RO 7 problem z cieknącą wodą

Zaczęty przez lukaniu94, Kwiecień 05, 2014, 18:39:32 PM

« poprzedni - następny »

criss20ster

#80
No to wczoraj pablo sie pytałem i mowil ze jest ok ale teraz jak zalozylem wezyk odwortnie niz tutaj https://i.imgur.com/pcjRssN.jpg to woda do kanalizy ucieka jak szalona, ale wtedy patzrac na schemat instrukcji podlaczenie bylo by chyba ok , kurde sam juz nie wiem o co tutaj chodzi

ale poblo tutaj jasno  napisal ze jets ok http://forum.osmoza.pl/problemy/ro-7-problem-z-cieknaca-woda/?action=dlattach;attach=15;image i tak miałem

https://drive.google.com/file/d/10o9XVu25sjwLFOR1vTvwZDvFQnjbrk6O/view?usp=sharing

to jeśli okaże się ze kanaliza ma być wyzej zamiast wody czystej to do kanalizacji woda jak szalona bedzie uciekać a co za tym idzie zbiornik napęłniać będzie się wieki

ondre

zaniosłem teraz laptop z Twoją fotką do filtra i wydaje mi się ze masz odwrotnie. Tak wylew idzie szybciej od czystej wody i brudnej jest więcej.  Poczekamy na Pablo

criss20ster

ok czyli zbiornik wieki się napełni i woda cały czas sie bedzie lała do kanalizy tzn że na rachunki nie wyrobie. Nie tak to miało wyglądać

Masz moze jakis numer tefonu do siebie ? Napisz na PW

criss20ster

#83
Dobra jesli ndre ma racje to parametry wygldaja następująco

podbiolem wężyk od kanalizy jako pierwszy od góry a czysta woda z dołu odwrotnie niż miałem

wiec tak ściek do wody wychodzi przez 650 ml/1 min

wpływ wody do zbiornika 180 ml/1 min

czyli jeśli dobrze liczę zbiornik 15 litrów będzie napełniać sie 84 min ????

ondre

Criss!
Teraz to masz chyba dobrze podłączone. Czyli masz stosunek 3,61:1  To i tak lepszy ode mnie. I szybciej Ci się napełni niż mnie bo masz membranę 75GPD a ja 50GPD wg producenta. Czas napełniania zbiornika sprawdź doświadczalnie bo zbiornik też ma swój opór własny (działanie membrany w zbiorniku) No i nie napełnia się do pełna tylko mniej a to zależy od ciśnienia w układzie i tego co napompowałeś w zbiorniku. Ja na 12litrowy zbiornik nam tylko 8,4l czystej wody i układ staje.

criss20ster

A jak to sprawdzic ile wody wlazlo jak juz sie napelnia ten 15 L zbiornik

ondre

Ważyć zbiornik jak pusty i jak przestanie wylewać do ścieku czyli system stanie.

criss20ster

ok rozumiem. Ty ale to jest masakra w ciągu załóżmy 84 min ma wlecieć 15 L a wyleci 54,6 L to porażka tyle wody się marnuje to żadna oszczędność można jakoś to oszczędzić ?

pablo1809

Criss20ster - oprócz Aquafilter jest jeszcze jakaś setka może dwie producentów obudów i każdy może sobie to dowolnie projektować.

Wysłałem Ci fotę obudowy produkcji tajwańskiej. Pamiętaj ujście bardziej wysunięte to woda czysta, a to "schowane" to ściek. NIe patrz który jest z prawej, a który z lewej bo to nie ma sensu.

Też mi się wydaje że odwrotnie podłączyłeś.
Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE!

criss20ster

Zobacz posty wyzej tera zchyba jets ok jak pisze ondre. czyli patrzac z boku pierwsze zawsze ujscie kanaliza a z spod spodu czysta woda jest. Wiec tak zez zrobilem teraz

ps masz jakis spsoob na bardziej oszczedna filtracje ? Przeciez to prawie 54 litrów wody w bloto poszlo 

pablo1809

Cytat: criss20ster w Marzec 02, 2018, 11:14:27 AM

ale poblo tutaj jasno  napisal ze jets ok http://forum.osmoza.pl/problemy/ro-7-problem-z-cieknaca-woda/?action=dlattach;attach=15;image i tak miałem



To chodziło tylko o pokazanie gdzie do zaworu wpływa jaka woda. Nie odnosiłem się do membrany. Na innym zdjęciu podpisałem obudowę. Czyli mamy tu chyba zwykłe nieporozumienie.

W kwestii oszczędności niewiele można teraz zrobić. Odciek masz 650 l/min. Produkcja czystej wody to 180 ml/min (coś mało przy 5,8 bara) czyli 1:3,6. Co najwyżej możesz dać restryktor 350cc, ale niewiele pomoże i skróci żywotność membrany.
Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE!

criss20ster

#91
Ok spoko. możliwe ze poszło nie porozumienie ;). ok czyli co można jakoś to w przyszłości zmienić by oszczędzić wodę ? Co do ciśnienie w układzie to chyba źle zrobiłem popiołem manometr i otworzyłem wodę na baterii zlewozmywakowej. Myślę że bez otworzenia baterii wyjdzie coś kolo 4 z hakiem barów i wtedy chyba wydajność była by ok nie uważasz ? Czy jak Ty to widzisz jako doświadczony spec w tej dziedzinie ?

A co gdyby zastosować membranę 100 GMD czy o co chodzi z tymi 50,75 ?

Czy to nie jest tak że jak się ma membranę większą to więcej wody ucieka czy wręcz odwrotnie może być ?

A i bym zapomniałem można kupić sam korpus 10" najlepiej z odpowietrznikiem bo jak przyjdzie do wymiany wkładów to ciężko będzie odkręcić a odpowietrznik by pomógł i jak byłby przezroczysty to było by widać zasyfienie ich.

pablo1809

Wymiana jest prosta. Nie musisz kupować korpusu z odpowietrznikiem. Wystarczy, że odkręcisz wylewkę, żeby zredukować ciśnienie w systemie (zakręcasz wtedy zbiornik).

Wody ucieknie Ci tyle, na ile pozwoli restryktor i nie ma tu znaczenia membrana, a raczej ciśnienie.

Ciśnienie zawsze mierzyłem bezpośrednio przed systemem. Łączyłem ze sobą manometr z gwintem 1/4", złączkę prostą 1/4" NPT i 1/4"QC (z jednej strony gwint, z drugiej szybkozłącze) i trójnik z dwoma szybkozłączami i 1 nyplem. Wpinałe to w linię i było OK.
Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE!

criss20ster

#93
Ok ja robiłem tak ze jak mam ta złączkę ft03 podajże to w miejsce zaworka odcinającego 1/4 wpiołem manometr. I otworzyłem zawór doprowadzający wodę do baterii. A co do tych membran to jak Ty to widzisz to co napisałem ?

A to normalne ze na wężyku doprowadzającym wodę i odpływowym do kanalizacji na nim jest rosa

Głupie pytanie od godz 12:10 cały czas napełnia się układ to normalne ? Czy w ogolę on się nie wyłączy dobra nie ma pytanie z jakieś 10/15 min temu system się napełnił , woda stoi nic nie leci nic nie słyszę. Teraz mam rozumieć że w miarę ubywania wody przez wylewkę on będzie dopuszczał wodę prawda ?

ondre

criss! :laugh:
Myśle że już Ci się system wyłączył. U mnie to jest 2 godz z paru minutami. Jak jest zimna woda w przewodzie a ciepło w pomieszczeniu to przewody lub rury się zraszają. Od zawsze tak było ;D
No to teraz napij się czystej wzbogaconej wody! Na zdrowie ;D Bo ta która się tak szybko napełniała to nie była na zdrowie...no może tylko byłaby dobra na kaca :laugh:

criss20ster

Cytat: ondre w Marzec 02, 2018, 14:47:31 PM
criss! :laugh:
Myśle że już Ci się system wyłączył. U mnie to jest 2 godz z paru minutami. Jak jest zimna woda w przewodzie a ciepło w pomieszczeniu to przewody lub rury się zraszają. Od zawsze tak było ;D
No to teraz napij się czystej wzbogaconej wody! Na zdrowie ;D Bo ta która się tak szybko napełniała to nie była na zdrowie...no może tylko byłaby dobra na kaca :laugh:

ok dziękuję za pomoc i sugestie. A nie lepiej poczekac teraz z 5-6 godzin na aktywacje tych wkłądów ?

Ps co do napełnienia systemu nie wiem czy warto to zrobic, bo podobno prez napełnieniem układu powinno sie zamoczyć wkaldy te 3 w korpusach bez membrany przepłukac je chyba 2 razy i dopiero potem membrane zalozyc. Ja tak nie zrobiłem złożylem calosc zalałem i wsio.

ondre

Teraz już musi być jak jest, bo wypłukałeś te wkłady z węglem do membrany i częściowo ją zatkałeś. Możliwe że przez to dłużej to trwa całe filtrowanie. No i membrana prędzej się zatka. Teraz ciesz się wodą, częstuj znajomych a jak za dużo będą pili mów że święcona..niektórzy przestaną :alas:
   Za pół roku jest mały serwis. Wymienisz te filtry wstępne. Te z węglem wymoczysz, a po zamontowaniu i zakręceniu wypłukasz długo potem zapniesz membranę i napełnisz system.

criss20ster

Czyli co teraz nie ma co od nowa zaczynać płukanie ? Nikt mi tego nie powiedział jak należy to zrobić, ba w instrukcji tez nie było napisane co i jak robić. Tylko podłączyć 2 x przepłukać i wsio. A co nie da rady membrany wypłukać teraz ?

Gdybym trafił na to forum i bardzo mądrych ludzi wcześniej. Masakra

Zbiornik z woda waży 11.5 KG

jak będę miał czas to zbocze ile sam pusty waży.

Ok podsumowując za 6 msc wymieniam wkłady z 3 korpusów aczkolwiek ten polipropylenowy można płukać i 2 raz użyć czy sznurek bo wiem że któryś można było płukać i pytanie jaki mikron dać 5 czy 20 bo w zestawie zostałem jakiś jeszcze jeden. Potem jak wymienię wkłady z korpusów wyciągam membranę opłukuje ja i czyszczę z brudu itd i wkładam ponownie coś jeszcze pominąłem ?

ondre

Za pół roku dasz 5 micronów sznurek lub pianka a potem jak dasz te węglowe lub w innym układzie 5micron pianka FCBL 1micron pianka. Najlepiej jak pół roku będziesz czytał forum i instrukcje i potem napiszesz!
cześć:-) ;D

criss20ster

#99
Cytat: ondre w Marzec 02, 2018, 15:32:08 PM
Za pół roku dasz 5 micronów sznurek lub pianka a potem jak dasz te węglowe lub w innym układzie 5micron pianka FCBL 1micron pianka. Najlepiej jak pół roku będziesz czytał forum i instrukcje i potem napiszesz!
cześć:-) ;D

A to nie trzeba z a3 msc zobaczyć co się tam dzieje ? Bo żywotność ich 3-6 msc ale wiadomo w zależności od wody kamienia itd

Super pięknie dziękuje za pomoc

Jedno mi nie daje spokoju, opróżniłem trochę wody z wylewki potem 2 raz i teraz cały czas się napełnia. czy tak ma być wiem że system próbuje wyrównać poziom wody ale czy na pewno to tak długo musi trwać jak ja ulałem trochę wody a nie cały zbiornik.

A czy właśnie to długie napełnianie może mieć wpływ na to ze  od razu przez czyszczeniem układu na "świeżo zapchałem membranę " czy podnieść jeszcze ciśnienie w zbiorniku (jeśli tak do do ilu ?)

Takie mam pytanie nasunęło mnie się.

Jeden wężyk jest podłączony pod jedno wyjście baterii z którego czerpie się wodę ze zbiornika w moim przypadku prawa strona
lewa strona idzie od jonizatora chyba to się tak zwie. Która woda jest lepsza i co dają te 2 wyjścia  z wylewki (mam na myśli jakość wody i spożywanie)

A dokładnie mi chodzi o o to co mam pod lewy kurek podłączony czyli woda bezpośrednio z AIFIR 2000 mam rozumieć że ona jest normalnie do z pożytkowania nasączona minerałami itd dla lepszego funkcjonowania organizmu ?

Jeszcze jendo bo nie wiem czy to normalne.
Teraz upuściłem 2 litry wody od zbiornika i 500ml z biojonizatora AIFIR 2000 i system narazie sie nie napełnia. Czy tak ma być ?

TinyPortal 2.2.2 © 2005-2022