RO 7 problem z cieknącą wodą

Zaczęty przez lukaniu94, Kwiecień 05, 2014, 18:39:32 PM

« poprzedni - następny »

pablo1809

Najprostszy sposób. Zadzwoń do dystrybutora i po prostu zapytaj. Jak nie da rady to dzwoń do producenta. Niech trochę pogłówkują i pomogą skoro sprzedali wadliwy towar. ;)

PS. Pisz wolniej i dokładniej.
Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE!

criss20ster

Cytat: pablo1809 w Marzec 01, 2018, 13:41:54 PM
Najprostszy sposób. Zadzwoń do dystrybutora i po prostu zapytaj. Jak nie da rady to dzwoń do producenta. Niech trochę pogłówkują i pomogą skoro sprzedali wadliwy towar. ;)

PS. Pisz wolniej i dokładniej.

ok postaram się. A tam się nie wykręca zaworku od tego zbiornika ? Zeby pod pompować ?

pablo1809

Nie pamiętam już jak to było w przypadku zbiorników z Aqua, ale z reguły zawór do pompowania powietrza znajduje się na spodzie. W niektórych modelach jest centralnie na środku, ale może też być przesunięty w kierunku krawędzi.

Pompowanie oczywiście na pustym zbiorniku.
Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE!

criss20ster

#63
No tak jest od spodu, tylko ze on ma wint i jak mam koncowke od pompki ręcznej takiej z manometrem do jak nałożę na niego to wyrzuca mi w gore, powietrze do zbiornika nie idzie. I pytanie wlasnie jak podpompowac zeby powietrze poszlo do zbiornika. Czy trzeba coś ze zbiornika(tego zaworu) pod spodem coś wykręcić ?

Dobra jakoś się udało napompować 0.65 bar tylko powiedzcie mi coś jeszcze teraz muszę wykonać , czy to już wsio ? 

pablo1809

Trochę Cię zmartwię. Czeka Cię obecnie najtrudniejsze zadanie...


Musisz cieszyć się osmozą i... od czasu do czasu sprawdzać czy nie ma przecieków na złączkach :P (żarcik)

To chyba już wszystko.
Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE!

criss20ster

Cytat: pablo1809 w Marzec 01, 2018, 16:02:25 PM
Trochę Cię zmartwię. Czeka Cię obecnie najtrudniejsze zadanie...


Musisz cieszyć się osmozą i... od czasu do czasu sprawdzać czy nie ma przecieków na złączkach :P (żarcik)

To chyba już wszystko.

ok dziękuje za pomoc i moje ciężkie wysłuchiwanie itd. Jak by coś w razie"W" odezwę się

criss20ster

#66
Ostatnie pytanie. Może głupie ale może ważne. Jak mam pierwszy wkład polipropylenowy 5mic (1 korpus) to kolanko do którego doprowadza się wodę może być skierowane do dołu czy w bok ? Bo z tego co zauważyłem jest chyba nie dokręcone bo lekko się poci i zbierają się kropelki wody.

Teraz ja dopompowałem nabiłem wody powiem Wam że z wylewki jak wściekła woda leci ,fakt widać różnicę w ciśnieniu wypływającego z wylewki

Czy jeszcze zwiększyć do 0.8 bar czy nie ma sensu już przeginać by zbiornik nie explodował

Cytat: ondre w Marzec 01, 2018, 10:15:44 AM
criss ;D
Nalało się z tego wężyka który idzie do zbiornika oczywiście? czy z tego do ścieku? ;D

Tak z wężyka do zbiornika. natomiast z wężyka do ścieku jest cisza poskapuje sobie. I ogólnie cisza po napełnieniu systemu :) czyli jest ok chyba prawda ?

ondre

Criss ;D
Gratuluję rozwiązania problemu! i dobrego systemu jaki będziesz miał dzięki swojej dociekliwości...no i wysokiemu ciśnieniu w sieci :behappy:
Nie obliczyłeś jednak stosunku wody czystej do wylanej do ścieku! czyli ile napełniło Ci się do Twojego 15 (brutto)litrowego zbiornika a ile poszło do ścieku :beee: A szkoda bo wiedziałbyś wtedy na czym stoisz!

criss20ster

Cytat: ondre w Marzec 01, 2018, 20:19:57 PM
Criss ;D
Gratuluję rozwiązania problemu! i dobrego systemu jaki będziesz miał dzięki swojej dociekliwości...no i wysokiemu ciśnieniu w sieci :behappy:
Nie obliczyłeś jednak stosunku wody czystej do wylanej do ścieku! czyli ile napełniło Ci się do Twojego 15 (brutto)litrowego zbiornika a ile poszło do ścieku :beee: A szkoda bo wiedziałbyś wtedy na czym stoisz!

Przypomnij mi jak to zrobić zrobię to jutro. ;)

pablo1809

Przez minutę mierz ilość wody czystej i brudnej produkowanej przez membranę. Podziel wartości przez siebie.

Obstawiam, że będzie 1:2, może 1:2,5
Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE!

criss20ster

Cytat: pablo1809 w Marzec 01, 2018, 20:41:14 PM
Przez minutę mierz ilość wody czystej i brudnej produkowanej przez membranę. Podziel wartości przez siebie.

Obstawiam, że będzie 1:2, może 1:2,5

czyli co 2 pojemniki ? Jeden przez minute od zbiornika 2 przez minute do ścieku ? a potem jak wyjdzie np 250ml do zbiornika podzielić przez ta wartość ?

chyba ze chodzi o to woda od zbiornika 250 ml woda brudna 100ml i te 250 dziele przez 100 a potem 100 przez 250 ?

GreguS

Najlepsze są pompki z wężykiem - w zbiornikach jest wentyl samochodowy, ale zazwyczaj tak zamontowany, że standardowe pompki nie dają rady
- sprawdzony patent - wpisz w Alledrogo "pompka z wężykiem" najtańsze już dają radę.
Sklep z filtrami do wody - tutaj
Poradniki - kliknij

pablo1809

Cytat: criss20ster w Marzec 01, 2018, 20:44:53 PM

czyli co 2 pojemniki ? Jeden przez minute od zbiornika 2 przez minute do ścieku ? a potem jak wyjdzie np 250ml do zbiornika podzielić przez ta wartość ?

chyba ze chodzi o to woda od zbiornika 250 ml woda brudna 100ml i te 250 dziele przez 100 a potem 100 przez 250 ?

Jak będziesz miał wyniki to podziel oba wyniki przez mniejszą wartość, np. czysta 250ml, kanał 500 ml.

250/250 = 1
500/250 = 2

czyli masz 1:2
Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE!

ondre

Pablo!
Ja też pobudzony dyskusją wyjąłem wężyki ze zbiornika i zlewu. Na jedną minutę ze stoperem z komórki,  brudnej 450ml czystej 100ml. Innymi słowami 4,5:1
   Najlepiej bym to wywalił wszystko w cholerę!!
Dla przypomnienia membrana Pentair 50 GPD ciśnienie 3,4-4,2bar Żenada!! :happy fourth:

criss20ster

Dobra panowie nie wiem czy dobrze. Ale zrobiłem tak wężyk ze zbiornika wyjąłem z kanalizy tez i wyszło coś takiego przez 1 min

czysta woda 5250ml brudna nie wiem jak to określić bo nie mam skali na miarce (daje zdjęcie ) https://drive.google.com/file/d/1mmNRUBM1Sic4mT3oGV037zBUvQaqWHVR/view?usp=sharing

ondre

Criss :wonder:
Naprawdę w ciągu minuty wylało Ci się 5litrów 250gramów wody? To cały zbiornik napełniłby się w niecałe 3 minuty? :beee:
a na tej fotce nic nie widać co można by odczytać... :not speak:

criss20ster

Cytat: ondre w Marzec 02, 2018, 09:46:10 AM
Criss :wonder:
Naprawdę w ciągu minuty wylało Ci się 5litrów 250gramów wody? To cały zbiornik napełniłby się w niecałe 3 minuty? :beee:
a na tej fotce nic nie widać co można by odczytać... :not speak:

No tak wziolem naczynie i sie lalo przez minute potem zmierzylem i wyszlo tak jak napisalem. A co to źle ?

pablo1809

#77
@ondre
100 ml to jakieś 40 GPD.
Faktycznie wydajność wydaje się kiepska, ale czy aby na pewno??? Nigdy nie testowałem Pentaira i w sumie rzadko testuję membrany 50 GPD. Może pomyśl nad 75 mniej uznanego producenta (Pentair to dobra firma, ale pewnie droga)...

@criss20ster
5250 ml? Chyba literówka się wkradła. Odciek też poniżej normy. Jaki masz restryktor? 420? Jeśli tak, to powinieneś uzyskać mniej więcej 420 ml/min. No chyba, że źle coś podłączyłeś. Sprawdź raz jeszcze. Fotki masz na forum, a skoro chłopaki nie komentowali, to pewnie są OK.

Zakręciłeś zawór na zbiorniku? Nie, nie robię sobie jaj. Czasami człowiek się zamyśli i popełni taki błąd.
Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE!

criss20ster

#78
Powiem tak odpiołem wężyk od zbiornika i wycignołem z knalizy wezyk , podstawiłem sobie naczynka pod kanalize i wezyk od zbiornika. Puszczam wode do ukladu przez minute i taki jest efekt.

Chyba że coś źle zrobiłem , ale to naprowadzcie mnie, mówisz o tym urzadzonku które wyzuca wode brudna taki jak by ogrbicznik przeplywu ? Zaraz sparwdze co jest na nim napisane.

A że nie miałem pojemnego naczynia do wlewalo sie do garnka , apotem przelewałem z garnka do naczynia z miarka i tak wyszło 5 razy przelewanie.

A co myslisz ze cos mam źle podłączone ? Woda do kanalizy jak sie napełnia zbiornik i układ podpapuje sobie (tak ma być ?)

Ten ściek to flow 420 a tak mam to wszystko złożone co widać na zdjęciach , więc już sam nei wiem gdzie jest błąd skoro sugerujesz że coś źle działa

https://drive.google.com/drive/folders/1ntzsgBXAsMLiAmuL6u4opK-WvImb_nao?usp=sharing


Czesgos tutaj nie rozumiem. Na instrukcji jets poakzane tak https://i.imgur.com/wLmpyDE.jpg wczoraj sie pytałem kogoś z Was i powiedziano mi że jest ok ale patzrac na instrukcje i moje pdolaczenie jest zupelnie inaczej https://i.imgur.com/kt8rdtI.jpg

lecz gdy zaloze odwrotnie wezyki to woda do zbiornika slysze ze sie moze nalewa ale ciurkiem a do kanalizy zapitala jak szalona

O co tutaj chodzi

ondre

Criss!
Mnie się zdaje że masz odwrotnie podłączony czerwony wężyk do membrany zrób jeszcze raz fotkę jak czerwony wchodzi do membrany ale tak żeby było widać który to wylot z obudowy ten dalszy cz bliższy! Pablo posłał fotkę jak podłączyć

TinyPortal 2.2.2 © 2005-2022