RO 7 problem z cieknącą wodą

Zaczęty przez lukaniu94, Kwiecień 05, 2014, 18:39:32 PM

« poprzedni - następny »

GreguS

W każdym możesz, nie ma zablokowanych,
już przesunięty, swoją drogą, to sprawdź ciśnienie na zbiorniku - pustym.
Podniesienie wartości ciśnienia może częściowo rozwiązać twój problem...
Sklep z filtrami do wody - tutaj
Poradniki - kliknij

criss20ster

To poiwedz mi jak to zrobić , pierwszy raz mam taki przypadek, a nie chce zepsuć tego uradzenia

ondre

#22
Masz manometr taki do samochodu?lub pompkę z manometrem?

criss20ster

Do sprawdzania ciśnienia w oponach ? Gdzieś miałem ale nie gwintowany

criss20ster

Cytat: criss20ster w Luty 26, 2018, 20:23:32 PM
Do sprawdzania ciśnienia w oponach ? Gdzieś miałem ale nie gwintowany pompke z manometrem mam tak do pompowania opon mam troche duza ale jest

ondre

#25
To opróżnij zbiornik całkowicie z wody, zamknij zawór zbiornika, potem z dołu masz taki zaworek do dopompowania powietrza, zmierz na nim jakie masz ciśnienie. Powinno być ok 0,6bar możesz dopompować trochę więcej tak do 1 bar

criss20ster

#26
Ok tylko jak opróżnić całkowicie. Wylewka odkręcona na maxa lewy i prawy kurek. Ale mam wrażenie ze woda jeszcze jest w zbiorniku. Ok Tak myślałem że zmierzasz do tego zęby pod spodem wpiąć pompkę i dopompować powietrza. Ok jutro spróbuje i dam Wam znać

A co potem jak sobie podpompuje powietrze ? zalać układ ?

A ten manometr do sprawdzenia cisnienie w układzie to też zastosować czy to już nie ma racji bytu ? Bo wtedy na zaworku doprowadzającym wodę do baterii bym wstawił i podpiol ten układ jak mam teraz a w bok by poszedł manometr

ondre

Żeby być pewnym czy pusty zamknij dopływ wody do układu, zamknij zawór zbiornika a potem odepnij wężyk do zbiornika. Odkręć teraz zawór, obróć zbiornik zaworem do dołu i czekaj aż wypłynie reszta. Potem pomierz  ;D

ondre

#28
jak dopompujesz to podłącz wszystko, odkręć wodę zawór zbiornika też i czekaj aż się napełni. Możesz zważyć zbiornik gdy jest pusty i potem gdy jest pełny. Będziesz wiedział ile w nim wody. Ja tak robię :kacsint2:
zmierz też ciśnienie wody w sieci, nie musi być mierzone razem z układem, ale może być np. gdy membrana już nie pracuje.

criss20ster

Cytat: ondre w Luty 26, 2018, 20:46:42 PM
Żeby być pewnym czy pusty zamknij dopływ wody do układu, zamknij zawór zbiornika a potem odepnij wężyk do zbiornika. Odkręć teraz zawór, obróć zbiornik zaworem do dołu i czekaj aż wypłynie reszta. Potem pomierz  ;D
Jakie to proste. Przepraszam za siebie wiem że co nie którzy mogę mieć ubaw ze mnie, ale nie co dzień człowiek ma taki problem jak teraz. Zwłaszcza ze liczył że podłączy pości wodę i będzie ok

ondre

Mnie całe lata robił to serwisant a pilnowała go żona. Aż raz poczytałem, posprawdzałem popytałem Grega i Pabla i ...wywaliłem gościa. Teraz sam studiuję ten filtr i czytam pilnie co tu mądrzejsi napiszą i co nowego w sklepach i na stronie Aqafilter

criss20ster

#31
Panowie zrobiłem coś takiego. Zakręciłem zawór od zbiornika, puściłem wodę i napełnił się i nagle woda zatrzymała się i już nie słyszę cały czas sączenia się. Teraz pytanie gdzie jest problem. Czy to może być wina zaworu 4-drożnego wina. On jest nowy cały zestaw wczoraj wyjęty z opakowania i zamontowany fakt ten zawór miał już podłączone wszystko tylko wypiąłem 1/2 przewodu celem zamontowania podstawki i ułożenia kabli (żeby było łatwiej powiesić to)

pablo1809

Cytat: criss20ster w Luty 26, 2018, 17:41:16 PM

Dziś zainstalowałem RO 7 puściłem napełnianie bo w instrukcji pisze że 2x przepłukać (miał się napełniać 60 min) a woda cały czas się leje- nie wiem czy to tak ma być.


1. Sprawdź ciśnienie wody w instalacji.

2. Sprawdź wydajność membrany. Przygotuj jakieś naczynie z podziałką, zakręć zbiornik, odłącz wężyk z czystą wodą od zbiornika  i przez minutę nalewaj wody do naczynia. Jeżeli nie masz naczynia z podziałką to zważ wodę 1g = 1ml. Może masz uszkodzoną membranę (nawet nowe mogą być wadliwe), albo ciśnienie tak niskie, że napełnienie zbiornika zajmie Ci wieki.

3. Wygląda na to, że zawór 4-drożny działa skoro odciął wodę po zakręceniu zbiornika.



Cytat: ondre w Luty 26, 2018, 17:58:30 PM
Inni mówią o stosunku wody opłukującej 2:1 to jeszcze większa bzdura!

Przy dobrej jakości membranie, ciśnieniu 60 psi oraz temperaturze 25*C uzyskasz 2:1. Mnie się czasami udawało nawet 1:1, ale musiałem "podkręcić" system, a to niestety skraca żywotność membrany.
Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE!

criss20ster

A powiedzcie mi jedno. Każdy mi mówi że osmoza działa dobrze skoro na zamkniętym zaworze zbiornika odcina dopływ. To dlaczego na zbiorniku się ciągle przelewa jak wczoraj siedziałem z 1,5 godz i cały czas uciekala do kanalizacji.skoro zamyka dobrze

GreguS

#34
Wzrost ciśnienia w całym obiegu przy zamkniętym zaworze zbiornika jest natychmiastowy i kostka odcina od razu.
Zbiornik ma (wydaje mi się, że dobry zestaw mam w pamięci) 15l brutto, czyli jakieś 10-12 l netto na czystą wodę - zanim napełni to trochę minie - pierwsze napełnienie zajmie sporo czasu.
Podniesienie ciśnienia w zbiorniku powinno rozwiązać problem. Jest to korzystne z jeszcze jednego powodu, system szybciej będzie się wyłączał (zatrzymywał przepływ wody) po pobraniu małych ilości
wody. Co prawda stanie się to kosztem pojemności czystej wody w zbiorniku, ale szczerze w domowych warunkach nikt nie używa 8l na raz (nie mówimy o akwarystach, gotowaniu na zjazd rodzinny itp.)
Sklep z filtrami do wody - tutaj
Poradniki - kliknij

criss20ster

Ale dzwoniłem do kilku firm i oni mówią że system działa normalnie, tylko trzeba poczekać aż się napełni i wyrówna ciśnienie, to ja już sam nie rozumirm. Czyli podnieść do 1 bara ciśnienie w zbiorniku?

GreguS

#36
Dokładnie tak. Oczywiście możesz czekać do upadłego, w końcu się wyłączy i jakoś będzie działać.
Jakość nie koniecznie będzie  :not: i zużycie wody trochę wyższe.
Sklep z filtrami do wody - tutaj
Poradniki - kliknij

pablo1809


Skoro zawór 4-drożny odcina wodę to jedynym rozsądnym wytłumaczeniem długiego czasu napełniania jest mała wydajność membrany. Kto wie czy do napełnienia zbiornika nie poczekasz nawet kilku godzin. Niedawno robiłem test nowej pompy i czas napełniania zbiornika wyniósł 72 minuty.

Swoją drogą jakiej pojemności masz zbiornik?
Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE!

criss20ster

Cytat: GreguS w Luty 27, 2018, 15:20:50 PM
Dokładnie tak. Oczywiście możesz czekać do upadłego, w końcu się wyłączy i jakoś będzie działać.
Jakość nie koniecznie będzie  :not: i zużycie wody trochę wyższe.

Jak.jakos to będzie ja chcę żeby to dobrze działało i zużycia nie było mega

criss20ster

Cytat: pablo1809 w Luty 27, 2018, 15:25:26 PM

Skoro zawór 4-drożny odcina wodę to jedynym rozsądnym wytłumaczeniem długiego czasu napełniania jest mała wydajność membrany. Kto wie czy do napełnienia zbiornika nie poczekasz nawet kilku godzin. Niedawno robiłem test nowej pompy i czas napełniania zbiornika wyniósł 72 minuty.

Swoją drogą jakiej pojemności masz zbiornik?
z tego co kojarzę to chyba 20 L

TinyPortal 2.2.2 © 2005-2022