Problem z Puricom Sintra

Zaczęty przez sinwater, Maj 31, 2017, 08:42:28 AM

« poprzedni - następny »

sinwater

Witam
Od pół roku posiadam RO Puricom Sintra, od samego początku czystej wody dawał mi ok 2,5L (po napełnieniu się zbiornika do końca - tzn aż woda odpadowa przestawała lecieć do kanalizacji). A teraz daje mi ok 3,5L, woda z kranika leci znacznie mocniejszym strumieniem a do tego kilka razy zdarzyło mi się że miałem tylko ok 200ml czystej wody.
Co to może być?
Teraz również doczytałem że zbiornik w tym filtrze ma pojemność nominalna 10L a pojemność użytkowa zbiornika to 8L. Czy to oznacza że jednorazowo powinienem otrzymać 8L czystej wody?
Pan z firmy w której kupiłem filtr powiedział mi że to jest wina ciśnienia wody, więc jak ja mogę to ciśnienie zmierzyć w domu aby mieć pewność ze to jest przyczyna?

GreguS

Hej,
wg informacji, które ja znalazłem, to zbiornik ma: Wbudowany zbiornik na wodę o pojemności 5,5 litra
To by wskazywało na użyteczną pojemność koło 3 - 3,5 l
Rzeczywiście ilość wody może zależeć od ciśnienia, tylko, że Twój system posiada pompę, stąd nie powinno być zmian.
Jedyna przychodząca do głowy przyczyna, to pęknięcie membrany zbiornika, co spowodowało zwiększenie pojemności, przy
jednoczesnej mniejszej ilości pobieranej wody, no bo co ma ją wypychać?
Stąd najlepiej wyciągnąć zbiornik, wypuścić wodę, która sama wyleci, jak zbiornik dalej będzie ciężki, to mamy przyczynę. Do tego można
na pustym sprawdzić ciśnienie na wentylu, o ile ten model takie coś posiada. Jak coś to powrzucaj zdjęcia środka, samego zbiornika, itp.
Sklep z filtrami do wody - tutaj
Poradniki - kliknij

sinwater

Rzeczywiscie zbiornik ma 5,5 L i moj model pompki nie ma.
Chyba sprawa sie wyjasnila bo teraz mam stala wydajnosc 3L ze zbiornika a wczesniej byl problem z cisnieniem wody i chyba uruchomili dodatkową pompe bo i cisnienie w sieci jest troche wyzsze

TinyPortal 2.2.2 © 2005-2022