Autor Wątek: Zakup filtra z jonizatorem  (Przeczytany 1058 razy)

Offline zgred

• Nowy
  • *
  • Pomógł 0
Zakup filtra z jonizatorem
« dnia: Styczeń 10, 2020, 15:10:46 pm »
Witam, wszystkich.

Chce kupić filtr RO7 z mineralizatorem i jonizatorem, bez zbiornika, niestety upatrzony przeze ( RO7 400 ) mnie model okazał się o 2cm za głęboki i nie mieści mi się do szafki (~26,5cm). Opcją jest zrobienie własnego mocowania do podzespołów, ale było by z tym trochę roboty więc poszukałem innych rozwiązań i natrafiłem na dwa interesujące:
Compact 400
oraz
High Flow z jonizacja

W przypadku compact 400 mamy w zasadzie to samo co w RO7 tylko bez ostatniego elementu jonizatora. Więc pojawia się pytanie czy można na wyjściu compact 400 dołożyć jeszcze GW-BCRR-l2 a jeśli tak to co jest potrzebne żeby to zrobić (jakie dodatkowe złączki, wężyki. pojemnik na wkład)?

Drugie rozwiązanie High Flow jest jeszcze ciekawsze, ale tutaj pojawiają się większe koszty, głównie z uwagi na element Biocera Antioxidant Alkaline 11 który kosztuje 300zł/rocznie. Więc pojawia się pytanie jaka jest rzeczywista różnica pomiędzy
Biocera Antioxidant Alkaline 11 a  GW-BCRR-l2 poza tym że jeden kosztuje 300zł a drugi 60zł? Czy jest sens inwestować w ten droższy albo może inaczej, kiedy warto zainstalować ten droższy a kiedy wystarczający będzie GW-BCRR-l2?

Pozdrawiam
"Bądź takim rodzajem człowieka, że gdy Twoja stopa dotyka podłogi, gdy rano wstajesz, diabeł w piekle mówi: Ooo k...., wstał…" – Dwayne Johnson

Offline GreguS

• Administrator
  • Technik
  • *
  • Pomógł 33
Odp: Zakup filtra z jonizatorem
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 10, 2020, 16:07:53 pm »
Między wkładami o które pytasz jest zasadnicza różnica w skuteczności,
Turmalin delikatnie wpływa na jakość wody, natomiast złoże Biocera ma dość
wydajną mieszankę minerałów, która znacząco poprawia parametry wody w kontekście pH i ORP.
Możesz najpierw eksploatować bez żadnego z powyższych wkładów Compact 400, przekonać się czy przesiadka
z kranówki Ci wystarczy, a dopiero z czasem sobie dołożyć wkład na który się zdecydujesz.
Do montażu będziesz potrzebować dwie złączki plus uchwyty. Montaż wtedy na wężyku nie sprawia żadnych trudności.
Sklep z filtrami do wody - tutaj
Poradniki - kliknij

Offline zgred

• Nowy
  • *
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 10, 2020, 20:56:12 pm »
Dziękuje za szybką odpowiedź.
Czyli jak rozumiem niezależnie czy zakupiłbym ten RO7 czy Compact 400 i dodał GW-BCRR-l2 to szału nie będzie jeśli chodzi o pH czy ORP?
Bo przyznam szczerze to pH jest dla mnie dość istotne, stąd właśnie pomysł na zakup filtra z jonizatorem. Czyli na wyjściu RO7 400 albo Compact 400 z GW-BCRR-l2 to na jakie pH mogę liczyć - takie jak wody wejściowej?
"Bądź takim rodzajem człowieka, że gdy Twoja stopa dotyka podłogi, gdy rano wstajesz, diabeł w piekle mówi: Ooo k...., wstał…" – Dwayne Johnson

Offline GreguS

• Administrator
  • Technik
  • *
  • Pomógł 33
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 13, 2020, 08:23:20 am »
Mniej więcej tak, w niektórych przypadkach nieco podniesie pH (ciężko dokładnie powiedzieć o ile, bo to też zależne od parametrów wody wejściowej),
 ale to zupełnie inna bajka niż we wkładach Biocera. Jeśli rzeczywiście ma to być odczuwalna różnica, to trzeba się nastawić na ten droższy wkład.
Sklep z filtrami do wody - tutaj
Poradniki - kliknij

Offline mcm

• Nowy
  • *
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 09, 2020, 14:01:49 pm »
Jako ciekawostkę wrzucam zdjęcie jakby ktoś się zastanawiał co jest w środku filtra Biocera AA (ten niebieski) i jak się tam układają te ich złoża.
https://imgur.com/72LwwKH
Idąc od pustego trójkąta zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara, taki był kierunek przepływu wody.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2020, 14:03:24 pm wysłana przez mcm »