brak wody w zbiorniku

Zaczęty przez Marcin Uk, Kwiecień 23, 2018, 12:00:01 PM

« poprzedni - następny »

Marcin Uk

witam wszystkich mam pewien problem mianowicie woda z wylewki leci cały czas a czysta woda wogole ani kropli co może być przyczyną takiego problemy mój system to 5 plus mineralizator plus baniak

GreguS

Napisz jeszcze raz dokładnie, co się dzieje,
tylko czytelnie bo temat wątku a opis problemu jakoś ze sobą nie współpracuje,
ew. nie korzystaj z translatora :)
Sklep z filtrami do wody - tutaj
Poradniki - kliknij

Marcin Uk

zacznę więc od początku.system filtracji mam od około miesiąca po podłączeniu woda oczyszczona płynela  do zniornika bardzo po woli ale płynęła przez jakieś dwa tygodnie następnie coś jakby się przytkalo i szły już tylko ścieki poszukałem w necie przyczyny i zakupiłem pompę nowy filtr osmotyczny oraz wyplukalem filtr węglowy przed montażem pompy ciśnienie było  w granicach 2.5 bar po montażu jest okolo  8 bar i znow wszystko chodzilo bardzo sprawnie do wczoraj problem powrócił ścieki idą pełną parą a w baniaku pusto po wypiećiu  rurki z baniaczka  nie leci ani kropla wody ro do zbiornika

Marcin Uk

membrana to 75 gdp  restrykcje ścieku  420 zawór czterodrozny rozkrecony membranki sprawne zresztą po całej operacji szukania przyczyny skrecilem wszytko do kupy i działało pieknie aż do dziś rana porostu z jakieś przyczyny w pewnym momencie system przestaje podawać wodę oczyszczoną na zbiornik a nawet na samą rurkę przed zbiornikiem


GreguS

Najpierw sprawdź produkcję wody czystej na samej membranie, czyli odpinasz wężyk przed kostką (zaworem czterodrożnym).
Napisz czy leci woda. Jeśli nie, to sprawdź trzpień na samym dole, w obudowie membrany,
może być pęknięty i wtedy cała woda będzie leciała do kanalizacji, ewentualna opcja to kiepska membrana,
która już nie żyje, to też się zdarza.
Sklep z filtrami do wody - tutaj
Poradniki - kliknij

Marcin Uk

brawo brawo dzięki byłeś blisko ale dzięki Tobie znalazłem przyczynę zaworek przeciw zwroty się zacisk foto https://naforum.zapodaj.net/8a12c24b4513.jpg.html

Marcin Uk

wyjołem sprężynę powiedz mi proszę czy to może tak zostać chwilowo

pablo1809


Na krótki czas możesz go wymontować, ale im szybciej wymienisz go na nowy tym lepiej.

Zawór zwrotny zapobiega cofaniu się wody w systemie, chroni membranę przed przeciwciśnieniem i bez niego system działa znacznie głośniej. terkocze jak traktor :)
Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE!

Marcin Uk

dzięki chłopaki zaworek  zamówiony

Tyczka

Zrobiłem konto, by wam podziękować  :-* Miałem ten sam problem i już wszystko wiem, dzięki wielkie

Gena

podłączę się i do tego wątku bo filtrów mam sporo u każdego w rodzinie coś innego. Ostatnio z RO na wyjściu leci sobie oczyszczona woda tak około 0,5 l a następnie strumień zanika i kapie sobie tak jak woda oczyszczona do zbiornika. Zbiornik mam o pojemności 8 litrów, stosunkowo nowy bo ma 2 lata. Gdzie szukać przyczyny?

GreguS

Zbiornik potrafi paść po roku - więc 2 lata to nie jest stosunkowo nowy,
wygląda to na pękniętą membranę w środku, sprawdź ciśnienie na pustym zbiorniku.

Sklep z filtrami do wody - tutaj
Poradniki - kliknij

Gena

w jaki sposób mam sprawdzić to ciśnienie?

hsurim

Identycznie, jak ciśnienie w kole auta - manometrem

Gena

no niestety nie posiadam takiego.

hsurim

Pożycz od zmotoryzowanego sąsiada.

A zbiornik jest obecnie ciężki (bo z wodą), czy lekki ?

Gena

Gregus miałeś rację, padł zbiornik. Sprawdziłem kiedy go kupiłem i okazało się, ża miał ponad 5 lat.

TinyPortal 2.2.2 © 2005-2022