Jakie powinny być wskazania TDS?

Zaczęty przez sasiadt, Marzec 10, 2013, 09:31:13 AM

« poprzedni - następny »

sasiadt

Witam.
Jak w temacie.
Wzorcowe wskazania TDS na wyjściu z membrany, i po mineralizacji.
Czy te wskazania są zależne od wskazań wody z wodociągów?
Przy jakich wskazaniach można stwierdzić, że membrana jest do wymiany?
Przy jakich wskazaniach dla wody po mineralizacji należy wymienić mineralizator?

W moim przypadku posiadam wartości:
Woda z wodociągów: 220 ppm
Woda do gotowania: 20 ppm
Woda po mineralizacji: 52 ppm

Paweł

Z doświadczenia wiem, że przy różnych wartościach wody wejściowej, membrana
ściąga wartości 10x, czyli jak miałem 340ppm na wodzie surowej,
to na wyjściowej ok. 40ppm,
przy czym mierzyłem bez filtra węglowego, bo on też dodaje parę stopni,
na wodzie 120ppm,
woda z membrany miała 8ppm. Generalnie jak wydajność spadnie o połowę,
to można już wymieniać, bo znacząco rośnie odrzut wody do kanalizacji przy
gwałtownym spadku wydajności produkcji wody czystej.

sasiadt

Dzięki za odpowiedź
A mineralizator?
Po odlaniu 5 litrów wody do picia i zmierzeniu co po tych 5 litrach wypływa okazuje się, że wartość wskazuje 22 ppm.

Jak powinno się mierzyć? Ile litrów należy odlać aby pomiar był wiarygodny?

GreguS

Bo mineralizator, to nic więcej jak zmielone złoże dolomitowe, tudzież jeszcze trochę innych skałek,
dających te minerały, które są w tzw. wodach mineralnych, czyli zawierają to przez co przepływają,
im większy przepływ tym czystsza woda... na początku zbiera osad, który się wytrącił, dlatego wskazanie
jest dużo wyższe.
Ogólnie mineralizator zalecamy wymieniać raz do roku, tu TDS raczej się nie przyda.
Sklep z filtrami do wody - tutaj
Poradniki - kliknij

pablo1809

Działanie mineralizatora jest proste. Złoże powoli się rozpuszcza i tym samym wzbogaca wodę w minerały. Im dłuższy czas kontaktu wody ze złożem tym lepsza mineralizacja. Tym samym jak używacie wody po mineralizatorze bardzo często to w końcu będziecie pili wodę osmotyczną. Minerały nie będą miały czasu przedyfundować do wody. Po nocy (bez używania wkładu) TDS będzie wysoki.

Oczywiście wszystko zależy od jakości mineralizatora. Jeżeli będzie oparty na dolomicie to nie wzbogacimy zbyt mocno wody w minerały (dolomit jest prawie nierozpuszczelny).

PS. Dolomit wzbogaca wodę jedynie w wapń i magnez. Jeżeli ktoś pisze o sodzie, potasie i innych pierwiastkach to albo stosuje inne złoże (mieszaninę), albo po prostu kłamie :)

Co do skuteczności membrany to zależy od jakości wody zasilającej i... ciśnienia w instalacji. U mnie woda ma max 210 ppm (minimum to 180). Osmoza zbija to do 8-15 ppm. Im dłużej osmoza pracuje, tym daje lepszą wodę.
Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE!

Ramzes123

Słyszałem, że nie każdą wodę powinno się mineralizować . Niektóre wody są naturalnie bogate w minerały i sole, a przepuszczenie ich przez mineralizator da skutek wręcz odwrotny , zneutralizuje wszystko . Nie wiem ile w tym prawdy  :talk:

pablo1809

Mineralizator dajesz tylko po osmozie. Wody wysoko zmineralizowanej nie ma sensu dodatkowo mineralizować.
1. mineralizacja wkładem liniowym będzie niewielka i raczej użytkownik nie odczuje jej wpływu.
2. mało prawdopodobne, żeby zmineralizowana woda po przejściu przez wkład mineralizujący straciła minerały
3. coś się może wytrącić w wyniku reakcji chemicznej między złożem w mineralizatorze i minerałami z wody, ale to też mało prawdopodobne
4. szkoda kasy na wkład jeśli ma mineralizować wodę już zmineralizowaną
Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE!

Krzysztof ss

Witam.
U mnie na mierniku woda  818 z wodociągów.
A po membrankach 37
Wódka sex narkotyki.,.

ondre

To masz dobrze i tak trzymaj  ;D Orientacyjnie przyjmuje się że gdy jest mniej niż 10-krotność ppm po osmozie to jest OK ;D czyli jak Ci przekroczy 88ppm to możesz coś myśleć :shirty:

silvia

Cytat: Krzysztof ss w Grudzień 17, 2018, 19:18:28 PM
Witam.
U mnie na mierniku woda  818 z wodociągów.
A po membrankach 37

super, u mnie podobnie  :behappy:

TinyPortal 2.2.2 © 2005-2022