RO 7 problem z cieknącą wodą

Zaczęty przez lukaniu94, Kwiecień 05, 2014, 18:39:32 PM

« poprzedni - następny »

pablo1809

Woda z jednego kurka to chyba woda po osmozie i AICRO (bez minerałów używaj np do żelazka, kawy, herbaty), natomiast z drugiego jest zmineralizowana po osmozie, aicro, aimro i aifirze. Osobiście uważam, że ta jest do bezpośredniego spożycia bez gotowania.

System zacznie działać automatycznie. Spokojnie. Czasami trzeba spuścić kilka litrów żeby wznowił pracę. RO nie włącza się po każdym użyciu wody.
Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE!

criss20ster

Cytat: pablo1809 w Marzec 02, 2018, 21:37:52 PM
Woda z jednego kurka to chyba woda po osmozie i AICRO (bez minerałów używaj np do żelazka, kawy, herbaty), natomiast z drugiego jest zmineralizowana po osmozie, aicro, aimro i aifirze. Osobiście uważam, że ta jest do bezpośredniego spożycia bez gotowania.

System zacznie działać automatycznie. Spokojnie. Czasami trzeba spuścić kilka litrów żeby wznowił pracę. RO nie włącza się po każdym użyciu wody.

Czyli ta z baniaka jest do spożycia ?

pablo1809

#102
Tu są zdania podzielone. Niektórzy mówią że nie ma problemu, a inni że to bardzo szkodzi. Ja do ekspresu do kawy w pracy wlewam czasami osmotyczną a czasami kranówkę i jest ok. Eskimosi też przez setki lat otrzymywali wodę z lodu/śniegu.

Podobno i tak większość minerałów pobieramy z pożywienia a nie z wody...
Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE!

criss20ster

A mam pytanie czy inne wkłady innej firmy będą tez pasowały oczywiście wiadomo rozmiar 10" i ten mineralizator itd też muszę rozmiar znać czy to nie ma co wsadzać innej firmy jako zamiennik ?

pablo1809

#104
Możesz instalować wkłady dowolnej firmy pod warunkiem, że będą w standardzie 2,5" x 10" (wkłady wstępne), 2" x 10" (liniówki).

Nie jestem wyrocznią, ale znam jakość niektórych produktów. Wiem z czego są robione lub je testowałem w labie. Jakby co to pisz (piszcie). Może będę w stanie coś doradzić.
PS. Nie jestem handlowcem, więc nie będę wciskał produktów konkretnej firmy :-)
Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE!

criss20ster

11,5 KG zbiornik z woda wazy tyle sam pusty zbiornik to waga 4,2 Kg czy ktoś jest wstanie mi powiedzieć ile wody wchodzi w takim razie ?

GreguS

Używaj proszę znaków interpunkcyjnych. Musiałem dwa razy przeczytać Twój wpis, żeby ogarnąć, co chciałeś wyrazić.

Rachunek prosty - 11,5 - 4,2 = 7,3 KG, z podstaw chemii, fizyki, w przybliżeniu 1 L wody = 1 KG masy wody, czyli mamy 7,3 L pojemności użytecznej zbiornika.
Sklep z filtrami do wody - tutaj
Poradniki - kliknij

criss20ster

Cytat: GreguS w Marzec 12, 2018, 11:55:27 AM
Używaj proszę znaków interpunkcyjnych. Musiałem dwa razy przeczytać Twój wpis, żeby ogarnąć, co chciałeś wyrazić.

Rachunek prosty - 11,5 - 4,2 = 7,3 KG, z podstaw chemii, fizyki, w przybliżeniu 1 L wody = 1 KG masy wody, czyli mamy 7,3 L pojemności użytecznej zbiornika.

To dobrze czy źle ? Jeśli chodzi o wydajność

GreguS

to nie ma nic wspólnego z wydajnością - proporcje poprawne, zwiększając ciśnienie w zbiorniku, zmniejszasz ilość wody
jaka się w nim zbierze, ale system generuje mniejszy odrzut wody, pracuje precyzyjniej, oraz ciśnienie wody z wylewki,
jest większe, więc ogólnie same plusy. Nie można jednak przesadzić z ciśnieniem w zbiorniku, bo szybko się uszkodzi
membrana gumowa (takie uproszczenie), która oddziela przestrzeń dla wody od poduszki powietrznej.

Teraz tylko korzystaj z czystej wody, po 6 miesiącach przyjdzie czas na wymianę wkładów.
Sklep z filtrami do wody - tutaj
Poradniki - kliknij

TinyPortal 2.2.2 © 2005-2022