Dezynfekcja

Zaczęty przez rav, Wrzesień 17, 2016, 07:39:57 AM

« poprzedni - następny »

rav

Witam
Czy ktoś opisze szczegółowo jak zrobić dezynfekcje osmozy RO-7. Posiadam tabletki do dezynfekcji Javel Aqua 10 szt.. Akurat teraz wypada mi zmienić filtry na nowe.
Z góry dzięki za pomoc :kacsint2:

GreguS

Hej,
instrukcję znajdziesz tutaj:
Instrukcja do przeprowadzenia dezynfekcji systemu RO

Wszystko tak samo, tylko tabletkę/dwie będziesz musiał wrzucić do pierwszego korpusu filtra.
Sklep z filtrami do wody - tutaj
Poradniki - kliknij

rav

Cytat: GreguS w Wrzesień 17, 2016, 12:32:42 PM
Hej,
instrukcję znajdziesz tutaj:
Instrukcja do przeprowadzenia dezynfekcji systemu RO

Wszystko tak samo, tylko tabletkę/dwie będziesz musiał wrzucić do pierwszego korpusu filtra.
To trzeba dokupić:
1. łączka
1. zaślepka
Można podać linki do tych co wymieniłem, żeby co innego nie zamówił?
Tego filtr dezynfekującego nie trzeba podłączać?
Wężyki po ilu latach najlepiej zmienić na nowe?

GreguS

#3
Zależy jak masz filtr liniowy podłączony, dobierz łączki tak, żeby to ze sobą spiąć.
Nie widziałem Twojego systemu więc nie powiem dokładnie. Zaślepka, to nic innego jak:
zatyczka

Filtra nie musisz, tak jak pisałem możesz tabletki wrzucić do pierwszej obudowy, rozpuścić (po umyciu wszystkiego)
i zakręcić.
Wężyki to rzecz gustu, ja wymieniam razem z membraną.
Sklep z filtrami do wody - tutaj
Poradniki - kliknij

rav

Oprócz tych standardowych filtrów mam podłączony filtr węglowy, mineralizator i jonizujący.

GreguS

Instrukcja wskazuje, że interesuje Cię zestaw tylko do membrany - czyli pozostałe odpinasz - węglowy, mineralizator, aifir, całość podpinasz tylko pod jedną część wylewki.
Sklep z filtrami do wody - tutaj
Poradniki - kliknij

ondre

#6
Witam Userów oraz Admina ;D
To mój pierwszy post, bo niedawno zainteresowałem się dopiero moim filtrem, choć posiadam go od 2000 roku. Wtedy właśnie w moim  bloku leciała taka woda iż strach było na nią patrzeć, a cóż dopiero pić. Przyplątał wi się wtedy domokrążca reklamujący filtry RO, robiący elektrolizę  :behappy: no a, że był zdolny i miły to namówił mnie, i przepłaciłem mocno. Sprawdziłem przedtem producenta oczywiście, jest to renomowana szwedzka firma i jej wyroby wydają mi się solidne acz drogie. Dalej było serwisowanie, przez poleconą firmę, duży przegląd co 12, a mały co 6 miesięcy.Po drugim roku była już wtopa, serwisant dał mi lewe wkłady i wszystko stanęło. Pojawiła się sama zaraz inna firma z ofertą, że oni mają certyfikat i oryginalne wkłady, a te wymienią mi po niższej cenie. Po jakimś czasie gdy zgłosiłem się do nich, sami skierowali mnie do innej firmy z Krakowa. Więc wiedziałem już że tu idą przekręty i walka o rynek straszna. Ale przyjechał serwisant pokazał certyfikat i wkłady w opakowaniach z logo szwedzkiej firmy, na membranie nawet było ich oznaczenie, więc ok. Woda znów była super, a ja nie mam wiele czasu, więc na przyjmowaniu jego wizyt była żona, lub kto inny. Raz byłem ja, i zauważyłem że on leje jakieś kropelki do zbiornika i przepłukuje go...mówiąc że to dezynfekcja. No to ok, widocznie tak ma być. Ostatnimi laty zaczął chodzić jeden starszy pan od nich i gdy żona mu powiedziała, a kropelki? bo w ubiegłym roku nie było, to prawie się obraził  :behappy: Ale jeszcze wtedy olałem sprawę, bo naprawdę byłem zajęty. W tym roku postanowiłem sam na niego poczekać, a przedtem przygotowałem się do spotkania. Poczytałem instrukcje w necie, przejrzałem schematy, opisy no i zauważyłem jak wielka jest ilość firm produkujących filtry RO i osprzęt do nich. No i co najważniejsze dowiedziałem się, że serwis powinien co najmniej raz w roku obejmować pełną dezynfekcję obudowy wkładów, a nie tylko sam zbiornik. Spokojnie poczekałem aż pan skończy i zapytałem o dezynfekcję, i czy chce mnie bakteriami wykończyć bo od czterech lat nie ma wpisu na liście serwisowej o dezynfekcji! No i tak jak wtedy żonie, tak teraz mnie pan mówi PO CO???przecież woda jest super i tu mierzy mi jeszcze raz jest 32 ppm na mierniku TDS, a chce się pan otruć resztkami po tym odkażaniu? Poinformowałem więc obrażonego specjalistę, jak ja i instrukcja innych renomowanych firm widzą prawidłową dezynfekcję i co ile. Wtedy pan naprawdę się już obraził, ale zapłatę jeszcze przyjął, lecz powiedział iż on tu już nie przyjdzie na pewno. Ja tylko dodałem mu, że jego firma też na pewno nie przyjdzie!!  :beee: I tak stałem się serwisantem własnego filtra  :-*
   Tak tylko muszę teraz Was poprosić o poradę. Chciałem teraz zrobić sobie dezynfekcję samego zbiornika. Nie chcę zachlorować świeżych wkładów za które dałem 216zł, dlatego pełną dezynfekcję PDezyn2 zrobię sobie za pół roku przy wymianie wkładów.
Czy mogę wypuścić wodę ze zbiornika, potem odkręcić zawór i nalać tam środka dezynfekującego, a następnie wypłukać kilkukrotnie zwykła wodą (jak ją tam nalać?) i wtedy założyć zawór i podłączyć ponownie do filtra? Tak się to robi?
   Jaki miernik dla moich potrzeb mam kupić? No i jaki klucz do wyjmowania wkładów??
Poradźcie coś, bardzo Was proszę!!! ;D


[admin]Przed założeniem wątku prosimy sprawdzić, czy podobna dyskusja już się na Forum nie toczyła (pomocna tu będzie wyszukiwarka na Forum – opcja "Szukaj" w menu Forum).[/admin]

Krzyneczek

#7
Fajna proza... nawet przyjemnie się czytało.
Domniemając po szwedzkiej firmie czasowo przebywającej w ChRL to Kuna.
Jednak te filtry miały kilka modeli, zrób zdjęcie, filtra, zbiornika (przede wszystkim zbiornika, bo o niego pytasz)
wtedy będzie łatwiej powiedzieć co się da a co nie, przynajmniej ja tak to widzę.

Miernik?
Zależy co chcesz mierzyć...
Klucz?
Znów - zdjęcie.
Na zdrowie!

Krzyneczek

A swoją drogą:
http://forum.osmoza.pl/problemy/dezynfekcja/
tam jest schemat... opis i wszystko...
sam zbiornik, to podpinasz pdezyn prosto do przyłącza wody, potem zbiornik
i wsio.
Odpinasz, wypuszczasz,
potem napełniasz prosto z sieci, znów wypuszczasz, itd.
Na zdrowie!

ondre

#9
Dzięki Krzyneczek za odpowiedź ;D
Widzisz jak mnie Admin czerwonym pokropił na przywitanie?  :alas: tak to jest jak jest człowiek nowy i nie wie co i jak ...  :be happy: :be happy:
A teraz znów nie wiem jak fotki wkleić, choć regulamin czytałem....
Jeżeli chodzi o dezynfekcję to schemat już mam. Chodzi mi o sam zbiornik. Może ja napiszę jak ja bym to zrobił bo na razie filtra Pdezyn2 nie mam. Wypuszczam wodę, odpinam zbiornik, sprawdzam ciśnienie w membranie, odwracam i wylewam resztę, odkręcam cały zawór z góry! wrzucam tam tabletki,wkręcam zawór, napełniam i czekam obracając zbiornik godzinę. wkładam kawałek wężyka i wylewam, potem znów napełniam i wylewam, i tak x3, miernik o jaki mi chodzi to ppm. Membrana moja chyba jest nierozbieralna....
Jeżeli źle to bardzo proszę o poprawienie mnie ;D

GreguS

Hej,
Odnośnie pisania na forum...
https://pl.wikipedia.org/wiki/BBCode
Do tego jeszcze jest ikonka w oknie pisania posta
oraz zakładka pomoc na forum, gdzie są linki do dodatkowych wyjaśnień.

A czerwonym się nie martw, każdy przez to przechodził    8)
Sklep z filtrami do wody - tutaj
Poradniki - kliknij

ondre

#11
Jak przyciskam na ikonkę umieść obrazek to wpisuje mi się jakieś  i do tego nie mogę nic skopiować.... dalej nic nie rozumiem mimo czytania zakładek w pomocy

GreguS

#12
Najpierw wrzuć jakieś zdjęcie gdzieś na serwer... np. https://naforum.zapodaj.net/
Potem wklejasz do linku przykładowo:

[img]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a8/Wikipedia-logo-pl.png[/img]

co daje:
Sklep z filtrami do wody - tutaj
Poradniki - kliknij

ondre


ondre

Witaj Krzyneczek ;D
Widzę że jesteś na urlopie  ;D a ja dzisiaj zdezynfekowałem ten zbiornik. Z trzema pełnymi płukaniami,aż do wypuszczenia powietrza po całym cyklu. Jak napełniłem zbiornik osmotyczną już wodą  to ma 21 ppm. Czyli nic nie napaskudziłem do zbiornika. Woda w kranie ma dziś 210ppm. Czyli membrana tak jak zwykle działa. Jak myślisz jakie on mi dawał tu filtry wstępne 5 i 1 mikrona, lub 20 i 5 mikrona ? Bo nigdzie nie ma tego napisane, a opakowań nigdy nie zostawiał. Węglowy jest w środku między tymi piankowymi. A jakiej firmy ty masz filtr? i jak długo?
pozdrawiam  ;D

Krzyneczek

Cóż... życie  8)

Jeśli chodzi o wkłady, to wybieranie losowe... 1 w przypadku moich rodziców nic nie robiła po 5ce
więc stosuje u nich 20 i 5 i teraz w miarę się to równomiernie układa, jeden i drugi coś robi,
choć pewnie fanatycy powiedzą, że zawsze lepiej dokładniejsze i może będą mieć rację,
ale ja wolę tak i koniec... bo nie lubię wyrzucać białego wkładu, po prostu.

Mój system - to jest skomplikowane, bo aktualnie mam samoróbkę :D
ale na podzespołach od znanej tu PL firmy (pozdro dla admina)

zasada działania podobna, tylko na wkładach 2,5" AIPRO-L, AISTRO-L, AICRO-L
jakoś tak i normalnie zbiornik z membraną FILMTEC 75GPD, konstrukcja ma 6 lat, ale przez ten czas już parę razy ewoluowała.
Na zdrowie!

TinyPortal 2.2.2 © 2005-2022