RO 7 problem z cieknącą wodą

Zaczęty przez lukaniu94, Kwiecień 05, 2014, 18:39:32 PM

« poprzedni - następny »

lukaniu94

Witam, jestem tutaj nowy więc najpierw się przedstawię, na imię mam Łukasz, miło mi was poznać.
Mianowicie mój problem polega na tym iż po wymianie wszystkich filtrów, membrany, nie wymieniłem jedynie reduktora odpływów, a woda do odpływu leci cały czas, a woda która leci przez membranę wypływa strasznie wolno, i tutaj jest moje pytanie co mam zrobić? Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

GreguS

Witam na forum,
pytanie czy zapoznałeś się z poprzednimi wypowiedziami w tym temacie...
Po drugie, przy wymiaie membrany zawsze się powinno wymieniać ogranicznik przepływu
na odpływie do kanalizacji, bo zaniechanie może zniszczyć membranę.
Sklep z filtrami do wody - tutaj
Poradniki - kliknij

lukaniu94

Tak zapoznałem się z wątkami na dole ale nie znalazłem rozwiązania.
Niestety nie wiedziałem o tym, a że dzisiaj to robiłem to nie miałem gdzie tego dostać

GreguS

#3
Sytuacja wygląda tak...
1) czy wiesz jak działała osmoza przed zmianami
2) jakie masz ciśnienie w sieci
3) czy poprawnie zainstalowałeś membranę
4) czy sprawdziłeś zbiornik
5) czy sprawdziłeś zaworek zwrotny w obudowie membrany (patrz schemat w ktorymś z wątków)
6) ile czasu minęło od zmiany (czy dobrze rozumiem, że dziś..?)

reszta pytań później w zależności od odpowiedzi  :kacsint2:

Na marginesie wydaje mi się, że jednak odpowiedź gdzieś w wątkach się znajduje...
jak znajdę, to nie wiem co zrobię... (hmmm np. tutaj: http://forum.osmoza.pl/index.php/topic,14.0.html)
Sklep z filtrami do wody - tutaj
Poradniki - kliknij

lukaniu94

1. Przed zmianą pamiętam jak to działało chociaż nie było używane jakieś pół roku.
2. Nie mam pewności jakie, ale wcześniej nic się nie działo, i woda wszędzie dopływa tylko cały czas leci do kanalizacji.. Nie przestaje nawet na chwile i tu tkwi problem.
3. Poprawienie tak jak na schemacie.
4. Wiem że ciśnienie jest ale nie wiem jakie powinno być.
5. Jeśli chodzi Ci o ten zawór co odprowadza czystą wodę, to tak sprawdziłem i chodzi dobrze.
6. Tak, to było wczoraj.


GreguS

Są różne szkoły, które mówia o ciśnieniu,
ale skoro działało wcześniej dobrze, to problem odpada...

Restryktor wymień jak najszybciej, to swoją drogą, kiedyś jak ktoś przypomni, to napiszę dlaczego.

Po tym co piszesz zostają w sumie trzy opcje,
1) dla mnie najbardziej prawdopodobna - zawór czterodrożny jest do wymiany (lubią się kończyć),
2) Membrana może potrzebować godziny, żeby się odpowietrzyć, trzeba odkręcić wylewkę i pozwolić
wodzie się lać przez jakiś czas aż przestanie bulgotać.
3) kiedy wykluczysz punkt 1 i 2, sprawdź zbiornik, było opisane na forum...

Jeszcze gdyby wszystkie powyższe zawiodły to czepiałbym się montażu membrany,
bo jeżeli nie wyczyściłeś obudowy dokładnie, nie przesmarowałeś oringów na króćcu,
który wchodzi w czop obudowy membrany, to jest szansa, że jeśli on pękł, to woda bedzie się skutecznie lała bez końca.

Napisz też proszę co i jak, będzie miło...

Sklep z filtrami do wody - tutaj
Poradniki - kliknij

lukaniu94

Witam, przepraszam że dopiero teraz.
Wymieniłem wszystko, i zbiornik napełnił się do 8,7 kg ale niestety woda nadal cieknie do kanalizacji ;? Co dalej bo już nie mam siły do tego :/

Paweł

Witaj,
Czy sprawdzałeś zbiornik, zakręć zawór na zbiorniku i zobacz, czy woda przestanie lecieć do kanalizacji,
jeszcze prawdopodobne jest, że możesz mieć zbyt niskie ciśnienie. Co wymieniałeś? Jaki system, może masz jakieś zdjęcia?

GreguS

Ja jednak twierdzę, że problem jest w zaworku zwrotnym...
jezeli wymieniałeś membranę... Mianowicie to kolanko z zaworem w obudowie membrany,
bo to, że ono puszcza wodę, nie znaczy, że dobrze pracuje, jego zadaniem jest blokowanie
powrotu wody czystej ze zbiornika na membranę, więc sprawdź, czy się blokuje jak chcesz
dmuchnąć, pod prąd...
Sklep z filtrami do wody - tutaj
Poradniki - kliknij

lukaniu94

Wymieniłem zawór czterodrożny, zaworek zwrotny jak również ten do odpływu.
Mój system to RO7, z mineralizatorem. Zdjęcia mogę zrobić jeśli są potrzebne.
Jak zakręcam korek od zbiornika to też płynie :/

GreguS

Ok, to teraz pytanie, czy sprawdziłeś ten zaworek zwrotny... bo że wymieniłeś to jedno, ale czasem wystarczy, że teflon podejdzie i już będzie taki efekt.
Jeszcze pytanie czy przy montażu membrany nie uszkodziłeś tej wypustki na dnie obudowy membrany
oraz pytanie czy dobrze podłączyłeś zawór czterodrożny

Każdy z powyższych da efekt w postaci wody ciągle zmierzającej do kanalizacji
Sklep z filtrami do wody - tutaj
Poradniki - kliknij

lukaniu94

Jednak po wymianie tego wszystkiego, wszystko chodzi jak powinno, mój błąd ponieważ filter potrzebował dużo czasu aby dojść "do siebie". Wszystko już gra i buczy więc jeśli ktoś ma taki przypadek jak ja to proszę pozostawić filter na dzień i noc a wszystko będzie tak jak powinno.
Dziękuję również za pomoc bez was nigdy nie dałbym rady, a że jestem nowicjuszem to się niestety długo z tym męczyłem, przepraszam za kłopot i życzę miłego dnia :)

GreguS

Żaden kłopot! Po to istnieje nasze forum, żeby sobie nawzajem pomagać,
potrzebujesz pomocy - piszesz, a my staramy się zrobić co trzeba, żeby rozwiązać trudność.

Swoją drogą, jeśli ktokolwiek potrzebuje informacji w dziedzinie filtra do wody, jonizatora,
zmiękczacza, lub jeszcze inych kwestiach związanych z uzdatnianiem wody, można śmiało pisać,
jeśli nie chcesz na forum, możesz pisać na PW do mnie.

Sklep z filtrami do wody - tutaj
Poradniki - kliknij

lukaniu94

Szkoda że nie ma "Like it"! Polubił bym twój posta, ale w zamian za pomoc "+" ode mnie!

GreguS

jest ale do wątku, nie dodawałem do kazdego posta, żeby nie zaśmiecać...
Za plusa dziekuję :)
Sklep z filtrami do wody - tutaj
Poradniki - kliknij

criss20ster

Witam. Jestem tutaj nowy. I jeśli takowy temat była to bardzo Was przepraszam, widocznie słowa które wpisywałem do wyszukania były inne niż mój problem z którym się mierze.

Problem dotyczy tego. Dziś zainstalowałem RO 7 puściłem napełnianie bo w instrukcji pisze że 2x przepłukać (miał się napełniać 60 min) a woda cały czas się leje- nie wiem czy to tak ma być.
Kolejna sprawa czy coś muszę poustawiać w sensie zbiornik czy jak bo mam wrażenie że tak cały czas woda się będzie lała i lała na rachunki nie wyrobię.

Proszę Was o pomoc i doradztwo

ondre

Witaj Kolego ;D
Otóż ten typ tak ma! Te 60 min to bzdura w którą nawet producent nie wierzy. Inni mówią o stosunku wody opłukującej 2:1 to jeszcze większa bzdura! Chodzi o to byś kupił a potem może nie zorientujesz się co się dzieje bo wężyk wylewa zazwyczaj przed syfon zlewozmywaka i to nie widać.
   Sprawdź najpierw jakie ciśnienie wody masz w sieci. Jeżeli masz mniej niż 3 bar to może nie zamykać się zawór 4 drogowy i wylew idzie a zbiornik już pełny. Przy niskim ciśnieniu dużo wody idzie na wylew. Wtedy warto kupić pompę. Ja też mam taki problem mimo iż bawię sie tym 20 lat. Miałem pompę to zatarła się przed upływem 2 lat bo dla niej było za dużo na wejściu. A ja w bloku nie zostałem poinformowany że sposób zasilania się zmienił. Teraz mam takie skaczące 3,4 - 4,2 bar i też to jest mało. Przy nowej membranie mam 4:1 opłukującej do czystej.

criss20ster

#17
Ło matko. Jak to sparwdzić jakie cisnienie mam. I czy cały czas ta woda się tak musi lać, przecież to mamaskryczny rachunek wyjdzie. Owszem pomyslisz kupiles bubel to płać. Ale ja nie wiedziałem że tak to dziaął chciałem miec tylko wode oczyszczona itd

Jest ktos kto mógłby mi pomóc ?

GreguS

Sklep z filtrami do wody - tutaj
Poradniki - kliknij

criss20ster

Ale nie mogę się wypowiedz w tym temecie

TinyPortal 2.2.2 © 2005-2022