Autor Wątek: Filtr RO bezzbiornikowy  (Przeczytany 380 razy)

Offline polak7

• Nowy
  • *
  • Pomógł 0
Filtr RO bezzbiornikowy
« dnia: Kwiecień 15, 2019, 10:57:12 am »
Zastanawiam się nad zakupem fitra RO bezzbiornikowego RO 400.

Pytania:
1. Czy można do niego zainstalować mineralizator, np. AIMRO?
2. Czy warto dokupić zawór antyzalaniowy 3/8"?
3. Czy trzeba go dezynfekować co pół roku jak system ze zbiornikiem? Tak w ogóle, to nie wiem dlaczego w instrukcji systemu zbiornikowego (Modele: RO4, RO5, RO6, RO7) nie ma ani słowa o dezynfekcji?
4. Czy muszę dokupić jakieś dodatkowe akcesoria (np. linki, taśma teflonowa)? Czy może w zestawie RO 400 będzie wszystko co potrzebne?

Offline GreguS

• Administrator
  • Technik
  • *
  • Pomógł 30
Odp: Filtr RO bezzbiornikowy
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 15, 2019, 11:32:52 am »
Ad1 Tak

Ad2 To zależy czy jesteś ubezpieczony

Ad3 Są tacy, którzy latami nie dezynfekują i żyją (również standardowej osmozy ze zbiornikiem).
Nie jest niezbędna informacja o dezynfekcji ze względu na zapis o tym,
że filtra nie należy stosować do wody zanieczyszczonej bakteriologicznie (czy też wkładów, już teraz nie pamiętam).
Ogólnie dezynfekcja to prywatna inicjatywa, podobnie jak brak w instrukcji samochodu informacji o potrzebie odkurzania, sprzątania itp.
Przynajmniej ja tak to widzę. Dodatkowo źle, lub po łebkach wykonana dezynfekcja więcej zepsuje niż pomoże.

Ad4 Zazwyczaj systemy są kompletne, tzn. wężyki i taśma jest,
natomiast przy większych odległościach wężyków może braknąć, warto sprawdzić rodzaj przyłącza czy będzie pasował konkretnie u Ciebie.
Sklep Online https://sklep.osmoza.pl
Poradniki - kliknij

Offline polak7

• Nowy
  • *
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 15, 2019, 14:48:54 pm »
Dzięki.

Ad1 Do RO 400 lepiej dokupić GW-MIN-L2 czy AIMRO?

Ad3 Skoro ze zbiornikiem nie dezynfekują, to ja się chyba nie muszę tym przejmować w systemie bezzbiornikowym.

Offline GreguS

• Administrator
  • Technik
  • *
  • Pomógł 30
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 16, 2019, 15:08:17 pm »
Pytaj Pablo, bo ja w mineralizatorach mam małe doświadczenie, gdyż zwyczajnie ich nie stosuję.
Poradniki - kliknij

Offline pablo1809

• Moderator
  • Pro
  • *
  • Pomógł 15
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 16, 2019, 20:21:17 pm »
Ad 1 - Gregus Ci już odpowiedział.
Ad 2 - jak nie zamontujesz i Cię zaleje to możesz mieć nieprzyjemną batalię z producentem osmozy. często w intrukcji jest wzmianka o konieczności instalacji zaworu antyzalaniowego.
Ad 3 - raz na jakiś czas profilaktycznie warto, ale to Twój wybór. najwyżej dostaniesz rozwolnienia :)
Ad 4 - patrz odp 1

Większość mineralów przyswajasz z jedzeniem, więc czy go zainstalujesz czy nie to Twój wybor. Z tych dwóch, które podałeś wybierz AIMRO. ten wkład faktycznie mineralizuje wodę. Mineralizatory dolomitowe to według mnie badziewie.
Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE!

Offline polak7

• Nowy
  • *
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 17, 2019, 10:32:07 am »
Dzięki.

Czym się różnią te dwa mineralizatory? Z tego co wyczytałem, to w GW-MIN-L2 woda przepływa przez dolomit, a w AIMRO woda przepływa przez... dolomit.

Ad 4 Dodam, że dokupując mineralizator do RO 400 trzeba jeszcze zakupić uchwyty, kolanka i opcjonalnie: podwójną wylewkę (tego się dowiedziałem ze sklepu).

Offline GreguS

• Administrator
  • Technik
  • *
  • Pomógł 30
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 17, 2019, 17:41:17 pm »
System jest kompletny gdy kupujesz go takim jaki jest, jeśli coś chcesz kombinować,
to niestety trzeba przekonfigurować cały system.
Ewentualnie szukaj takiego, który już ma mineralizator wtedy nie będzie niespodzianek.
Poradniki - kliknij

Offline pablo1809

• Moderator
  • Pro
  • *
  • Pomógł 15
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 17, 2019, 22:41:34 pm »
Dzięki.

Czym się różnią te dwa mineralizatory? Z tego co wyczytałem, to w GW-MIN-L2 woda przepływa przez dolomit, a w AIMRO woda przepływa przez... dolomit.

Czasami opisy produktów mają się nijak do rzeczywistości. Czasami dział marketingu stawia na piękne słowa, a nie na rzetelny przekaz. To dotyczy wielu firm i nie tylko z tej branży.
AIMRO (o ile Aquafilter nie zmienił receptury) zawiera mieszankę dwóch złóż. W pewnym sensie działają jak dolomit, ale nie są dolomitem. To węglan wapnia i tlenek magnezu. Łatwiej się rozpuszczają w wodzie, a więc jest lepsza mineralizacja. Ten drugi to chyba wersja z prawdziwym dolomitem. Jeśli tak, to szkoda kasy wydawać.
Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE!

Offline polak7

• Nowy
  • *
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 18, 2019, 16:10:39 pm »
System jest kompletny gdy kupujesz go takim jaki jest, jeśli coś chcesz kombinować,
to niestety trzeba przekonfigurować cały system.
Ewentualnie szukaj takiego, który już ma mineralizator wtedy nie będzie niespodzianek.

Rozumiem, napisałem to dla jasności.

Dzięki pablo, rozjaśniłeś to trochę.