Autor Wątek: 100% oczyszczenia. Jest sens i jak to zrobić?  (Przeczytany 695 razy)

Offline rok2019

• Nowy
  • *
  • Pomógł 0
100% oczyszczenia. Jest sens i jak to zrobić?
« dnia: Lipiec 27, 2019, 02:36:09 am »
Witam, dwa razy pierwszy. Mój pierwszy post i mój pierwszy uzdatniacz wody. Odłożyłem zakup żeby zweryfikować najpierw moją wiedzę, którą czerpałem głównie z tego forum.
Dolna granica wkładu sedymentacyjnego to 1 mikron, jednakże jest spora grupa mikroorganizmów, które spokojnie miną przeszkodę tej wielkości. Temat służy drodze do jak najczystszej wody, w tym wolnej od mikroorganizmów więc zakładanego 100% oczyszczenia.
Od lat odżywiam się zdrowo, nie zadbałem dotychczas o wodę. Dodatkowo po filtrowaniu mrożę ją i po rozmrożeniu stosuję do picia - uzyskuje ona strukturę i może być oczyszczana.

Problemy:
-Część mikroorganizmów omija barierę 1 mikrona.
-Niedopilnowanie czystości butelki i być może innych elementów systemu jest korzystne dla mikroorganizmów.

Cel:
-10 litrów wody na dobę - jak najczystsza, nie mineralizowana

Osiągnięcie celu:
A. Wkład sedymentacyjny max 5 mikronów.
B. Wkład blok węglowy.
C. Wkład sedymentacyjny ~0.01 mikrona.
D. Dodatkowe wkłady.

Dodatki do systemu:
a) GPD50 - wolniej filtruje, ale dokładniej.
b) Nanometr na trójniku z odpowietrznikiem.
c) Miernik TDS i pomiar przed/po montażu.
d) Zbiornik 3-4 litry.

Sekcja pytań.

1. Interesowali się państwo głębiej filtrem poniżej 1 mikrona? Jeśli tak, jakieś wnioski, obserwacje, namiary?
2. Ile zużywać wody, aby system, zwłaszcza zbiornik, pozostały w pełni zdrowe i wolne od infekcji, bakterii, wirusów?
3. Bezpieczniej jest wymienić zbiornik niż go czyścić. Po jakim czasie?
4. Jakie wkłady zastosować jeszcze do systemu? Żywica?
5. Gdzie i w wyniku jakich zaniedbań mogą jeszcze powstać ogniska mikroorganizmów?
6. Oddzielnie filtry, manometr, oddzielnie zbiornik, membrana i to urządzenie, do którego to wszystko się podłącza. Łatwo tutaj o brak kompatybilności?
7. Jest jakiś gotowiec odpowiadający moim parametrom?
8. Jaki wkład węglowy, a precyzyjniej: blok węglowy państwo polecają? Narzeka się tutaj na słabą ich jakość w Polsce.
9. Jakich Polskich producentów wspierać? O ile znajdą się w ofercie produkty spełniające moje wymogi.
10. BPA Free - rozwijali państwo temat?

Sekcja moich uwag.
1) Odejście od wody z plastikowych butelek podyktowane jest stosowaniem taniego rozpuszczalnika do przemysłowego oczyszczania plastiku. W konsekwencji pewna jego część dostaje się do wody i stanowi tak zwany rozpuszczalnik w organizmie. W konsekwencji rozpuszcza to jaja pasożytów żerujących, co nigdy nie powinno się zdarzyć gdyby nie obecność rozpuszczalnika i ma fatalne skutki chorobotwórcze.
2) Woda mrożona i rozmrażana. Użyłem określenia „może oczyszczać”. Dotychczas dotyczyło to wód butelkowanych, nie wiem natomiast czy ma to zastosowanie w przypadku wody po odwróconej osmozie.

Offline pablo1809

• Moderator
  • Technik
  • *
  • Pomógł 16
Odp: 100% oczyszczenia. Jest sens i jak to zrobić?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 29, 2019, 08:45:55 am »
Dolna granica wkładu sedymentacyjnego to 1 mikron, jednakże jest spora grupa mikroorganizmów, które spokojnie miną przeszkodę tej wielkości. Temat służy drodze do jak najczystszej wody, w tym wolnej od mikroorganizmów więc zakładanego 100% oczyszczenia.

Wkłąd sedymentacyjny ma 1 mikron jeżeli jest wkładem ABSOLUTNYM. Większość oferowanych wkładów ma mikronaż NOMINALNY, czyli część porów ma 1 mikron, ale część może mieć 0,5 lub np. 5 mikronów (rozkład Gaussa). Jeżeli chcesz usunąć z wody mikroorganizmy to lepiej zastosować osmozę, lampę UV lub membranę ultrafiltracyjną. Mimo to żadna z metod nie da Ci 100% pewności, że woda jest całkowicie pozbawiona drobnoustrojów.

Dodatkowo po filtrowaniu mrożę ją i po rozmrożeniu stosuję do picia - uzyskuje ona strukturę i może być oczyszczana.

Ktoś tu chyba naczytał się zbyt wiele publikacji Pana Emoto :) To bzdury. Nie ma czegoś takiego jak woda strukturalna.

Cel:
-10 litrów wody na dobę - jak najczystsza, nie mineralizowana

Osiągnięcie celu:
A. Wkład sedymentacyjny max 5 mikronów.
B. Wkład blok węglowy.
C. Wkład sedymentacyjny ~0.01 mikrona.
D. Dodatkowe wkłady.

Dodatki do systemu:
a) GPD50 - wolniej filtruje, ale dokładniej.
b) Nanometr na trójniku z odpowietrznikiem.
c) Miernik TDS i pomiar przed/po montażu.
d) Zbiornik 3-4 litry.

Troszkę tu pokręciłeś.
A. OK - może być 5 mikronów
B. Polecam bloki firmy KX Technologies. Drogie jak diabli, ale bardzo dobre.
C. Za bardzo zmniejszy przepływ i ciśnienie. Membrana RO nie zadziała. No chyba, że chcesz system przepływowy bez membrany osmotycznej. Wtedy kapilara jest OK.

a). Jakość wody membrany 50 GPD zależy od samej membrany i jakości z jaką została wykonana, a nie od wydajności.
b-d) OK.

Sekcja pytań.

1. Interesowali się państwo głębiej filtrem poniżej 1 mikrona? Jeśli tak, jakieś wnioski, obserwacje, namiary?
2. Ile zużywać wody, aby system, zwłaszcza zbiornik, pozostały w pełni zdrowe i wolne od infekcji, bakterii, wirusów?
3. Bezpieczniej jest wymienić zbiornik niż go czyścić. Po jakim czasie?
4. Jakie wkłady zastosować jeszcze do systemu? Żywica?
5. Gdzie i w wyniku jakich zaniedbań mogą jeszcze powstać ogniska mikroorganizmów?
6. Oddzielnie filtry, manometr, oddzielnie zbiornik, membrana i to urządzenie, do którego to wszystko się podłącza. Łatwo tutaj o brak kompatybilności?
7. Jest jakiś gotowiec odpowiadający moim parametrom?
8. Jaki wkład węglowy, a precyzyjniej: blok węglowy państwo polecają? Narzeka się tutaj na słabą ich jakość w Polsce.
9. Jakich Polskich producentów wspierać? O ile znajdą się w ofercie produkty spełniające moje wymogi.
10. BPA Free - rozwijali państwo temat?

1. Najlepsza i najszerzej dostępna to osmoza. Jednym z liderów na rynku jest Filmtec.
2. Używaj codziennie i nie dopuszczaj, żeby woda stała w zbiorniku zbyt długo (nieużywana) to nie będzie problemu przez dłuższy czas.
3. Zależy od punktu 2. Nawet nowy system może być skażny bakteriami. Wątpię, żeby wszystkie elementy były montowane przez ludzi noszących rękawiczki i pracujących w "clean roomach".
4. Pianki, bloki, osmoza, liniowy wkład węglowy, UV. Żywica tylko przed membraną jeśli już koniecznie chcesz zainstalować.
5. Wymiana wkładów brudnymi rękami. Montaż wkładów (w fabryce) przez pracowników bez rękawiczek
6. Raczej nie. Na szczęście mamy tu standaryzację.
7. Nie. Musisz sam złożyć.
8. KX Technologies
9. Reklamy są tutaj zabronione :)
10. Polscy producenci stosują PET butelkowy bez BPA. W polipropylenie, polietylenie, teflonie (tworzywach, z których są wykonane niektóre elementy) nie ma BPA.

Sekcja moich uwag.
1) Odejście od wody z plastikowych butelek podyktowane jest stosowaniem taniego rozpuszczalnika do przemysłowego oczyszczania plastiku. W konsekwencji pewna jego część dostaje się do wody i stanowi tak zwany rozpuszczalnik w organizmie. W konsekwencji rozpuszcza to jaja pasożytów żerujących, co nigdy nie powinno się zdarzyć gdyby nie obecność rozpuszczalnika i ma fatalne skutki chorobotwórcze.
2) Woda mrożona i rozmrażana. Użyłem określenia „może oczyszczać”. Dotychczas dotyczyło to wód butelkowanych, nie wiem natomiast czy ma to zastosowanie w przypadku wody po odwróconej osmozie.

1. Systemy do wody są produkowane z czystego tworzywa (nowego z worka). Do mieszaniny można dodać max 5% włąsnego przemiału (zmielone detale, które nie spełniają norm jakościowych). Jakie rozpuszczalniki? Coś tu pomieszałeś. Rozwiń proszę, temat.
2. Niepotrzebna strata energii elektrycznej na zamrażanie wody. Brak walorów pro zdrowotnych.
Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE!

Offline rok2019

• Nowy
  • *
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 31, 2019, 02:10:01 am »
Dokształcę się merytorycznie i dam pełną odpowiedź. Tymczasem na to, na co mogę:
Nie ma czegoś takiego jak woda strukturalna.
Piję od wielu lat wodę, którą zamrażam i rozmrażam do temperatury pokojowej. Nie jest to uciążliwe, nazywa się to "strukturowaną". Nie wiem, czy tylko pan Emoto był źródłem rewelacji o takiej wodzie i jaki jest stan obecny badań naukowych nad nią.

Reklamy są tutaj zabronione :)
Wiem, że chce być pan fair w stosunku do "firmy pana Grega", to jest sklepu, do którego należy to forum i to rozumiem. W swoim wyborze jednak muszę wziąć pod uwagę wszystkie dostępne możliwości na polskim rynku, bo mam przymus śmiertelnie poważnego traktowania kwestii jakości wody, jaką spożywam.

Jakie rozpuszczalniki? Coś tu pomieszałeś. Rozwiń proszę, temat.
Mówiłem o zwykłych butelkach, w których sprzedawana jest woda.

Niepotrzebna strata energii elektrycznej na zamrażanie wody. Brak walorów pro zdrowotnych.
Na początek - na pewno odkamienia, nie badałem nigdy zawiesiny na dnie po rozmrożeniu. Więc przynajmniej pod tym kątem jest to wartość prozdrowotna.
Mój stan wiedzy jest następujący. Płyny ustrojowe człowieka mają określoną strukturę. Organizm, transformując tj. trawiąc i przyswajając spożytą wodę musi wydatkować około 75kcal (wartość do weryfikacji) na litr aby przyjęła strukturę taką, jaką mają płyny ustrojowe lub również woda w warzywach i owocach. Woda przez pierwsze 24h po rozmrożeniu utrzymuje tego rodzaju korzystną strukturę i stanowi oszczędność dla sił życiowych organizmu, które dodatkową energię zużyją do innych czynności w organizmie.

Offline pablo1809

• Moderator
  • Technik
  • *
  • Pomógł 16
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 31, 2019, 12:08:33 pm »
Piję od wielu lat wodę, którą zamrażam i rozmrażam do temperatury pokojowej. Nie jest to uciążliwe, nazywa się to "strukturowaną". Nie wiem, czy tylko pan Emoto był źródłem rewelacji o takiej wodzie i jaki jest stan obecny badań naukowych nad nią.

Niektórzy "naukowcy", którzy ukończyli "ścisłe" kierunki typu filozofia, stosunki międzynarodowe, czy medycyna alternatywna, wysuwają różne hipotezy na temat przedziwnych właściwości wody. Współczesna nauka nie jest w stanie tego potwierdzić. Często obalają te teorie, ale twórcy dalej idą w zaparte i zdobywają nawet zwolenników. W Polsce brak jest badań na temat struktury wody w Europie Zachodniej jest tego niewiele. Temat jest bardzo popularny w Japonii, Korei, Chinach oraz Rosji.

Woda owszem ma strukturę, ale to się odbywa samoistnie. Klastery pojawiają się, znikają, przekształcają. To proces bardzo dynamiczny i niezwykle szybki - rzędu mili lub nanosekund. Związane to jest z wiązaniami wodorowymi między cząsteczkami H2O.

Mówiłem o zwykłych butelkach, w których sprzedawana jest woda.

Nie znam w 100% procesu butelkowania wody, ale wątpię że są tam stosowane butelki myte chemikaliami. Butelki PET na wodę są jednorazowe. Najpierw jest robiona preforma, następnie jest ona rozdmuchiwana do pożądanych kształtów i rozmiarów. Temperatury są tam tak wysokie, że wszystko jest wysterylizowane. Jeżeli masz jakiś artykuł na ten temat to podeślij proszę.

Na początek - na pewno odkamienia, nie badałem nigdy zawiesiny na dnie po rozmrożeniu. Więc przynajmniej pod tym kątem jest to wartość prozdrowotna.
Mój stan wiedzy jest następujący. Płyny ustrojowe człowieka mają określoną strukturę. Organizm, transformując tj. trawiąc i przyswajając spożytą wodę musi wydatkować około 75kcal (wartość do weryfikacji) na litr aby przyjęła strukturę taką, jaką mają płyny ustrojowe lub również woda w warzywach i owocach. Woda przez pierwsze 24h po rozmrożeniu utrzymuje tego rodzaju korzystną strukturę i stanowi oszczędność dla sił życiowych organizmu, które dodatkową energię zużyją do innych czynności w organizmie.

Nie ma czegoś takiego jak struktura płynów ustrojowych, czy zakwaszenie organizmu. To tylko marketingowy bełkot, na który nabrało się wiele milionów ludzi :) Usuwając minerały z wody robisz sobie podwójną krzywdę:
1. woda ma gorszy smak lub jest go całkowicie pozbawiona - smak jest zasługąminerałów
2. czysta woda nie jest trawiona. Przelatuje przez organizm bardzo szybko. Jeżeli będą w niej sole mineralne lub węglowodany to wtedy faktycznie organizm będzie musiał "trawić wodę".

Przy okazji woda jest wchłaniana do komórek po cząsteczce, a nie klasterami ;)

Pamiętaj, że nie jestem encyklopedią i mam prawo się mylić. Jak masz jakieś ciekawe artykuły to wrzuć na forum. Sądzę, że wszyscy chętnie poczytają.

Offline Luksik82

• Użytkownik
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 31, 2019, 18:55:46 pm »
Sam dość mocno przerabiałem tu wątek wody głównie właśnie z Pablo ale aż tak mocno nie wnikałem ...Rocznik2019 mam pytanie z trochę innej beczki jeśli aż tak mocno przywiązujesz wagę do struktury i jakości wody to czy pijesz coś innego oprócz niej ....? Mam tutaj na myśli np .🍹 🍻🍷🥃🍸.....

Offline rok2019

• Nowy
  • *
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 01, 2019, 15:24:30 pm »
Do reszty odniosę się przy następnej okazji.

z trochę innej beczki jeśli aż tak mocno przywiązujesz wagę do struktury i jakości wody to czy pijesz coś innego oprócz niej ....? Mam tutaj na myśli np .🍹 🍻🍷🥃🍸.....
Tylko woda.

2. czysta woda nie jest trawiona. Przelatuje przez organizm bardzo szybko. Jeżeli będą w niej sole mineralne lub węglowodany to wtedy faktycznie organizm będzie musiał "trawić wodę".
Proszę zrozumieć pojęcie „trawić”. Jest to transformacja tego, co się dostaje poprzez usta, w tkanki organizmu. Cały proces winien być nazywany: „przyjęcie-strawienie-przyswojenie-wydalenie” i świadczy o doskonałym stanie A) Przyjętego „paliwa” (pożywienia, wody, leków itd. B) Stanu technicznego „auta” (układu pokarmowego).
Czy sika pan po wypiciu wyjałowionej wody z systemu osmotycznego - wodą?

1. Najlepsza i najszerzej dostępna to osmoza. Jednym z liderów na rynku jest Filmtec.
4. Pianki, bloki, osmoza, liniowy wkład węglowy, UV. Żywica tylko przed membraną jeśli już koniecznie chcesz zainstalować.
Powiedzmy, że do 1000zł składam całość w Polsce. Całość kompatybilna ze sobą. Nie chcę UV. Nie wiem nic o żywicy, rzuciłem jako przykład. KX Technologies to faktycznie drogi i trudno dostępny sprzęt, jakaś druga i trzecia propozycja?
1. Tutaj coś warto?
2. Wkład sedymentacyjny 1 mikron
3. Wkład węglowy.
4. Wkład sedymentacyjny 1 mikron
5. Tutaj coś warto?

Sekcja pytań.
1. Jeżeli jakość wody zależy od jakości wkładów i membrany, to czy macie na forum jakąś listę top 3 najlepszych, dostępnych w Polsce? Tak, żeby można było spojrzeć, wybrać, dopasować do reszty i do ceny. Bo w tej chwili, dla nowicjusza to wygląda tak, że jest wszystko i dużo.
2. Czy w systemie gdzie, w którym pracuje membrana RO - można ją tak po prostu zastąpić kapilarnym 0.01 mikrona i wówczas jest:
-wyższa skuteczność, lepsza jakość wody,
-woda jest dostarczana szybciej, bo butla jest zbędna
-wyższe koszta z powodu częstszej wymiany membrany kapilarnej
Dobrze łączę fakty?

Offline hsurim

• Użytkownik
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 01, 2019, 20:54:40 pm »
A jak się nazywa woda ogrzana a następnie schłodzona ?

Offline pablo1809

• Moderator
  • Technik
  • *
  • Pomógł 16
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 02, 2019, 00:00:27 am »
@rok2019
Nie za bardzo zrozumiałem Twoją wypowiedź na temat trawienia. Woda jest po prostu przyswajana przez organizm. Nadmiar jest usuwany w postaci moczu. Podobnie jak toksyny i inne niepotrzebne substancje. Tak. Sikamy wodą z niewielką domieszką innych substancji.

Masz według mnie dwie opcje.
1. Kupić system z allegro - produkt dla mas, który będzie nafaszerowany bajerami i... da Ci 85-90% oczyszczenia.
2. Kupić podzespoły według naszych wskazówek. Zainwestować w komponenty sprawdzonej jakości i może będziesz miał co chcesz, np. 0,1ppm z początkowych 200

Bloki KX są drogie, ale za jakość się płaci. Nie znam lepszej alternatywy od KX w kwestii bloków. Niech ktoś się jeszcze wypowie.

Kapilara nigdy nie dorówna osmozie. Nie ten rząd wielkości porów.

PS. PRIV

Offline Luksik82

• Użytkownik
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 02, 2019, 06:04:43 am »
Ja mam kapilarę i jestem bardzo zadowolony jedyne co mnie nurtuje to jak długo ona wytrzyma bo to pokaże opłacalność inwestycji. Osmoza w moim przypadku jest zbędna i nie ekonomiczna .W organizmie człowieka  jest tyle bakterii i grzybów i innych substancji że woda moim zdaniem niema aż takiego znaczenia w sensie zdrowotnym w czasach w których chemia jest wszechobecna (powietrze którym oddychasz ).Pablo gdzie można dostać wkłady kx ????

Offline rok2019

• Nowy
  • *
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 02, 2019, 11:14:48 am »
Niektórzy "naukowcy", którzy ukończyli "ścisłe" kierunki typu filozofia, stosunki międzynarodowe, czy medycyna alternatywna, wysuwają różne hipotezy na temat przedziwnych właściwości wody. Współczesna nauka nie jest w stanie tego potwierdzić. W Polsce brak jest badań na temat struktury wody w Europie Zachodniej jest tego niewiele. Temat jest bardzo popularny w Japonii, Korei, Chinach oraz Rosji.
Jakieś wnioski z dostępnych badań z Azji i Europy na jej temat?
Ja z pamięci mogę tylko kilka przykładów. Beton z udziałem takiej wody miał wielokrotnie wyższy udźwig; uporządkowane struktury wody rozmywają się po 24 godzinach i wyglądają pod mikroskopem tak samo, jak struktury krwi lub wody w roślinach dopóki się nie rozmyją; jeszcze coś o korelacjach plemion górskich, Eskimosów spożywających taką wodę a długością ich życia; Japoński doktor (czyżby Emoto?) i jego badania o „pamięci wody” też chyba miały coś o strukturach. Mniej więcej tyle mi kiedyś wystarczyło, abym zaczął od tamtej pory spożywać wyłącznie rozmrożoną.
Nauka obecnie jest bardziej dofinansowywana, niż kiedykolwiek w historii i na granty, które decydują o tym, czy dany eksperyment zostanie podjęty, mogą często już liczyć również "szalone tematy".
Dla przykładu wymienione przez pana Chiny uwypuklały Dietę, zioła i ruch jako pierwsze linie leczenia, temat nie wydawał się interesujący w nauce zachodniej do niedawna. Obecnie temat jest poważnie taktowany i nie brakuje lekarzy, naukowców na forum publicznym, którzy podważają znaczenie wielu procedur lekarskich na rzecz zajęcia się najpierw przyczynami chorób, tj. pasożytami, dietą, oczyszczaniem organizmu. Dla przykładu w Polsce: dr Paweł Grzesiowski, dr Wiesława Tomczak, dr Peter Jantschura.
Zakładam, że pan jako fachowiec od spraw wody, powinien sprawdzić jaki jest stan badań naukowych ad 2019 na temat strukturyzacji wody i dać nam oraz sobie znać, jak powinniśmy postępować. W końcu woda to bardzo poważny temat, a ja nie czuję się kompetentny przeszukiwać różnych źródeł na temat wody by się w to zagłębić, a zwłaszcza naukowych:  http://www.sztukaszukania.pl/2019/01/29/jak-szukac-artykulow-naukowych/

Nie znam w 100% procesu butelkowania wody, ale wątpię że są tam stosowane butelki myte chemikaliami. Butelki PET na wodę są jednorazowe. Najpierw jest robiona preforma, następnie jest ona rozdmuchiwana do pożądanych kształtów i rozmiarów. Temperatury są tam tak wysokie, że wszystko jest wysterylizowane. Jeżeli masz jakiś artykuł na ten temat to podeślij proszę.
Szkodliwość butelek plastikowych polega na przedostawaniu się do wody toksycznych substancji bezpośrednio z plastiku. A dopiero w tym roku na jednym z wykładów pani doktor dostępnym na youtube - jak sobie przypomnę, to mogę dać znać za prośbą, która to była pani - mówiła o pasożytach i problematyce składanych w ludzkich organizmach jaj, których skorupki potem są rozpuszczane przez takie rozpuszczalniki jak alkohol, benzen. Butelki plastikowe mają w tym taki udział, że przede wszystkim chodzi o występowanie rozpuszczalnika w wodzie, którego dany zakład użyje do wyczyszczenia butelki.

Nie ma czegoś takiego jak struktura płynów ustrojowych, czy zakwaszenie organizmu. To tylko marketingowy bełkot, na który nabrało się wiele milionów ludzi :) Usuwając minerały z wody robisz sobie podwójną krzywdę:
Nie ma uporządkowanej struktury krystalicznej (np. heksagonalnej, jak w zwykłym płatku śniegu)?
Co przeszkadza panu w zakwaszaniu organizmu?

Nie za bardzo zrozumiałem Twoją wypowiedź na temat trawienia. Woda jest po prostu przyswajana przez organizm. Nadmiar jest usuwany w postaci moczu. Podobnie jak toksyny i inne niepotrzebne substancje.

Obalił Pan swoje własne twierdzenie: „czysta woda nie jest trawiona. Przelatuje przez organizm bardzo szybko”.
Jest „przyswajana”, „trawiona” tudzież transformowana. Nie siknie Pan wodą nawet jeżeli jest całkowicie wyjałowiona. Mocz powstaje z osocza krwi. Ma ponad 180 substancji - nieorganiczne, organiczne i biologiczne. Czy ma Pan dostęp do badań, gdzie ludzie piją czystą wodę i badany jest później ich mocz?
Jestem zdania, by wszystkie potrzebne substancje brać z żywego pokarmu, a wodę spożywać jak najbardziej wyjałowioną, bo przy okazji zyskujemy pewność, że prócz kilku minerałów, zniknęły też inne zanieczyszczenia - dobrze rozumuję?

Kapilara nigdy nie dorówna osmozie. Nie ten rząd wielkości porów.
To jakim cudem kapilarne cieszą się wielkością porów typu 0.1 mikrona i mniejszymi, a słabiej oczyszczają wodę od osmotycznych, których minimalna wielkość to 1 mikron?

2. Kupić podzespoły według naszych wskazówek. Zainwestować w komponenty sprawdzonej jakości i może będziesz miał co chcesz, np. 0,1ppm z początkowych 200

Bloki KX są drogie, ale za jakość się płaci. Nie znam lepszej alternatywy od KX w kwestii bloków. Niech ktoś się jeszcze wypowie.
Zdecydowanie szanuję państwa wskazówki, na tą chwilę, jest to jedna wskazówka - marka KX Technologies. I w zasadzie chciałbym ją kupić, ale jest dla mnie barierą, że nie są dostępne w Polsce do kupienia w normalnym sklepie wysyłkowym.

Osmoza w moim przypadku jest zbędna i nie ekonomiczna .W organizmie człowieka  jest tyle bakterii i grzybów i innych substancji że woda moim zdaniem niema aż takiego znaczenia w sensie zdrowotnym w czasach w których chemia jest wszechobecna (powietrze którym oddychasz ).
Minimalizowanie czynników chorobotwórczych - niezależnie od jakości powietrza, „genów”
 i innych wymówek - zwiększa jakość zdrowia, a więc oddala potencjalne ogniska chorobowe od 20% do 80% - w mojej opinii wartości można znacznie podnieść, ale powtarzam za Panią doktor z jednego z wykładów.

Offline pablo1809

• Moderator
  • Technik
  • *
  • Pomógł 16
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 02, 2019, 13:23:12 pm »

Jakieś wnioski z dostępnych badań z Azji i Europy na jej temat?
Wnioski na temat prawdziwości/rzetelności badań na "wschodzie" i braku możliwości powtórzenia doświadczeń i uzyskanych wyników na "zachodzie" niech każdy wysunie sobie sam. Ja mam swoje przekonania, ale wolę niczego nie sugerować.

Japoński doktor (czyżby Emoto?) i jego badania o „pamięci wody” też chyba miały coś o strukturach. Mniej więcej tyle mi kiedyś wystarczyło, abym zaczął od tamtej pory spożywać wyłącznie rozmrożoną.
Tak. Pan Emoto fotografował płatki śniegu i kryształki lodu i wmawiał ludziom, że to cząsteczki wody. Piękne kryształy tworzył podczas powolnego zamrażania cieczy, a brzydkie - ciekłym azotem. Ściema poskutkowała i wielu ludzi mu uwierzyło.

Nauka obecnie jest bardziej dofinansowywana, niż kiedykolwiek w historii i na granty, które decydują o tym, czy dany eksperyment zostanie podjęty, mogą często już liczyć również "szalone tematy".
Chyba nie masz pojęcia jak wygląda przyznawanie grantów. Uczestniczyłeś kiedyś w tym procesie? Jest ogromna selekcja. Szalone projekty są od razu odrzucane.

Zakładam, że pan jako fachowiec od spraw wody, powinien sprawdzić jaki jest stan badań naukowych ad 2019 na temat strukturyzacji wody i dać nam oraz sobie znać

Troszeczkę sie zagalopowałeś. Ja niczego "nie powinienem". :)

http://www.sztukaszukania.pl/2019/01/29/jak-szukac-artykulow-naukowych/

Bardzo dziękuje za link. Przez te wszystkie lata pracy w PAN nie wpadłem na to, żeby sie dokształcić czytając "sztukaterię" :)

Nie ma uporządkowanej struktury krystalicznej (np. heksagonalnej, jak w zwykłym płatku śniegu)?
Co przeszkadza panu w zakwaszaniu organizmu?

Nie ma. Zakwasić można co najwyżej mocz, a nie organizm. Poczytaj o homeostazie.

To jakim cudem kapilarne cieszą się wielkością porów typu 0.1 mikrona i mniejszymi, a słabiej oczyszczają wodę od osmotycznych, których minimalna wielkość to 1 mikron?

Osmoza ma pory rzędu 1 lub 0,1 nm (nanometra). 1 mikron = 1000 nanometrów

że przede wszystkim chodzi o występowanie rozpuszczalnika w wodzie, którego dany zakład użyje do wyczyszczenia butelki.

Podeślij link do wykładu.

Offline Luksik82

• Użytkownik
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 02, 2019, 17:29:14 pm »
Rok 2019 nie będę się wdawał w dyskusję naukowe bo nie mam  takiego wyksztalcenia  ale jestem technikiem i mam wątpliwości co do filtrów a raczej plastiku z którego są wykonane i w tym kierunku powinienes poszukać badan bo może się okazać że woda z takich filtrów jak osmoza kapilara czy inne ma w sobie dużo więcej plastiku niz ta z butelki . Bo jeśli wodę poddaje się ciśnieniu i z duża siła przeciska przez małe pory (mikrokanaliki ) to oczywiście że nie przedostanie się nic większego od średnicy tego kanalika (cząstki wody) ale czy ta woda nie zabiera  z sobą po drodze cząstek materiału ( plastiku ) z którego jest zrobiony wkład ....(wklady rurki zbiornik itd....) moim zdaniem jest to nie możliwe ! Przed zakupem filtra szukałem właśnie pod tym kontem informacji ale nic nie znalazłem i o ile nie martwi mnie wypicie wody z kamieniem czy czymś innym co nie  zaszkodzi mojemu organizmowi to już picie wody plastikowej martwi mnie bardzo! :eggs:

Offline rok2019

• Nowy
  • *
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 02, 2019, 18:47:17 pm »
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, dużo się uczę.

Podeślij link do wykładu.
Proszę o cierpliwość, będę jeszcze raz odsłuchiwał ostatnie wykłady, więc jak trafię na niego - podrzucę.

Bardzo dziękuje za link. Przez te wszystkie lata pracy w PAN nie wpadłem na to, żeby sie dokształcić czytając "sztukaterię" :)
Faktycznie dziękujesz, lub żartujesz, że dziękujesz. Sam nie wiem.

Osmoza ma pory rzędu 1 lub 0,1 nm (nanometra). 1 mikron = 1000 nanometrów
Przez nieuwagę, wkład sedymentacyjny traktowałem jako membranę osmotyczną.
Przy okazji - czemu budując system, większość proponuje najpierw wkład sedymentacyjny 5 mikronów, potem 1 mikron, a nie obydwa po 1?

Nie ma. Zakwasić można co najwyżej mocz, a nie organizm. Poczytaj o homeostazie.
Zaburzenia homeostazy?

Bo jeśli wodę poddaje się ciśnieniu i z duża siła przeciska przez małe pory (mikrokanaliki ) to oczywiście że nie przedostanie się nic większego od średnicy tego kanalika (cząstki wody) ale czy ta woda nie zabiera  z sobą po drodze cząstek materiału ( plastiku ) z którego jest zrobiony wkład ....(wklady rurki zbiornik itd....)
Moim laickim okiem - to również wygląda na problem. Woda drąży skałę, to i drąży plastik. Jestem ciekawy innych zdań.

Offline Luksik82

• Użytkownik
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 02, 2019, 20:24:47 pm »
Woda poddana dużemu ciśnieniu tnie stal grubości  5 cm jak papier skalę również

Offline pablo1809

• Moderator
  • Technik
  • *
  • Pomógł 16
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 02, 2019, 23:36:14 pm »
Zaburzenie homeostazy, które powoduje kwasicę (niesłusznie nazywaną zakwaszeniem organizmu) jest stanem zagrożenia życia. To poważna choroba. Tutaj jedzenie warzywek i picie alkalicznej wody nie pomoże.

Termin zajnie brzmi, więc pseudo dietetycy podchwycili temat i wciskają nieświadomym ludziom badziew w postaci diety alkalicznej, która "odkwasza". Na potwierdzenie skuteczności badają pH moczu...

Offline rok2019

• Nowy
  • *
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 04, 2019, 11:42:34 am »
Na co mam zwracać uwagę, dobierając sobie wkłady sedymentacyjne, membranę i wkład węglowy żeby nie dać się wkopać w  w słaby jakościowo produkt?
Tutaj nie podaje się marek i konkretnych modeli produktów, to trzeba się zorientować, jak czytać opisy producentów.
Na tą chwilę wiem:
1. Wkład operujący mikronażem nominalnym, ma gorsze parametry niż mikronażem absolutnym
2. Wkład węglowy "sypanka" jest bardziej uciążliwy, od tego z łupin orzechów kokosowych
3. Unikać made in China

Zaburzenie homeostazy, które powoduje kwasicę (niesłusznie nazywaną zakwaszeniem organizmu) jest stanem zagrożenia życia. To poważna choroba. Tutaj jedzenie warzywek i picie alkalicznej wody nie pomoże.

Termin zajnie brzmi, więc pseudo dietetycy podchwycili temat i wciskają nieświadomym ludziom badziew w postaci diety alkalicznej, która "odkwasza". Na potwierdzenie skuteczności badają pH moczu...
Dysponuje pan przestarzałym, a raczej nieprawidłowym postrzeganiem równowagi kwasowo-zasadowej oraz homeostazy.
Powszechnie, uważa się na odwrót - mechanizmy kompensujące kwasicę i zasadowicę są tak silne, że są w stanie wytrzymać:
1. Obecność rozmnażających się pasożytów, w różnych rejonach i o różnym stopniu rozwoju (dorosły osobnik, larwa, jajo) pozyskanych drogą od farmakologicznych po zwykły kontakt
2. Obecność odłożonych resztek przyjętych drogą ustną, dożylną, które określimy mianem „złogów”
3. Obecność toksyn, na przykład po terapiach antybiotykowych, gdzie terapie te zabijają określony szczep, ale organizm nie jest w stanie go później wydalić i całe szczepy gniją, podtruwając organizm.
Podpowiem, że ani układ obronny, ani mechanizmy kompensujące pH nie są w stanie przy zbyt wielu zaniedbaniach z naszej strony.
Każde z powyższych bezpośrednio uszkadza pracę organizmu i jego narządów. Organizm ma z wiekiem coraz gorsze warunki utrzymywania swoich funkcji. Pasożyty lubią złogi i wydzielają toksyny czy to za życia, czy po śmierci środkami farmakologicznymi. Lubią rozmnażanie i odchylone od normy środowisko pH, również preferują takowe pożywienie. Obecność złogów w różnych częściach ciała też nie jest obojętna dla pH.
Efektem końcowym naszego trybu życia, jest określone, korzystne środowisko dla rozwoju wrogich nam drobnoustrojów, a końcowym efektem tychże - dyskomfort i choroba. W mojej opinii gdyby homeostaza zawsze i niezależnie od warunków panujących w organizmie była utrzymywana, to stanowi raczej dużą barierę obronną. Do tego układ obronny też teoretycznie - funkcjonuje. A jednak zarobaczenie wyjdzie u większości ludzi na świecie, różne i w różnym stopniu i przy odpowiedniej diagnostyce i interpretacji - okażą się przyczyną choroby lub przyszłej choroby u danego pacjenta.

Offline pablo1809

• Moderator
  • Technik
  • *
  • Pomógł 16
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 05, 2019, 09:29:43 am »
Czytaj ze zrozumieniem, ponieważ zafiksowałeś się na pasożytach i innych skrajnych przypadkach, gdzie woda i dieta nie są w stanie dokonać cudów i wyleczyć organizm. Ja pisałem o diecie, która według niektórych speców powoduje zakwaszaenie całego organizmu. Naczytałeś się ulotek marketingowych - OK. Twoja sprawa w co wierzysz.

Resztki pokarmu zalegają najczęściej w jelitach. To może zamiast zmiany diety powinniśmy sobie robić lewatywę co jakiś czas. Usuniemy złogi i wszystkie pasożyty :-) Co Ty na to.

Offline Luksik82

• Użytkownik
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 05, 2019, 21:42:09 pm »
Czy  regulator ciśnienia moze się zatkać ?? A jeśli tak to po jakim czasie?