Autor Wątek: Wady vs zalety  (Przeczytany 893 razy)

Offline hannija

• Nowy
  • *
  • Pomógł 0
Wady vs zalety
« dnia: Luty 15, 2019, 09:22:25 am »
Cześć, do zakupów podchodzę dość sceptycznie, nie ukrywam też, że akurat w temacie filtrów nie siedzę w ogóle.
Pytanie na granicy luźnej dyskusji, ale jeżeli macie jakieś fajne materiały napisane przystępnym językiem to będę wdzięczna za podesłanie :)

Jak się w ogóle kształtuje stosunek wad do zalet odwróconej osmozy? O zaletach można sporo poczytać. Zastanawia mnie, co się dzieje z minerałami? Pozbywamy się wszystkich? Będzie to na dłuższą metę korzystne?

Offline GreguS

• Administrator
  • Technik
  • *
  • Pomógł 30
Odp: Wady vs zalety
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 15, 2019, 10:57:44 am »
Woda nie jest źródłem minerałów w organizmie, stanowi przede wszystkim ich nośnik, te które w niej są najczęściej są w postaci nieprzyswajalnej dla organizmu,
Eskimosi od zawsze piją praktycznie taką wodę - czysty lód, i nie mają efektów ubocznych (może skośne oczy), podobnie kwestia w rejonie himalajów.
Podstawą dostarczenia minerałów do organizmu jest zbilansowana dieta, umiejętnie z niej korzystając nic nikomu nie grozi.
Oczywiście jeśli ktoś źle się odżywia, do tego zacznie na potęgę pić wodę z osmozy to stwierdzi, że dzieje się z nim coś niedobrego.
Warto przypomnieć że żołnierze na okrętach całymi latami służąc, nonstop korzystają z takiej wody i nikt nie podnosił tematu szkodliwości.
Sklep Online https://sklep.osmoza.pl
Poradniki - kliknij

Offline pablo1809

• Moderator
  • Technik
  • *
  • Pomógł 16
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 15, 2019, 17:34:29 pm »
Ze swojej strony mogę tylko dodać, że wodę osmotyczną można śmiało wykorzystywać do przygotowywania mleka i jedzenia dla niemowląt.

Co do minerałów. Po osmozie są w 95% wszystkie usuwane. Poźniej woda powinna przejść przez mineralizator, który wzbogaci ją ponownie w wapń i magnez (najczęściej).
Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE!

Offline rw26

• Nowy
  • *
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 17, 2019, 11:39:32 am »
Witam.
Czy aby koniecznie musi przepłynąć przez mineralizator? Wg. mnie niekoniecznie. Wystarczy że weźmiemy szczyptę soli kłodawskiej i dostarczymy sobie minerałów, popijając oczywiście czyściuteńką wodą z odwróconej osmozy.

Offline pablo1809

• Moderator
  • Technik
  • *
  • Pomógł 16
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 19, 2019, 11:28:51 am »
Witam. Nie, nie musi. Masz wylewki dwudrożne na wodę osmotyczną i po mineralizatorze.

Sól kłodawska, himalajska czy jakakolwiek inna spożywcza  to bombardowanie organizmu chlorkiem sodu. Już lepiej pić czystą osmotyczną :-)
Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE!