RO 7 problem z cieknącą wodą

Zaczęty przez lukaniu94, Kwiecień 05, 2014, 18:39:32 PM

« poprzedni - następny »

pablo1809

Pamiętasz symbol? Pojemność zbiornika często podawana jest jako brutto. Ja miałem ROTP19. Brutto 19 a netto chyba 12 litrów. Skoro u mnie z pompą potrzeba było 72 minut to u Ciebie bez pompy będzie na pewno dłużej. Zakładam że mieliśmy membrany 75GPD.

Sprawdź wydajność membrany (to pierwszae co robię sprawdzając system) wtedy bedziemy mogli coś poradzić. Inaczej tylko tracimy czas.
Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE!

criss20ster

#41
Cytat: pablo1809 w Luty 27, 2018, 18:41:59 PM
Pamiętasz symbol? Pojemność zbiornika często podawana jest jako brutto. Ja miałem ROTP19. Brutto 19 a netto chyba 12 litrów. Skoro u mnie z pompą potrzeba było 72 minut to u Ciebie bez pompy będzie na pewno dłużej. Zakładam że mieliśmy membrany 75GPD.

Sprawdź wydajność membrany (to pierwszae co robię sprawdzając system) wtedy bedziemy mogli coś poradzić. Inaczej tylko tracimy czas.

Czyli co moze być że mam za słabą membrane bo okazuje się że ciśnienie miałbym ok skoro zamyka dopływ wody ?

Ogolnie powiedzcie mi bo sie juz pogubiłem mam zrobić coś takiego

napełnić zbiornik do 1 bara wczesniej sprawdzajac ile jest cisnienia
2 . potem napelnic naczynie w ciagu 1 min i podac wynik ile wody mam w naczyniu
3 cos jeszcze ?

Ok rozumiem. To w pitek bede mial czas to sie zajmę tym a tym czasem takie mam filtry jak ktoś pytał sie mnie
FCCA ten mam 2
FCCBL ten 3
FCCPS5 ten mam 1
membrana 75GPD
zbiornik PRO400W

pablo1809

1. Sprawdź wydajność i napisz na forum wynik.
2. Jeżeli wydajność będzie ok to podpompuj zbiornik jak pisał Gregus.
3. Wykaż się cierpliwiością. Zbiornik napełnia się dość długo a w instrukcji są błędy.
4. Jeżeli pierwsze płukanie systemu przeprowadziłeś z zainstalowaną membraną to ją trochę zapchałeś drobimami węgla z wkładów wstępnych. Niestety długo pewnie nie pożyje.
Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE!

criss20ster

#43
Cytat: pablo1809 w Luty 27, 2018, 19:41:38 PM
1. Sprawdź wydajność i napisz na forum wynik.
2. Jeżeli wydajność będzie ok to podpompuj zbiornik jak pisał Gregus.
3. Wykaż się cierpliwiością. Zbiornik napełnia się dość długo a w instrukcji są błędy.
4. Jeżeli pierwsze płukanie systemu przeprowadziłeś z zainstalowaną membraną to ją trochę zapchałeś drobimami węgla z wkładów wstępnych. Niestety długo pewnie nie pożyje.

A co do tego manometru zeby sprwdzic cisnienie ma teraz robione tak ze mam zawor do bateri gwint 3/8 zew na to nakrecona zlaczka FT03 z gwintem wew 1/4 do ktorej jest ten zaworek od zestawu a na ta zlaczke jest nakrecony wezyk 3/8 od bateri i teraz pytanie jak najelpieji co zastosowac zeby wkrecic ten manometr  bo jak pisla mi gregus
ze najlepiej trojnik ale czy mam rozumiec ze mam ten maly zaworek 1/4 wymontwac na czas sprawdzenie cisnienienia ?

4 ale skad miałem wiedziec ze mam plukać bez membrany nie bylo tego napsiane w instrukcji , złożyłem cały zestaw i zaczolem puszczac wode. Ale jak wczoraj puscilem wode to czekam i czekam az sie napełni i mówie sobie cos jest nie tak więc odkreciłem wylewke i woda zeszła potem 2 raz puszczam i to samo czekam i czekam woda dalej sie napełnia. Wiec reasumuajc za... skopałem wszytsko, tylko nie ma nic mowy w instrukcji jak nalezy to zrobic prawidlowo. jets napsiane 2 x pzreplukac potem zostawic na 5-6 godz i mozna spozywac. Masakra Ale widze ze sa tu osoby ktore naparwde znaja sie na rzeczy. Dlatego bede sluchal Was.

Przepraszam ale wiem ze wychodzi to wszytsko co pisze za dziwne ale mówie wzorowałem sie na instrukcji

ondre

Do Pablo 1809! ;D
Odnośnie tej membrany, to gratuluję Ci że masz taką która daje nawet 1:1 :behappy: Ja do takich nie mam jakoś szczęścia. Kupiłem taką jak pisze na stronce Global Water :Wysokiej jakości membrana osmotyczna marki Pentair Water USA (dawniej Osmonics), tyle że ci okropni chińczycy napisali tam na obudowie Made in China, ale oni wszystkim tak robią!! :laugh: No i daje ona tyle co piszę 4:1 przy oscylującym stale ciśnieniu 3,4-4,2bar (to chyba hydrofor powoduje taką oscylację,nie wiem sam), czyli blisko 60psi (4,13bar)jak piszesz.Temp 24-25st C.Filtry wstępne nowe.
  Trochę mnie zdziwiło że jako optymalne ciśnienie podajesz 60psi, a Pentair pisze: ciśnienie wody zasilającej: 2,8 - 21 atm!!Mnie się wydaje że w tym wypadku najlepsze osiągi można osiągnąć na dużo wyższych ciśnieniach. Coś koło 5,5bar a na pewno powyżej 4,5bar. Tylko nie mogę tego sprawdzić bo nie mam pompy. A nie kupię ją bo nie jestem pewny, czy pracując na dopływie 3,4-4,2bar pompa mi długo pociągnie podnosząc do 5 lub 5,5bar!Po prostu jej silnik będzie stale tłumiony! No i nie wiem jaki ona ma reduktor ciśnienia na wylocie by uzyskać wybrane ciśnienie.
Piszesz, że testowałeś nową pompę, napisz coś o tym w innym wątku.

criss20ster

#45
Panowie chyba sukces. Odpaliłem  zestaw o 18:42 odkręciłem zaworek odcinający (doprowadzenie wody )zamknołem zawór na zbiorniku i system sie napelnil. Potem odkrecilem zaworek od zbiornika i woda sie leje i caly czas sie leje. Teraz zorbilem cos takiegoz akrecilemz aorek zbiornika system dolał wodę i nagle cisza nic sie nie leje woda napelnianie ustalo. wiec nie pozstaje mi nic inneo jak teraz spuscic wode i raz jeszcze naepelnic zeby zorbic pelne czyszczenie

A  moze ukald jest zapowietrzony i sie cisnienie wyrównało pozrez zakrecenie zaworu na zbiorniku

czy coś zle rozumuje ? 

Tylko dziwn ejets to ze upuscilem troche wody z wylewki nagle woda sie zaczyna napleniac co zrozumiale. Ale caly czas leje sie zamkne zaworek na zbiorniku ystem sie dopompuje , odkrecam zaworek zbiornika i cisza woda sie nie leje czy to wina zbiornika ?

Czy to może być wina zbiornika ? jeśli tak to co w nim jets nie tak. Znowu woda sie doplnia caly czas zakrecilem zarór zbiornika woda ustala odkrecilem zawór zbiornika i cisza woda juz sie nie leje. Ale pzrecież nie można cały czas manewrować zaworem zbiornika, czyżby małe cisnienie w zbiorniku było ?

pablo1809

@ondre
Temat dyskusji zaczyna schodzić na boczny tor, więc warto przystopować.
Na temat pomp i podkręcania systemu i membran o wyższej wydajności stworzę nowy wątek wolną chwilą. Przeniosę tam Twój post żeby była kontynuacja dyskusji.

@criss20ster
Na spokojnie i wolną chwilą spróbuj się zastosować do wskazówek z forum. Zlej wodę ze zbiornika, sprawdź ciśnienie jak radzili przedmówcy i jak trzeba to je podbij. A dalej zostaje ponowne napełnienie.

Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE!

criss20ster

#47
Parametry wygladaja tak

przez 1min nalecialo do naczynka przedzial pomiedzy 200a 300 ml(250ml)
cisnienie w zbiorniku mierzylem cisnieniomierzem takim samochodowym, gdyz pompka z manometrem nie wchodzi za duży uchwyt jest do podłączenia tezby wkrecic koncówke od pompki i blokuje zbiornik i wyszło 0.3bar i 4,5 PSI

ciśnienie wody 80 Psi (5,8 bar) tak pokazuje ciśnieniomierz

co sugerujecie co mam teraz robić ?

ondre

criss ;D
Nalało się z tego wężyka który idzie do zbiornika oczywiście? czy z tego do ścieku? ;D

pablo1809

@criss20ster
Gdzie Ty mieszkasz, że masz takie ciśnienie w sieci?? :)

250ml/min przy membranie 75GPD to rewelacyjny wynik. Masz 95 galonów na dzień.

Podbij trochę ciśnienie w zbiorniku. 0,3 to trochę mało.
Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE!

criss20ster

#50
w bloku po niemieckim takim 2 rodzinnym? A mam pytanie właśnie rozbieram żeby sprawdzić połączenia, I czy tak ma być kostka złożona ? A do ilu podbić ciśnienie ?

tak wygląda a kostka po złożeniu

https://drive.google.com/file/d/1JWvud09JPYLe8zXFSXkemP1yTuQ3rhJJ/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1gnigx6KuoUHSkL7yuRNIa1z4_dPfGKWl/view?usp=sharing

pablo1809

Kostka wygląda OK, no chyba, że czegoś nie zauważyłem (koledzy mnie poprawią jakby co).

Do ilu podbić? U mnie chłopaki dają 0,6-0,8 bar? W Aquafilter pewnie też coś koło tego. W każdym razie nie przekraczaj 1 bara.
Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE!

criss20ster

#52
Kurde nie wiem czym podbić nie idzie. Wkręcić końcówki od pompki

A powiedzcie mi sciek do wody od obudowy membrany ma isc na dole czy na gorze ?

https://drive.google.com/file/d/1Ipr8jtWFekF3CIA3LE-ax98z82Qfozha/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1uujzduOy1EqeJwO2Pc5oN-3U2moF16mT/view?usp=sharing

A czy jesli chodzi o doplyw sciek to woda ma sobie kapac do kanalizy ?

Powiem Wam tak rozebralem wszytsko nawet zawor 4-drozny. Skecilem wszytsko od nowa. I teraz zobilem test i szalenstwo zbiornik napelnia sie mniej niz 25 min

czy tak ma byc ?

pablo1809

https://www.woda.com.pl/galerie/y/yt-25-obudowa-membrany-o_1552.jpg

Ten bardziej wysunięty to czysta woda,

U producentów systemów, zbiorniki nabijane są zwykłymi "pistoletami" do pompowania kół (takimi jak na stacjach benzynowych)
Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE!

criss20ster

#54
Cytat: pablo1809 w Marzec 01, 2018, 12:06:36 PM
https://www.woda.com.pl/galerie/y/yt-25-obudowa-membrany-o_1552.jpg

Ten bardziej wysunięty to czysta woda,

U producentów systemów, zbiorniki nabijane są zwykłymi "pistoletami" do pompowania kół (takimi jak na stacjach benzynowych)
Czyli zle mam zrobiony  ok kurde jak teraz nabic to jak nie mam takiej koncowki wkrecanej a nie bede bral specjalnie pomki z decatlonu

to zle mi pokazales opis na zdjeciu

https://www.woda.com.pl/galerie/y/yt-25-obudowa-membrany-o_1552.jpg bo jak obroce to ja tak nie mam a na moim zdjeciu z kostka podpisales ze wlasnie z gory ma byc woda czysta

pablo1809

Opis podłączenia zaworu był OK. Napisałem co gdzie ma iść.

Porównaj fotkę obudowy z tym co masz.
Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE!

criss20ster

ok czyli kanaliza z dolu wod aczyts a zgory. czyli mam ok. Dobra a co jesli jak sam widzis zzbiornik dosc szybko sie napelnil? podbic cisnienie do 0.6MPa

pablo1809

Jakie ciśnienie chcesz podbić? W instalacji czy zbiorniku? W instalacji nie podbijaj. I tak masz wysokie (wężyki oficjalnie wytrzymują do 6 bar). W zbiorniku minimum 0,6 bar czyli 0,06 MPa.
Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE!

criss20ster

zbiornik oczywiscię . Cisnienie w sieci nie mam zamiaru , nawet mi to do glowy nie przyszlo. Wydaje mnie sie ze cos bylo zapowietrzone bo teraz ten zbiornik dosc szybko sie napelnia. Oczywicie rozebralem membrane wyciaglem oczyscilem i wlozylem raz jeszcze moze to spowodowalo ze zbionik jak wcsiekly sie napelnia teraz.

Czyli podbic cisniennei w zbiorniku i jest ok. Zestaw działa tak ? A jesli chodizo ten sciek to woda ma sie lekko saczc taj ka by pokapywanie ale srtumieniem jednostajnym ?

criss20ster

A mcie pomysl czym i jak najprosceij podpompowac, pompa od roweru nie wchodzi samochodowa tez , bo tam jest widze w zbiorniku gwint i jakis zawor ktory musial by udroznic sie podczas pompowania

TinyPortal 2.2.2 © 2005-2022