Autor Wątek: RO 7 problem z cieknącą wodą  (Przeczytany 40334 razy)

Offline pablo1809

• Moderator
  • Technik
  • *
  • Pomógł 21
Odp: RO 7 problem z cieknącą wodą
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 01, 2018, 13:41:54 pm »
Najprostszy sposób. Zadzwoń do dystrybutora i po prostu zapytaj. Jak nie da rady to dzwoń do producenta. Niech trochę pogłówkują i pomogą skoro sprzedali wadliwy towar. ;)

PS. Pisz wolniej i dokładniej.
Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE!

Offline criss20ster

• Użytkownik
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 01, 2018, 13:47:34 pm »
Najprostszy sposób. Zadzwoń do dystrybutora i po prostu zapytaj. Jak nie da rady to dzwoń do producenta. Niech trochę pogłówkują i pomogą skoro sprzedali wadliwy towar. ;)

PS. Pisz wolniej i dokładniej.

ok postaram się. A tam się nie wykręca zaworku od tego zbiornika ? Zeby pod pompować ?

Offline pablo1809

• Moderator
  • Technik
  • *
  • Pomógł 21
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 01, 2018, 14:02:51 pm »
Nie pamiętam już jak to było w przypadku zbiorników z Aqua, ale z reguły zawór do pompowania powietrza znajduje się na spodzie. W niektórych modelach jest centralnie na środku, ale może też być przesunięty w kierunku krawędzi.

Pompowanie oczywiście na pustym zbiorniku.

Offline criss20ster

• Użytkownik
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 01, 2018, 14:05:11 pm »
No tak jest od spodu, tylko ze on ma wint i jak mam koncowke od pompki ręcznej takiej z manometrem do jak nałożę na niego to wyrzuca mi w gore, powietrze do zbiornika nie idzie. I pytanie wlasnie jak podpompowac zeby powietrze poszlo do zbiornika. Czy trzeba coś ze zbiornika(tego zaworu) pod spodem coś wykręcić ?

Dobra jakoś się udało napompować 0.65 bar tylko powiedzcie mi coś jeszcze teraz muszę wykonać , czy to już wsio ? 
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2018, 15:55:34 pm wysłana przez criss20ster »

Offline pablo1809

• Moderator
  • Technik
  • *
  • Pomógł 21
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 01, 2018, 16:02:25 pm »
Trochę Cię zmartwię. Czeka Cię obecnie najtrudniejsze zadanie...

Musisz cieszyć się osmozą i... od czasu do czasu sprawdzać czy nie ma przecieków na złączkach :P (żarcik)

To chyba już wszystko.

Offline criss20ster

• Użytkownik
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 01, 2018, 16:04:57 pm »
Trochę Cię zmartwię. Czeka Cię obecnie najtrudniejsze zadanie...

Musisz cieszyć się osmozą i... od czasu do czasu sprawdzać czy nie ma przecieków na złączkach :P (żarcik)

To chyba już wszystko.

ok dziękuje za pomoc i moje ciężkie wysłuchiwanie itd. Jak by coś w razie"W" odezwę się

Offline criss20ster

• Użytkownik
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 01, 2018, 18:34:11 pm »
Ostatnie pytanie. Może głupie ale może ważne. Jak mam pierwszy wkład polipropylenowy 5mic (1 korpus) to kolanko do którego doprowadza się wodę może być skierowane do dołu czy w bok ? Bo z tego co zauważyłem jest chyba nie dokręcone bo lekko się poci i zbierają się kropelki wody.

Teraz ja dopompowałem nabiłem wody powiem Wam że z wylewki jak wściekła woda leci ,fakt widać różnicę w ciśnieniu wypływającego z wylewki

Czy jeszcze zwiększyć do 0.8 bar czy nie ma sensu już przeginać by zbiornik nie explodował

criss ;D
Nalało się z tego wężyka który idzie do zbiornika oczywiście? czy z tego do ścieku? ;D

Tak z wężyka do zbiornika. natomiast z wężyka do ścieku jest cisza poskapuje sobie. I ogólnie cisza po napełnieniu systemu :) czyli jest ok chyba prawda ?
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2018, 18:39:40 pm wysłana przez criss20ster »

Offline ondre

• Semi-pro
  • Pomógł 1
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 01, 2018, 20:19:57 pm »
Criss ;D
Gratuluję rozwiązania problemu! i dobrego systemu jaki będziesz miał dzięki swojej dociekliwości...no i wysokiemu ciśnieniu w sieci :behappy:
Nie obliczyłeś jednak stosunku wody czystej do wylanej do ścieku! czyli ile napełniło Ci się do Twojego 15 (brutto)litrowego zbiornika a ile poszło do ścieku :beee: A szkoda bo wiedziałbyś wtedy na czym stoisz!

Offline criss20ster

• Użytkownik
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 01, 2018, 20:21:15 pm »
Criss ;D
Gratuluję rozwiązania problemu! i dobrego systemu jaki będziesz miał dzięki swojej dociekliwości...no i wysokiemu ciśnieniu w sieci :behappy:
Nie obliczyłeś jednak stosunku wody czystej do wylanej do ścieku! czyli ile napełniło Ci się do Twojego 15 (brutto)litrowego zbiornika a ile poszło do ścieku :beee: A szkoda bo wiedziałbyś wtedy na czym stoisz!

Przypomnij mi jak to zrobić zrobię to jutro. ;)

Offline pablo1809

• Moderator
  • Technik
  • *
  • Pomógł 21
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 01, 2018, 20:41:14 pm »
Przez minutę mierz ilość wody czystej i brudnej produkowanej przez membranę. Podziel wartości przez siebie.

Obstawiam, że będzie 1:2, może 1:2,5

Offline criss20ster

• Użytkownik
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 01, 2018, 20:44:53 pm »
Przez minutę mierz ilość wody czystej i brudnej produkowanej przez membranę. Podziel wartości przez siebie.

Obstawiam, że będzie 1:2, może 1:2,5

czyli co 2 pojemniki ? Jeden przez minute od zbiornika 2 przez minute do ścieku ? a potem jak wyjdzie np 250ml do zbiornika podzielić przez ta wartość ?

chyba ze chodzi o to woda od zbiornika 250 ml woda brudna 100ml i te 250 dziele przez 100 a potem 100 przez 250 ?

Offline GreguS

• Administrator
  • Technik
  • *
  • Pomógł 31
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 01, 2018, 21:35:04 pm »
Najlepsze są pompki z wężykiem - w zbiornikach jest wentyl samochodowy, ale zazwyczaj tak zamontowany, że standardowe pompki nie dają rady
- sprawdzony patent - wpisz w Alledrogo "pompka z wężykiem" najtańsze już dają radę.
Sklep z filtrami do wody - tutaj
Poradniki - kliknij

Offline pablo1809

• Moderator
  • Technik
  • *
  • Pomógł 21
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 02, 2018, 08:33:47 am »

czyli co 2 pojemniki ? Jeden przez minute od zbiornika 2 przez minute do ścieku ? a potem jak wyjdzie np 250ml do zbiornika podzielić przez ta wartość ?

chyba ze chodzi o to woda od zbiornika 250 ml woda brudna 100ml i te 250 dziele przez 100 a potem 100 przez 250 ?

Jak będziesz miał wyniki to podziel oba wyniki przez mniejszą wartość, np. czysta 250ml, kanał 500 ml.

250/250 = 1
500/250 = 2

czyli masz 1:2

Offline ondre

• Semi-pro
  • Pomógł 1
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 02, 2018, 09:11:01 am »
Pablo!
Ja też pobudzony dyskusją wyjąłem wężyki ze zbiornika i zlewu. Na jedną minutę ze stoperem z komórki,  brudnej 450ml czystej 100ml. Innymi słowami 4,5:1
   Najlepiej bym to wywalił wszystko w cholerę!!
Dla przypomnienia membrana Pentair 50 GPD ciśnienie 3,4-4,2bar Żenada!! :happy fourth:

Offline criss20ster

• Użytkownik
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 02, 2018, 09:20:57 am »
Dobra panowie nie wiem czy dobrze. Ale zrobiłem tak wężyk ze zbiornika wyjąłem z kanalizy tez i wyszło coś takiego przez 1 min

czysta woda 5250ml brudna nie wiem jak to określić bo nie mam skali na miarce (daje zdjęcie ) https://drive.google.com/file/d/1mmNRUBM1Sic4mT3oGV037zBUvQaqWHVR/view?usp=sharing

Offline ondre

• Semi-pro
  • Pomógł 1
« Odpowiedź #75 dnia: Marzec 02, 2018, 09:46:10 am »
Criss :wonder:
Naprawdę w ciągu minuty wylało Ci się 5litrów 250gramów wody? To cały zbiornik napełniłby się w niecałe 3 minuty? :beee:
a na tej fotce nic nie widać co można by odczytać... :not speak:

Offline criss20ster

• Użytkownik
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #76 dnia: Marzec 02, 2018, 09:47:43 am »
Criss :wonder:
Naprawdę w ciągu minuty wylało Ci się 5litrów 250gramów wody? To cały zbiornik napełniłby się w niecałe 3 minuty? :beee:
a na tej fotce nic nie widać co można by odczytać... :not speak:

No tak wziolem naczynie i sie lalo przez minute potem zmierzylem i wyszlo tak jak napisalem. A co to źle ?

Offline pablo1809

• Moderator
  • Technik
  • *
  • Pomógł 21
« Odpowiedź #77 dnia: Marzec 02, 2018, 09:55:14 am »
@ondre
100 ml to jakieś 40 GPD.
Faktycznie wydajność wydaje się kiepska, ale czy aby na pewno??? Nigdy nie testowałem Pentaira i w sumie rzadko testuję membrany 50 GPD. Może pomyśl nad 75 mniej uznanego producenta (Pentair to dobra firma, ale pewnie droga)...

@criss20ster
5250 ml? Chyba literówka się wkradła. Odciek też poniżej normy. Jaki masz restryktor? 420? Jeśli tak, to powinieneś uzyskać mniej więcej 420 ml/min. No chyba, że źle coś podłączyłeś. Sprawdź raz jeszcze. Fotki masz na forum, a skoro chłopaki nie komentowali, to pewnie są OK.

Zakręciłeś zawór na zbiorniku? Nie, nie robię sobie jaj. Czasami człowiek się zamyśli i popełni taki błąd.
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2018, 09:56:47 am wysłana przez pablo1809 »

Offline criss20ster

• Użytkownik
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #78 dnia: Marzec 02, 2018, 10:00:54 am »
Powiem tak odpiołem wężyk od zbiornika i wycignołem z knalizy wezyk , podstawiłem sobie naczynka pod kanalize i wezyk od zbiornika. Puszczam wode do ukladu przez minute i taki jest efekt.

Chyba że coś źle zrobiłem , ale to naprowadzcie mnie, mówisz o tym urzadzonku które wyzuca wode brudna taki jak by ogrbicznik przeplywu ? Zaraz sparwdze co jest na nim napisane.

A że nie miałem pojemnego naczynia do wlewalo sie do garnka , apotem przelewałem z garnka do naczynia z miarka i tak wyszło 5 razy przelewanie.

A co myslisz ze cos mam źle podłączone ? Woda do kanalizy jak sie napełnia zbiornik i układ podpapuje sobie (tak ma być ?)

Ten ściek to flow 420 a tak mam to wszystko złożone co widać na zdjęciach , więc już sam nei wiem gdzie jest błąd skoro sugerujesz że coś źle działa

https://drive.google.com/drive/folders/1ntzsgBXAsMLiAmuL6u4opK-WvImb_nao?usp=sharing

Czesgos tutaj nie rozumiem. Na instrukcji jets poakzane tak https://i.imgur.com/wLmpyDE.jpg wczoraj sie pytałem kogoś z Was i powiedziano mi że jest ok ale patzrac na instrukcje i moje pdolaczenie jest zupelnie inaczej https://i.imgur.com/kt8rdtI.jpg

lecz gdy zaloze odwrotnie wezyki to woda do zbiornika slysze ze sie moze nalewa ale ciurkiem a do kanalizy zapitala jak szalona

O co tutaj chodzi
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2018, 11:12:24 am wysłana przez criss20ster »

Offline ondre

• Semi-pro
  • Pomógł 1
« Odpowiedź #79 dnia: Marzec 02, 2018, 11:11:07 am »
Criss!
Mnie się zdaje że masz odwrotnie podłączony czerwony wężyk do membrany zrób jeszcze raz fotkę jak czerwony wchodzi do membrany ale tak żeby było widać który to wylot z obudowy ten dalszy cz bliższy! Pablo posłał fotkę jak podłączyć