parametry wody

Zaczęty przez Gena, Sierpień 09, 2018, 16:45:09 PM

« poprzedni - następny »

Gena

nie bardzo rozumiem co jest grane, w domu posiadam akwarium i ostatnio zrobiłem testy wody PH i GH. Woda w zbiorniku ma PH 5 a GH 3, po przejściu przez wylewkę jej twardośc ogólna nie zwiększa się za to PH wzrasta do 8-8,5. Prefiltry wymieniłem, korpusy umyłem, membrana jest nowa a problem pozostał?

pablo1809

Trochę dziwna sprawa. Jaki masz system? Czym badałeś pH? Testy paskowe, miernik elektroniczny czy kropelki? Jaką masz wylewkę standardową czy z tworzywa?

Odłącz zbiornik od systemu i sprawdź pH raz jeszcze. Później ponownie sprawdź pH wody z wylewki, ale przed pobraniem próbki spuść do kanalizacji 1-2 litry.
Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE!

Gena

PH spadło do 6,5 twardość pozostała, testy kropelkowe, wylewka metalowa. Sprawdzałem jeszcze wodę z RO o kilka przecznic dalej PH 4, przy czym w drugi system jest wykorzystywany w stopniu minimalnym i membrana ma 2-3 lata. Wydaje mi się, ze pogorszyła się drastycznie jakośc wody.

koralka

Mozliwe ze tak bylo. U moich rodzicow jest bardzo slaba woda i twarda, co jest odczuwalne nawet w smaku. Być może własnie jakosc wody ulegla zmianie..

Krystyna

Wylewka metalowa moze byc kluczem do problemu w sumie.

auszko1

Witam
Posiadam filtr RO7 już od ponad roku. Po pierwszej wymianie półrocznej 3 początkowych filtrów FCP20, FCBL10 i FCPS5 , pomiary miernikiem TDS wykazały:
Surowa woda 187 ppm
Woda czysta 8 ppm
Po roku wykonałem dezynfekcje układu i wymianę roczną wszystkich wkładów, z wyczyszczeniem obudowy membrany.
Po odpaleniu układu  pomiary miernikiem TDS wykazały
Surowa woda: 237 ppm
Woda czysta 107 ppm
Co jest nie tak? Powinno być chyba w okolicach do 10 ppm. Czy membrana uszkodzona ? (ma ponad rok)

Krzyneczek

Trzeba było przed grzebaniem w filtrze sprawdzić parametry, a tak to nie wiadomo, czy coś źle poskładałeś,
czy źle wypłukałeś system, czy uszkodziłeś obudowę membrany, oringi na jej końcach, uszczelkę na górze i kto wie
co jeszcze można by wymienić.
Najlepiej jak byś podmienił membranę w jakimś działającym systemie, wcześniej sprawdzając parametry
z inną membraną, a potem ze swoją.
Poza tym mierz wodę zaraz za membraną na jej wyjściu, a nie ze zbiornika i po liniówkach.
To tak na szybko bym zrobił.
Na zdrowie!

pablo1809

Witam
Wyjmij membranę i sprawdź oringi. Może się podwinęły i puszczeją wodę bokiem.
Przepłykaj dobrze wkłady przed montażem membrany inaczej możesz ją uszkodzić.
Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE!

hsurim

Nie można też wykluczyć 'skończenia' się samej membrany - ja tak miałem, kiedy to z dnia na dzień (kontroluję co 1-3 dni wodę) nastąþił skokowy wzrost zanieczyszczenia, do ponad 100.

pablo1809

Jak była przeprowadzona dezynfekcja? Wyjąłeś membranę z obudowy przed dodaniem chloru? Przepłukałeś układ po tej operacji? Jeśli nie, to chlor ją rozpuścił i możesz ją w tym momencie wywalić na śmietnik.
Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE!

TinyPortal 2.2.2 © 2005-2022