Autor Wątek: RO 7 problem z cieknącą wodą  (Przeczytany 40333 razy)

Offline criss20ster

• Użytkownik
  • Pomógł 0
Odp: RO 7 problem z cieknącą wodą
« Odpowiedź #80 dnia: Marzec 02, 2018, 11:14:27 am »
No to wczoraj pablo sie pytałem i mowil ze jest ok ale teraz jak zalozylem wezyk odwortnie niz tutaj https://i.imgur.com/pcjRssN.jpg to woda do kanalizy ucieka jak szalona, ale wtedy patzrac na schemat instrukcji podlaczenie bylo by chyba ok , kurde sam juz nie wiem o co tutaj chodzi

ale poblo tutaj jasno  napisal ze jets ok http://forum.osmoza.pl/problemy/ro-7-problem-z-cieknaca-woda/?action=dlattach;attach=15;image i tak miałem

https://drive.google.com/file/d/10o9XVu25sjwLFOR1vTvwZDvFQnjbrk6O/view?usp=sharing

to jeśli okaże się ze kanaliza ma być wyzej zamiast wody czystej to do kanalizacji woda jak szalona bedzie uciekać a co za tym idzie zbiornik napęłniać będzie się wieki
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2018, 11:22:31 am wysłana przez criss20ster »

Offline ondre

• Semi-pro
  • Pomógł 1
« Odpowiedź #81 dnia: Marzec 02, 2018, 11:33:13 am »
zaniosłem teraz laptop z Twoją fotką do filtra i wydaje mi się ze masz odwrotnie. Tak wylew idzie szybciej od czystej wody i brudnej jest więcej.  Poczekamy na Pablo

Offline criss20ster

• Użytkownik
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #82 dnia: Marzec 02, 2018, 11:36:44 am »
ok czyli zbiornik wieki się napełni i woda cały czas sie bedzie lała do kanalizy tzn że na rachunki nie wyrobie. Nie tak to miało wyglądać

Masz moze jakis numer tefonu do siebie ? Napisz na PW

Offline criss20ster

• Użytkownik
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 02, 2018, 12:09:00 pm »
Dobra jesli ndre ma racje to parametry wygldaja następująco

podbiolem wężyk od kanalizy jako pierwszy od góry a czysta woda z dołu odwrotnie niż miałem

wiec tak ściek do wody wychodzi przez 650 ml/1 min

wpływ wody do zbiornika 180 ml/1 min

czyli jeśli dobrze liczę zbiornik 15 litrów będzie napełniać sie 84 min ????
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2018, 12:12:58 pm wysłana przez criss20ster »

Offline ondre

• Semi-pro
  • Pomógł 1
« Odpowiedź #84 dnia: Marzec 02, 2018, 12:31:48 pm »
Criss!
Teraz to masz chyba dobrze podłączone. Czyli masz stosunek 3,61:1  To i tak lepszy ode mnie. I szybciej Ci się napełni niż mnie bo masz membranę 75GPD a ja 50GPD wg producenta. Czas napełniania zbiornika sprawdź doświadczalnie bo zbiornik też ma swój opór własny (działanie membrany w zbiorniku) No i nie napełnia się do pełna tylko mniej a to zależy od ciśnienia w układzie i tego co napompowałeś w zbiorniku. Ja na 12litrowy zbiornik nam tylko 8,4l czystej wody i układ staje.

Offline criss20ster

• Użytkownik
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 02, 2018, 12:35:04 pm »
A jak to sprawdzic ile wody wlazlo jak juz sie napelnia ten 15 L zbiornik

Offline ondre

• Semi-pro
  • Pomógł 1
« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 02, 2018, 12:38:16 pm »
Ważyć zbiornik jak pusty i jak przestanie wylewać do ścieku czyli system stanie.

Offline criss20ster

• Użytkownik
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #87 dnia: Marzec 02, 2018, 12:41:03 pm »
ok rozumiem. Ty ale to jest masakra w ciągu załóżmy 84 min ma wlecieć 15 L a wyleci 54,6 L to porażka tyle wody się marnuje to żadna oszczędność można jakoś to oszczędzić ?

Offline pablo1809

• Moderator
  • Technik
  • *
  • Pomógł 21
« Odpowiedź #88 dnia: Marzec 02, 2018, 12:42:38 pm »
Criss20ster - oprócz Aquafilter jest jeszcze jakaś setka może dwie producentów obudów i każdy może sobie to dowolnie projektować.

Wysłałem Ci fotę obudowy produkcji tajwańskiej. Pamiętaj ujście bardziej wysunięte to woda czysta, a to "schowane" to ściek. NIe patrz który jest z prawej, a który z lewej bo to nie ma sensu.

Też mi się wydaje że odwrotnie podłączyłeś.
Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE!

Offline criss20ster

• Użytkownik
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #89 dnia: Marzec 02, 2018, 12:44:58 pm »
Zobacz posty wyzej tera zchyba jets ok jak pisze ondre. czyli patrzac z boku pierwsze zawsze ujscie kanaliza a z spod spodu czysta woda jest. Wiec tak zez zrobilem teraz

ps masz jakis spsoob na bardziej oszczedna filtracje ? Przeciez to prawie 54 litrów wody w bloto poszlo 

Offline pablo1809

• Moderator
  • Technik
  • *
  • Pomógł 21
« Odpowiedź #90 dnia: Marzec 02, 2018, 12:57:48 pm »

ale poblo tutaj jasno  napisal ze jets ok http://forum.osmoza.pl/problemy/ro-7-problem-z-cieknaca-woda/?action=dlattach;attach=15;image i tak miałem

To chodziło tylko o pokazanie gdzie do zaworu wpływa jaka woda. Nie odnosiłem się do membrany. Na innym zdjęciu podpisałem obudowę. Czyli mamy tu chyba zwykłe nieporozumienie.

W kwestii oszczędności niewiele można teraz zrobić. Odciek masz 650 l/min. Produkcja czystej wody to 180 ml/min (coś mało przy 5,8 bara) czyli 1:3,6. Co najwyżej możesz dać restryktor 350cc, ale niewiele pomoże i skróci żywotność membrany.

Offline criss20ster

• Użytkownik
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #91 dnia: Marzec 02, 2018, 13:01:55 pm »
Ok spoko. możliwe ze poszło nie porozumienie ;). ok czyli co można jakoś to w przyszłości zmienić by oszczędzić wodę ? Co do ciśnienie w układzie to chyba źle zrobiłem popiołem manometr i otworzyłem wodę na baterii zlewozmywakowej. Myślę że bez otworzenia baterii wyjdzie coś kolo 4 z hakiem barów i wtedy chyba wydajność była by ok nie uważasz ? Czy jak Ty to widzisz jako doświadczony spec w tej dziedzinie ?

A co gdyby zastosować membranę 100 GMD czy o co chodzi z tymi 50,75 ?

Czy to nie jest tak że jak się ma membranę większą to więcej wody ucieka czy wręcz odwrotnie może być ?

A i bym zapomniałem można kupić sam korpus 10" najlepiej z odpowietrznikiem bo jak przyjdzie do wymiany wkładów to ciężko będzie odkręcić a odpowietrznik by pomógł i jak byłby przezroczysty to było by widać zasyfienie ich.
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2018, 13:14:15 pm wysłana przez criss20ster »

Offline pablo1809

• Moderator
  • Technik
  • *
  • Pomógł 21
« Odpowiedź #92 dnia: Marzec 02, 2018, 13:45:43 pm »
Wymiana jest prosta. Nie musisz kupować korpusu z odpowietrznikiem. Wystarczy, że odkręcisz wylewkę, żeby zredukować ciśnienie w systemie (zakręcasz wtedy zbiornik).

Wody ucieknie Ci tyle, na ile pozwoli restryktor i nie ma tu znaczenia membrana, a raczej ciśnienie.

Ciśnienie zawsze mierzyłem bezpośrednio przed systemem. Łączyłem ze sobą manometr z gwintem 1/4", złączkę prostą 1/4" NPT i 1/4"QC (z jednej strony gwint, z drugiej szybkozłącze) i trójnik z dwoma szybkozłączami i 1 nyplem. Wpinałe to w linię i było OK.

Offline criss20ster

• Użytkownik
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #93 dnia: Marzec 02, 2018, 13:49:04 pm »
Ok ja robiłem tak ze jak mam ta złączkę ft03 podajże to w miejsce zaworka odcinającego 1/4 wpiołem manometr. I otworzyłem zawór doprowadzający wodę do baterii. A co do tych membran to jak Ty to widzisz to co napisałem ?

A to normalne ze na wężyku doprowadzającym wodę i odpływowym do kanalizacji na nim jest rosa

Głupie pytanie od godz 12:10 cały czas napełnia się układ to normalne ? Czy w ogolę on się nie wyłączy dobra nie ma pytanie z jakieś 10/15 min temu system się napełnił , woda stoi nic nie leci nic nie słyszę. Teraz mam rozumieć że w miarę ubywania wody przez wylewkę on będzie dopuszczał wodę prawda ?
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2018, 14:40:19 pm wysłana przez criss20ster »

Offline ondre

• Semi-pro
  • Pomógł 1
« Odpowiedź #94 dnia: Marzec 02, 2018, 14:47:31 pm »
criss! :laugh:
Myśle że już Ci się system wyłączył. U mnie to jest 2 godz z paru minutami. Jak jest zimna woda w przewodzie a ciepło w pomieszczeniu to przewody lub rury się zraszają. Od zawsze tak było ;D
 No to teraz napij się czystej wzbogaconej wody! Na zdrowie ;D Bo ta która się tak szybko napełniała to nie była na zdrowie...no może tylko byłaby dobra na kaca :laugh:

Offline criss20ster

• Użytkownik
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #95 dnia: Marzec 02, 2018, 14:50:51 pm »
criss! :laugh:
Myśle że już Ci się system wyłączył. U mnie to jest 2 godz z paru minutami. Jak jest zimna woda w przewodzie a ciepło w pomieszczeniu to przewody lub rury się zraszają. Od zawsze tak było ;D
 No to teraz napij się czystej wzbogaconej wody! Na zdrowie ;D Bo ta która się tak szybko napełniała to nie była na zdrowie...no może tylko byłaby dobra na kaca :laugh:

ok dziękuję za pomoc i sugestie. A nie lepiej poczekac teraz z 5-6 godzin na aktywacje tych wkłądów ?

Ps co do napełnienia systemu nie wiem czy warto to zrobic, bo podobno prez napełnieniem układu powinno sie zamoczyć wkaldy te 3 w korpusach bez membrany przepłukac je chyba 2 razy i dopiero potem membrane zalozyc. Ja tak nie zrobiłem złożylem calosc zalałem i wsio.

Offline ondre

• Semi-pro
  • Pomógł 1
« Odpowiedź #96 dnia: Marzec 02, 2018, 15:17:43 pm »
Teraz już musi być jak jest, bo wypłukałeś te wkłady z węglem do membrany i częściowo ją zatkałeś. Możliwe że przez to dłużej to trwa całe filtrowanie. No i membrana prędzej się zatka. Teraz ciesz się wodą, częstuj znajomych a jak za dużo będą pili mów że święcona..niektórzy przestaną :alas:
   Za pół roku jest mały serwis. Wymienisz te filtry wstępne. Te z węglem wymoczysz, a po zamontowaniu i zakręceniu wypłukasz długo potem zapniesz membranę i napełnisz system.

Offline criss20ster

• Użytkownik
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #97 dnia: Marzec 02, 2018, 15:23:22 pm »
Czyli co teraz nie ma co od nowa zaczynać płukanie ? Nikt mi tego nie powiedział jak należy to zrobić, ba w instrukcji tez nie było napisane co i jak robić. Tylko podłączyć 2 x przepłukać i wsio. A co nie da rady membrany wypłukać teraz ?

Gdybym trafił na to forum i bardzo mądrych ludzi wcześniej. Masakra

Zbiornik z woda waży 11.5 KG

jak będę miał czas to zbocze ile sam pusty waży.

Ok podsumowując za 6 msc wymieniam wkłady z 3 korpusów aczkolwiek ten polipropylenowy można płukać i 2 raz użyć czy sznurek bo wiem że któryś można było płukać i pytanie jaki mikron dać 5 czy 20 bo w zestawie zostałem jakiś jeszcze jeden. Potem jak wymienię wkłady z korpusów wyciągam membranę opłukuje ja i czyszczę z brudu itd i wkładam ponownie coś jeszcze pominąłem ?

Offline ondre

• Semi-pro
  • Pomógł 1
« Odpowiedź #98 dnia: Marzec 02, 2018, 15:32:08 pm »
Za pół roku dasz 5 micronów sznurek lub pianka a potem jak dasz te węglowe lub w innym układzie 5micron pianka FCBL 1micron pianka. Najlepiej jak pół roku będziesz czytał forum i instrukcje i potem napiszesz!
cześć:-) ;D

Offline criss20ster

• Użytkownik
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #99 dnia: Marzec 02, 2018, 15:34:15 pm »
Za pół roku dasz 5 micronów sznurek lub pianka a potem jak dasz te węglowe lub w innym układzie 5micron pianka FCBL 1micron pianka. Najlepiej jak pół roku będziesz czytał forum i instrukcje i potem napiszesz!
cześć:-) ;D

A to nie trzeba z a3 msc zobaczyć co się tam dzieje ? Bo żywotność ich 3-6 msc ale wiadomo w zależności od wody kamienia itd

Super pięknie dziękuje za pomoc

Jedno mi nie daje spokoju, opróżniłem trochę wody z wylewki potem 2 raz i teraz cały czas się napełnia. czy tak ma być wiem że system próbuje wyrównać poziom wody ale czy na pewno to tak długo musi trwać jak ja ulałem trochę wody a nie cały zbiornik.

A czy właśnie to długie napełnianie może mieć wpływ na to ze  od razu przez czyszczeniem układu na "świeżo zapchałem membranę " czy podnieść jeszcze ciśnienie w zbiorniku (jeśli tak do do ilu ?)

Takie mam pytanie nasunęło mnie się.

Jeden wężyk jest podłączony pod jedno wyjście baterii z którego czerpie się wodę ze zbiornika w moim przypadku prawa strona
lewa strona idzie od jonizatora chyba to się tak zwie. Która woda jest lepsza i co dają te 2 wyjścia  z wylewki (mam na myśli jakość wody i spożywanie)

A dokładnie mi chodzi o o to co mam pod lewy kurek podłączony czyli woda bezpośrednio z AIFIR 2000 mam rozumieć że ona jest normalnie do z pożytkowania nasączona minerałami itd dla lepszego funkcjonowania organizmu ?

Jeszcze jendo bo nie wiem czy to normalne.
Teraz upuściłem 2 litry wody od zbiornika i 500ml z biojonizatora AIFIR 2000 i system narazie sie nie napełnia. Czy tak ma być ?
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2018, 19:50:05 pm wysłana przez criss20ster »