Pytanie o trwałość wody w zbiorniku

Zaczęty przez niezgud, Maj 03, 2017, 15:03:00 PM

« poprzedni - następny »

niezgud

Piszę w sprawie trwałości wody w zbiorniku nabitym wodą po osmozie.
Czy ktoś może konkretnie powiedzieć ile woda będzie zdatna do użytku po nabiciu?
Dużo czytałem w necie i co artykuł to różne terminy.
Jedni piszą dzień, inni tydzień, rzadziej nawet rok.

Chciałem taki zbiornik podłączyć do lodówki z kostkarką - ze względu na ciśnienie i zastanawiam się nad wielkością zbiornika.
Lodówki nie mogę podłączyć bezpośrednio pod wodę, gdyż jakość wody jest tragiczna.
Chciałbym ją filtrować z już posiadanego zestawu osmozy- tylko że do drugiego zbiornika.
Czy mniejszy żeby go częściej nabijać (męczące, ale pewnie zdrowsze) czy duży/większy, żeby go nabijać raz np. w miesiącu?

GreguS

A nie prościej do istniejącego zestawu dołączyć trójnik i pociągnąć wodę do kostkarki?!  :shirty:
Sklep z filtrami do wody - tutaj
Poradniki - kliknij

niezgud

No właśnie nie bardzo bo ciśnienie w zbiorniku jest zbyt niskie aby napędzić kostkarkę - odległość to ponad 4 metry.

Ciśnienie robocze musi być minimum 1 bar na wejściu.

GreguS

Skąd informacja o zbyt niskim ciśnieniu w zbiorniku i wpływie odległości na nie?
Dołożenie zbiornika, gdyby było tak jak piszesz, zupełnie nic by nie dało.
Więc najpierw proponuje sprawdzić, bo wygląda na to, że nie wiesz jak system osmotyczny działa.
Dużo osób ma podłączony filtr pod kostkarkę i jakoś działa, mają podłączone ekspresy i nie tylko,
więc gdzieś jest niezgodność... zacząłbym od ciśnieniomierza,
w ekstremalnej sytuacji po prostu posłuchaj, kup trójnik, przetnij przewód pomiędzy zbiornikiem a filtrem,
wstaw go tam, podepnij kostkarkę i voilà
Sklep z filtrami do wody - tutaj
Poradniki - kliknij

Krzysztof ss

No a wracając do terminy przydatności wody?
Wódka sex narkotyki.,.

GreguS

Nie dostaniesz jednoznacznej odpowiedzi, bo wchodzi w grę sporo czynników,
np. czy regularnie ktoś wymienia wkłady, na ile czysto to robi, czy przeprowadza regularnie dezynfekcję zbiornika,
jakie parametry ("życia" w wodzie) ma woda surowa, jak długo woda w zbiorniku będzie stała, w jakiej temperaturze
(niektórzy trzymają zbiornik przy zmywarce, co jest zasadniczym błędem - bo znajduje się wtedy przy dość
mocnym źródle ciepła i "życie" może łatwo się tam pojawić). Najlepiej, gdy nie zostawia się na długo systemu bez opieki.
Czy to trudne, żeby ktoś raz w tygodniu przyszedł, podlał kwiatki wodą z filtra, wziął jej sobie trochę do domu na kawę, zupę, etc.?!
Ja nawet przy dwu tygodniowych wyjazdach nie miałem najmniejszych problemów - po przyjeździe zrzucam całą wodę ze zbiornika, a potem
normalnie korzystam, przy czym zdarza się coś takiego raz/dwa razy w roku.
Sklep z filtrami do wody - tutaj
Poradniki - kliknij

TinyPortal 2.2.2 © 2005-2022