Brak odrzutu brudnej wody. Leci do wylewki, kapie z wylewki

Zaczęty przez tombag, Czerwiec 28, 2018, 23:41:22 PM

« poprzedni - następny »

tombag

Witam Wszystkich

Wpisałem w wyszukiwarce kilka haseł odnośnie braku odrzutu brudnej wody nic nie znalazłem.

Poproszę o pomoc ponieważ w mieszkaniu miałem zamontowane RO5 z pompą.

Dostałem od siostry telefon, że pompa coś cieknie. Przyjechałem wymontowałem i podłączyłem wg. rysunku. ( Rozłączyłem wszystkie zawory sterowane elektrycznie które były poodłączane z pompą ) przekreślonego kwadracika nie ma.



I tak zostawiłem. I chyba wszystko łącznie z brudną woda szło do zbiornika. Ponieważ montując do RO6 sprawdziłem odrzut brudnej wody. W ogóle nie szła do zlewu.

Dziś zmontowałem wg tego rysunku zmiana na RO6.
Na rysunku po lewej stronie, czerwony prostokąt- napisane na tym cygarze jest 300 flow. To się chyba zapchało ponieważ gdy otworzę wylewkę to leci, kapie woda z kranika ale odrzutu wody brudnej nie ma nic. Zupełnie nic nie leci do zlewu. Wszystko leci do wylewki. Kapie kropelkami.
Czerwone przekreślenie: tego urządzenia nie mam. Tzn może mam ale to są jakieś zaworki z kabelkami elektrycznymi.


Przywiozłem do domu wszystko 50km żeby podłączyć pompę może to coś pomoże. Ale pompa mogła przeciekać bo to cygaro 300 flow się zatkało.

Proszę o poradę co z tym zrobić.

Dziękuję
Pozdrawiam

pablo1809

To "coś" w kwadracie to ogranicznik przepływu. MUSI być zamontowane inaczej cała woda wchodząca na membranę trafi do kanalizacji. Nie jest zapchany. Po prostu przepuszcza jedynie 300 ml wody na minutę. (Jaką masz membranę w systemie???)

Przekreślony kwadracik też powinien być. To zawór czterodrożny.

Swoją drogą wrzuć zdjęcie tego systemu.

Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE!

tombag

#2
Membrana to 75GDP urządzenie ma nowe filtry od 1 lub 1.5 roku nie pamiętam.

Cały zestaw otrzymałem od znajomego kiedyś w jakimś rozliczeniu. W sumie mógłbym kupić nową za 350zł ale szkoda mi wywalać tej.




Z tyłu urządzenia mam zawór i ten znajomy powiedział, że co jakiś czas można go otworzyć i przepłukać membranę. Ten zawór omija ogranicznik przepływu 300 flow


Zmontowałem wszystko w jedną całość z pompą. Pompa uruchamia się na 0.5sec. i wyłącza.
Gdy otworzę zawór, który omija ogranicznik przepływu na 100%  to pompa rusza ale wtedy idzie ogromne ciśnienie na odpływ do ścieków ( ciśnienie jak na zaworze zasilania całej osmozy ).

Gdy zmniejszę stopień otwarcia zaworu, który mija ogranicznik przepływu do zbyt małej wartości ( woda ściek jeszcze leci ciurkiem ) to pompa staje.

Wymontowałem ogranicznik przepływu z innej osmozy, ma 2 miesiące. Jego wartość to 450. Wmontowałem go w tą osmozę z pompą i podłączając urządzenie do prądu pompa poprzez jakiś przekaźnik jest uruchamiana na 1sek. i wyłączana i tak w kółko. Mam film z tym zjawiskiem. Woda czysta na filmie jest pobierana bezpośrednio z membrany.

https://youtu.be/SaJ0bMGm-d4


Wynik filtrowania, cykania:



Wczoraj wywaliłem stare nie są jakoś specjalnie brudne. Warszawa-Mokotów stare budownictwo.
Najbardziej rdzawy to 5um potem węgiel i 1 um


Co tą osmozę napadło ?

ps. trochę uciążliwe to wpisywanie stolic od tyłu za każdym razem.

pablo1809

Sorry że piszę tak późno. Nawał obowiązków w firmie. Napiszę tak. Masz osmozę na wypasie. Rzadko je widuję w PL. Zamiast zaworu czterodrożnego producent zastosował solenoidy. To fajny system, ale czasami bywa kapryśny  ;D

Cytat: tombag w Czerwiec 29, 2018, 16:09:12 PM
Membrana to 75GDP urządzenie ma nowe filtry od 1 lub 1.5 roku nie pamiętam.

Wczoraj wywaliłem stare nie są jakoś specjalnie brudne. Warszawa-Mokotów stare budownictwo.
Najbardziej rdzawy to 5um potem węgiel i 1 um


Wymianiaj filtry co 6 m-cy, bo możesz mieć problemy :) Membrana co 3-5 lat.


Cytat: tombag w Czerwiec 29, 2018, 16:09:12 PM

Z tyłu urządzenia mam zawór i ten znajomy powiedział, że co jakiś czas można go otworzyć i przepłukać membranę. Ten zawór omija ogranicznik przepływu 300 flow


Masz flusha-przepłukiwanie. Wymywa syfy z membrany i wydłuża jej żywotność. Cała woda idzie do ścieku kiedy go otworzysz.




Cytat: tombag w Czerwiec 29, 2018, 16:09:12 PM


Zmontowałem wszystko w jedną całość z pompą. Pompa uruchamia się na 0.5sec. i wyłącza.


Wymontowałem ogranicznik przepływu z innej osmozy, ma 2 miesiące. Jego wartość to 450. Wmontowałem go w tą osmozę z pompą i podłączając urządzenie do prądu pompa poprzez jakiś przekaźnik jest uruchamiana na 1sek. i wyłączana i tak w kółko. Mam film z tym zjawiskiem. Woda czysta na filmie jest pobierana bezpośrednio z membrany.

Co tą osmozę napadło ?


Prawdopodobnie masz problem z zaworem niskiego (LP) lub wysokiego (HP) ciśnienia. Możliwe, że solenoid nie odcina dobrze wody (osady).
Muszę pomyśleć i wrócę do Ciebie.
Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE!

TinyPortal 2.2.2 © 2005-2022