bialy osad w czajniku

Zaczęty przez tigerses, Maj 30, 2015, 10:00:31 AM

« poprzedni - następny »

tigerses

Witam. Mam problem. Po wymianie wkładów w RO5 w czajniku zaczął pojawiać się osad( bialy). Taki sam jak wtedy kiedy nie było filtra. Filtr jest pod zlewozmywakiem i działał bez problemu aż do wymiany wszystkich wkładów łącznie z membraną. Co sprawdzić i jak w pierwszej kolejności? Proszę o pomoc. Pozdrawiam

GreguS

Cóż... w pierwszej kolejności poprawność podłączenia poszczególnych kolanek membrany,
potem podłączenie wężyków od zaworu czterodrożnego, a najlepiej wszystko po kolei, dokładnie...
jak możesz wrzucić zdjęcia, jak sobie nie poradzisz... , albo masz wątpliwości... potem będziemy myśleć dalej.
Sklep z filtrami do wody - tutaj
Poradniki - kliknij

Raven

A czy np. poziom kamienia w wodzie moze wplywac na to, że osad i tak sie bedzie pojawial mimo prawidlowego podlaczenia?

sonja_s

Cytat: Raven w Listopad 16, 2018, 12:10:02 PM
A czy np. poziom kamienia w wodzie moze wplywac na to, że osad i tak sie bedzie pojawial mimo prawidlowego podlaczenia?

Też się chętnie dowiem ;)

GreguS

Przy prawidłowo podłączonym i działającym filtrze odwróconej osmozy nie ma opcji na pojawianie się białego osadu,
chyba, że stosujemy wkład mineralizujący (zdarzyło się, że liniowy węglowy nie był węglowym tylko mineralizatorem)
wtedy owszem osad może się pojawić - spotkałem się też z wadliwą membraną, mimo że była nowa to praktycznie nie filtrowała
i to dawało biały osad - sprawdzić można miernikiem TDS teraz nie są już takie drogie jak kiedyś.
Sklep z filtrami do wody - tutaj
Poradniki - kliknij

daras300

Podpinam sie do tematu mam podobną sytuację ,po wymianie wkładów ,Wkład węglowy liniowy WWL2 Wkłady przeznaczone do klarowania wody w systemach odwróconej osmozy, poprawiają jej smak, zapach i kolor.
Wkład mineralizujący liniowy WML2 wzbogaca wodę o niezbędne minerały i pierwiastki potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu gdy leje wodę z kranika mineralizującego do czajnika pojawia sie biały osad w czajniku wkład tej samej firmy był wczesniej i tego problemu nie było podpięcie identyczne bo wszysko miałem na zdjęciach co można jeszcze sprawdzić Panowie

TinyPortal 2.2.2 © 2005-2022