nanofiltracja

Zaczęty przez kupiecpl, Sierpień 09, 2017, 14:34:25 PM

« poprzedni - następny »

kupiecpl

Zauważyłem w ofercie membrany z nanofiltracją a na forum o tym cisza, pewnie nie do wszystkich dotarło.
Z tego, co przeczytałem nanofiltracja usuwa zanieczyszczenia w wodzie, ale nie usuwa minerałów. Czyli gdy zastosujemy membranę nanofiltracyjną możemy zaoszczędzić na wkładzie mineralizującym. Cały zestaw używany poprzednio do odwróconej osmozy - pozostanie taki sam. Mam rację ?, czy jednak nie jest to takie proste, jak przedstawiłem.

GreguS

Artykuł o nanofiltracji znajduje się tutaj: ogólny artykuł na temat nanofiltracji
a na temat wyboru pomiędzy standardowym systemem odwróconej osmozy a nanofiltracją - kilka wskazówek jest TUTAJ

Ogólnie przedstawiona koncepcja jest prawidłowa w Twoim wykonaniu, ale warto wiedzieć więcej, stąd odsyłacze do powyższych artykułów.
Sklep z filtrami do wody - tutaj
Poradniki - kliknij

kupiecpl

Dzięki za linki, przeczytałem je z uwagą. Czy zatem możemy powiedzieć, że nanofiltracja to przyszłość w stosunku do odwróconej osmozy ? Jeżeli zależy nam na czystej wodzie do picia poprzez oczyszczanie wody wodociągowej spełniającej podstawowe warunki czystości to być może nie trzeba jej aż tak dokładnie filtrować.

pablo1809

Cytat: kupiecpl w Sierpień 10, 2017, 14:16:11 PM
Jeżeli zależy nam na czystej wodzie do picia poprzez oczyszczanie wody wodociągowej spełniającej podstawowe warunki czystości to być może nie trzeba jej aż tak dokładnie filtrować.

Do oczyszczenia wody wodociągowej wystarczy zwykły wkład sedymentacyjny (pianka lub sznurek) oraz wkład węglowy. Biorąc pod uwagę jakość oferowanych na naszym rynku wkładów sugeruję montaż wkładów węglowych sypanych, a nie bloków. Przez chwilę poleci czarna woda (po przepłukaniu efekt zniknie), ale z pewnością skuteczność usuwania chloru zrekompensuje tę chwilową niedogodność.
Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE!

TinyPortal 2.2.2 © 2005-2022