co robić sobie koszty.
Sklep Online https://sklep.osmoza.pl
Poradniki - kliknij

Offline hsurim

• Użytkownik
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 24, 2019, 18:17:20 pm »
(...)
@hsurim  jaki ten zaworek montujesz? masz jakieś zdjęcie lub produkt, powiem, że ciekawe pominięcie w dodatku pozwala na łatwe przerobienie
(...)

Prosze bardzo:

Offline loki7777

• Nowy
  • *
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 21, 2019, 13:38:04 pm »
Witam
Również mam problem z woda cieknącą do ścieku cały czas - ale po części może jestem sobie sam winny.
Ale od początku: RO7,pompa,ciśnienie ok 4bar. Problem zaczął się po około roku użytkowania - moja wina jest to ze nie wymieniłem filtrów ale wciąż mam 5PPM - wiec nie wiem czy jest sens je zmieniać. W tej chwili mam wymieniony restryktor oraz zawór czterodrożny i jest bez zmian. Zbiornik dopompowałem do 0,6bar bo było około 0,4bar. Jedna rzecz, którą zauważyłem to po odcięciu wody do zbiornika(zawór na zbiorniku) pompa zaczyna wariować(a wydaje mi się, że wcześniej tak nie było) - włącza się i po chwili wyłącz i tak w kolko.
Mam również  domu do kolanko z zaworem zwrotnym ale go jeszcze nie założyłem.
Czy zaniechanie wymiany filtrów(mając bardzo niskie PPM) może wpłynąć na prace całego układu w taki sposób ze woda leci(kapie) wciąż do ścieku i tak jakby na manometrze spadało mi cały czas ciśnienie(co pewnie spowodowane jest uciekaniem wody z układu).

Ps. Kolanko wymienione i wygląda, że woda przestała kapać. Przy okazji dodałem dwa zawory odcinające wodę aby było mi łatwiej ogarnąć problemy.
Ps2. Moje kolanko było oryginalnie bez taśmy teflonowej.