Jonizator - dlaczego potrzebny, po co?

Zaczęty przez GreguS, Listopad 19, 2012, 11:33:14 AM

« poprzedni - następny »

GreguS

Co to jest jonizator wody?

Jonizator to urządzenie w którym woda poddawana jest procesowi elektrolizy - inaczej mówiąc rozdziałowi na dwie części. Jedna z tych części zostaje 'naładowana' jonami hydroksylowymi OH-. Po tym procesie woda staje się alkaiczna i zwiększa się jej poziom pH. Dodatkowo woda taka charakteryzuje się bardzo niskim poziomem utleniania - jest więc najlepsza dla naszego zdrowia.
Druga część wody otrzymuje jony wodorowe H+ i staje się wodą kwaśną o wysokim poziomie utlenialności i niskim pH.

Dlaczego woda jonizowana jest najlepsza do picia?

Alkaiczna woda bardzo korzystnie wpływa na zdrowie - to największy, choć nie jedyny powód. Woda poddana działaniu jonizatora zmienia swoje właściwości - staje się wodą 'żywą'. Stałe korzystanie z takiej wody bardzo wydatnie poprawia samopoczucie, zwiększa witalność organizmu i przede wszystkim leczy i uzdrawia - eliminuje choroby nabyte, zarówno te wewnętrzne jak i skórne. Doprowadza do równowagi kwasowo-zasadowej, dzięki czemu nasz organizm może funkcjonować poprawnie. 

Czym się kierować wybierając jonizator?

Jeśli jedynym twoim kryterium doboru jonizatora jest cena urządzenia - to w zasadzie już nie musisz czytać dalej - kup gdziekolwiek najtańszy jonizator jaki znajdziesz. Na niektórych stronach internetowych znajdziesz też porady jak samemu zbudować taki 'wynalazek'. Taka sytuacja przypomina jednak osobę która przychodzi do salonu motoryzacyjnego a następnie stwierdza: w zasadzie to ja sam mógłbym sobie takie auto...
Jeśli jednak cenisz swoje zdrowie i chcesz mieć gwarancję poprawnego działania, jeśli naprawdę chcesz osiągnąć zamierzony efekt: wydatną poprawę zdrowia i samopoczucia, to nie pozostawiaj tego w rękach przypadkowych sprzedawców lub kupując pierwsze lepsze urządzenie. Jonizator wody to produkt który - jak żaden inny - będzie miał ogromny wpływ na zdrowie całej rodziny, dobre samopoczucie i olbrzymi wzrost energii. Wodą jonizowaną wyleczysz większość chorób tzw. 'cywilizacyjnych' - od cukrzycy zaczynając a na nowotworach kończąc. Każdy, kto choć przez kilka tygodni używa odpowiednio dobranej wody jonizowanej z całą pewnością nie zrezygnuje z jej picia. Zmiany w funkcjonowaniu organizmu są wyraźnie widoczne - oczywiście zmiany na lepsze. Czy zapadając na poważną chorobę idziesz do pierwszego lepszego lakarza? Z całą pewnością nie! Zgodnie z własnym rozsądkiem zasięgasz opinii wyszukując najlepszego specjalistę. I tak właśnie zrób zakupując jonizator wody. Kup najlepszy model na rynku - najlepszy na jaki cie stać - ale nie przepłacaj! Jest to zakup który nie da się przeliczyć na pieniądze (slogan: "zdrowie nie ma ceny") ale rzeczywistość jest raczej brutalna: domokrążni sprzedawcy oferują często miernej jakości jonizatory za cenę nawet 12-stu tysięcy złotych. W Internecie znajdziesz bez trudu jonizatory za 7,5 tys. (po cudownym rabacie 5,6 tys.). Jeśli stać cię na taki zakup -  ok, zastanów się tylko: czy naprawdę jest to najlepszy, najrozsądnieszy wybór?

Jak więc mądrze wybrać?

Każde urządzenie powinno spełniać określone parametry: a więc produkować wodę o zróżnicowanych poziomach pH i ORP.
Jeśli priorytetem jest dla nas przyjmowanie wody o podwyższonym poziomie pH (terapia wewnętrzna), a nie mamy problemów skórnych, ran itp. to wystarczy nam urządzenie działające z zakresie pH 5,0 - 9,5. Takie modele są też tańsze od innych.
Inne modele produkują wodę w zakresie pH  3,0 - 10,0 - zapewniają więc największe spektrum zastosowań.
Kupując jonizator koniecznie zwróć uwagę na płyty produkujące wodę jonizowaną. Niektórzy producenci stosują płyty stalowe - takie urządzenia działają najkrócej. Są też na rynku urządzenia z płytami stalowymi pokrytymi warstwą srebra - już lepiej, ale to wciąż nie daje gwarancji długiego użytkowania. Bardzo dobry wybór to urządzenia z płytami tytanowymi - takie elektrody są niezwykle trwałe. Najlepszy natomiast wybór to jonizator z płytami tytanowymi które są dodatkowo pokryte warstwą platyny - żywotność tego typu urządzeń określa się na minimum 20 lat. Jeśli więc chcesz wyrzucić jonizator za rok czy dwa - nie zwracaj uwagi na to co kupujesz, ale raczej na wygląd zewnętrzny. Jeśli jednak chcesz długo cieszyć się zdrowiem i komfortem użytkowania - pytaj sprzedawcę jakie są elektrody, jak długa gwarancja - dwa lata to standard, ale taką gwarancję dostaniesz nawet na produkt kiepskiej jakości - więc sprzedawca się wcale nie wysila (może nie jest pewny jakości tego co oferuje?)
Czy warto sugerować się przepływem wody? Wydawałoby się, że im większy przepływ tym lepiej. W praktyce jednak okazuje się, że jonizatory działają najlepiej (produkują najlpszą wodę) przy przepływie do 1 litr/min. Wybór urządzenia to więc nie tylko kryterium przepływu - ale przede wszystkim kryterium jakości wody - ta powinna być o jak najniższym ORP przy zachowaniu najwyższego pH (9,5 - 10,0). O jakość wody dbają wspomniane powyżej płyty (elektrody). I tu warto zwrócić uwagę nie tyle na ich ilość, co na powierzchnię. Producent może zachwalać swój produkt 4, 5 lub nawet 7 elektrodami - ale pytanie brzmi - jakiej są one wielkości? Im większa jest ich powierzchnia tym szybciej uzyskujemy wodę o najlepszych parametrach. Oczywiście by to sprawdzić w praktyce warto zaopatrzyć się w miernik do pomiaru jakości pH i ORP wody, lub poprosić dostawcę (montera lub serwisanta urządzenia) o dokonanie takiego pomiaru.
Ostatnim kryterium doboru jonizatora jest jego funkcjonalność.

Generalnie dobre jonizatory dzielą się na dwie grupy: przenośnie (nablatowe) i stacjonarne (podszafkowe). Z własnego doświadczenia mogę poradzić, iż najwygodniejszym w użytkowaniu jest jonizator zamontowany na stałe w szafce pod zlewem. Wybór jakości wody dokonujemy odpowiednim przyciskiem na wielofunkcyjnej wylewce - wygoda i prostota użytkowania - te dwie cechy powinny towarzyszyć każdemu, nawet najbardziej zaawansowanemu urządzeniu.

Jaka jest trwałość jonizatorów?

Jonizatory są tak trwałe jak ich najważniejszy element - elektrody. Przy każdej jonizacji wody wykonują one swoją pracę przy której nieznacznie ulegają zużyciu. Elektrody to też najdroższy element markowych jonizatorów. Niektórzy sugerują, że na rynku są tańsze urządzenia z elektrodą ze stali nierdzewnej, lub stali pokrytej srebrem, ale takie elektrody nie są naprawdę trwałe. Większość produkowanych dziś nowoczesnych jonizatorów wody wyposażona jest w tytanowo - platynowe elektrody (jest to najdroższa część urządzenia). Warstwa platynowa czyni jonizację maksymalnie higieniczną, podczas gdy warstwa tytanowa gwarantuje niezwykle długi okres żywotności (min. 20 lat).


Dodatkowe pytania?

Proszę śmiało pisać na PW

Jakie jest działanie wody jonizowanej na organizm?

Woda jonizowana ma dobroczynny wpływ na każdy żywy organizm. Wszyscy nasi klienci  (i my sami) zauważają duże, korzystne zmiany w funkcjonowaniu przewodu pokarmowego już po kilku dniach terapii.

Wypowiedzi ludzi stosujących jonizator:

"Niesamowite uczucie - po wypiciu szklanki wody czujesz jak dociera ona do każdego zakamarka twoich jelit - tak jakby omijała żołądek i dostawała się bez przeszkód dalej. Pierwszy raz w życiu doświadczyłem takiego stanu."

Woda o wysokim poziomie pH ma właściwości lecznicze - przede wszystkim niesamowicie sprawnie czyści jelita ze wszelkich złogów. Już po ok. 2 tygodniach regularnego picia tej wody zauważysz zmiany w funkcjonowaniu jelit - wypróżnianie będzie niezwykle łatwe. Nawet osoby które od lat walczyły z zaparciami lub takie, które godzinami przesiadywały w toalecie wypowiadają się z entuzjazmem o pozytywnych zmianach. 

"Problemy z wypróżnieniem zaczeły się po urodzeniu drugiego dziecka. Od kilku lat używałam śrdoków na bazie ziół oraz różnych herbat, a i tak nie były skuteczne. Teraz piję minumum dwie szklanki wody pH10 i problem wreszcie znika. Jonizator mam od 8 tygodni."

Oczyszczanie jelit oraz nerek to pierwszy z etapów oczyszczania organizmu. Kolejną zauważalną zminą jest ograniczenie snu - pomimo tego, że w naszym rozkładzie dnia nic się nie zmienia to i tak po 5-6 godzinach snu na dobę jesteśmy wyspani. Mało tego - budzimy się pełni energii i chęci do działania. Olbrzymi wzrost energii jest dostrzegany przez każdego użytkownika:

"Nawet wtedy, gdy jestem fizycznie zmęczony to mam chęć do dalszej pracy. Tak jakby coś od środka mobilizowało. Od miesiąca zrezygnowałem z kawy i innych wspomagaczy, a mimo to nie mam spadku energii"
Sklep z filtrami do wody - tutaj
Poradniki - kliknij

H2O

#1
a jaka jest skuteczność jonizatorów liniowych z granulatem ceramicznym FIR? drugie pytanie czy można zastosowac ten jonizator zamiast mineralizatora?

GreguS

Właściwie to zupełnie inna bajka. Wkład liniowy jaki się znajduje na końcu zestawów typu RO7,
to bardziej magnetyzer, bowiem kuleczki jakie się w nim znajdują zostały poddane działaniu silnego pola
przez co woda przepływająca przez ten wkład powinna otrzymywać ładunek ujemny, wskazany
dla organizmu. To ogólnie teoria, choć z tego co słyszałem niektórzy bardzo chwalą ten wpływ.
Sam jonizator wody, to już zupełnie inna bajka.
Więcej o jonizatorach, z dużą dawką wiedzy można znaleźć pod adresem: http://jonizatorywody.eu

Oczywiście można zastosować AIFIR zamiast mineralizatora, przy czym te dwa wkłady mają różne zadania.
Wkład AIFIR nie dodaje żadnych cząstek do wody ani minerałów jak to jest z mineralizatorem, co nie znaczy,
że mineralizator jest konieczny. Wielu ludzi których znam pije wodę osmotyczną, nie ma mineralizatora
i wciąż żyją, ZDROWO! :D
Sklep z filtrami do wody - tutaj
Poradniki - kliknij

H2O

#3
ogólnie minerały dostarcza się z pokarmem a woda służy do oczyszczenia. Ja osobiście również piję wodę, która przepływa raz przez mineralizator a raz nie i nie zauważyłem jakichś dolegliwości.
ale w opisach tym biorezonatorów właśnie piszą, że niweluje ładunek ujemny, który jest szkodliwy dla zdrowia?

Paweł

To tak ze strony producenta i różnych znalezionych w internecie opisów...

Czysta woda przepływająca przez wkład AIFIR1000 z granulatem
bioceramicznym niezwykle korzystnie wpływa na człowieka, zwierzęta i
rośliny, aktywując komórki somatyczne, stymulując krążenie krwi,
poprawiając metabolizm. Promieniowanie FarInfrared wytwarzane przez
wkład AIFIR Aquafilter jest nazywane "światłem życia", ponieważ właśnie
dzięki niemu możliwy jest rozwój organizmów żywych.
Promieniowanie w dalekiej podczerwieni, popularnie nazywane FIR (ang.
Far Infrared Rays), jest niewidocznym promieniowaniem o długości fal od
4 do 1000 mikronów. Dlatego też FIR bywa nazywany "światłem
niewidzialnym".
Promienie FIR mają także wpływ na ludzi. Ciało człowieka składa się z
około 70 % wody. Promieniowanie FIR umożliwia aktywację, odnowę,
reaktywację, rozwój i wzmocnienie wielu organów, które absorbują
promienie FIR.
Ostatnie badania w dziedzinie biotechnologii doniosły, że
promieniowanie w dalekiej podczerwieni odgrywa bardzo ważną rolę we
wzroście organizmów żywych. Z tego też powodu, promieniowanie to jest
nazywane "promieniowaniem bioenergetycznym". Wszystkie organizmy żywe
mają w sobie wodę i proteiny. Cząsteczki wody przez cały czas drgają.
Jeśli cząsteczki wody podda się działaniu promieniowania o długości
fali 8-10 mikronów (jest to długość drgań cząsteczek wody), to można
wtedy zaobserwować zjawisko rezonansu. Pod wpływem tego woda zostaje
zjonizowania na OH- i H+.
Jonizacja ta nosi nazwę aktywacji wody. Obecność aktywowanej wody w
organizmie ludzkim podnosi metabolizm i przyspiesza usuwanie
szkodliwych produktów przemiany materii.
System wymiany płynów ustrojowych ma ogromne znaczenie dla wielu
organów ludzkiego ciała. Szczególnie system mikro-cyrkulacji.
Zakłócenia w tym systemie powodują powstawanie różnych dolegliwości.
FIR przenikając przez ciało wzmacnia go. Reguluje to przepływ krwi w naczyniach,
które wcześniej zostały zablokowane przez skrzepy krwi. Równocześnie dostarcza ciału sił witalnych.
Zdrowie człowieka zależy przede wszystkim od dostarczanych mu
niezbędnych pierwiastków. Pierwiastki te dostarczają potrzebną do życia
energię i budulca do budowy komórek. Podczas przetwarzania tych
pierwiastków powstają w organizmie szkodliwe produkty przemiany
materii, które muszą być wydalane z komórek. Proces ten nazywamy
metabolizmem. Wielkość metabolizmu jest wyznacznikiem ogólnie pojętego
zdrowia. Transport życiodajnych pierwiastków jest uzależniony od
prawidłowego krążenia krwi i tak samo ważny dla człowieka jak usuwanie
szkodliwych substancji. Promienie FIR poprzez usprawnienie krążenia
krwi pomaga w osiągnięciu prawidłowego metabolizmu. A to prowadzi do
zwiększenia witalności i energii.

Kolejną zaletą promieni FIR jest zwiększenie odporności na wiele dolegliwości. Spowalniają one także proces starzenia.

Bio-Ceramic AIFIR jest produktem wykonanym z wielu materiałów ceramicznych zawierających tlenki mineralne
Mieszanina tych materiałów potrafi wytwarzać promienie FIR.
Bio-ceramiki są wykonane z mieszaniny 26 materiałów ceramicznych z
różnymi tlenkami mineralnymi. Są one podgrzewane do temperatury 1600oC
i chłodzone. Bio-ceramiki swoje właściwości uzyskują dopiero po
ochłodzeniu. Wtedy też mogą wytwarzać bioenergetyczne promienie.
Działanie tych promieni opiera się głównie na zjawisku rezonansu z
molekułami wody. Promieniowanie jonizuje i aktywuje cząsteczki wody w
komórkach. I to właśnie dzięki temu poprawia się krążenie krwi.

Nikt jednak nie jest w stanie zagwarantować skuteczności działania
promieni FIR. Tak samo jak lekarz nie da gwarancji skuteczności
działania przepisanych przez niego medykamentów. Przy czym jedna rzecz
wymaga wytłumaczenia. W przypadkach kiedy chodzi o ochronę zdrowia o
skuteczności działania można m˘wić kiedy są na to naukowe dowody. Ale
dla ludzi, którzy chcą korzystać z promieni FIR bardzo użyteczne są
świadectwa pozanaukowe.


Nie ma ograniczeń wiekowych przy używaniu tych promieni. Są one
potrzebne już od momentu narodzin. Co najważniejsze, przy ich używaniu
nie ma skutków ubocznych.
Efekty po użyciu promieni FIR są uzależnione od rzeczywistych potrzeb
człowieka i jego stanu zdrowia. Kiedy nie są odczuwalne żadne zmiany
oznacza to, że organizm jest w kondycji fizycznej przekraczającej
przeciętny poziom.

ondre

Chciałbym odświeżyć trochę temat, bo pojawił się też AIFIR - 200 taka kombinacja mineralizatora z jonizatorem. Jonizacja oparta na cząstkach nanosrebra. Co o tym myślicie? może to ściema amerykanów?
  Jak by to było dobre to dołożyłbym to do mojego RO-5 byłoby 2w1 ;D

pablo1809

#6
Ten tekst będzie odrobinę złośliwy, więc nie miejcie do mnie żalu i potraktujcie go z przymrużeniem oka. Nie mam zamiaru nikogo nim obrazić, a jedynie otworzyć oczy i uzmysłowić potęgę marketingu i dobrego PR-u.

Co to jest jonizator wody?


Jonizator wody to druga największa ściema w branży (pierwsza to usuwanie kamienia kotłowego za pomocą pola magnetycznego). Muszę jednak przyznać, że ma świetny marketing. Tak dobry, że nawet ludzie z branży dali się nabrać i kupili to urządzenie do firmy lub zaczęli je dystrybuować .

To nic innego jak zwykły elektrolizer, który można zrobić samemu w garażu zamknięty w jakiejś designerskiej obudowie. Tak. Możecie zrobić sobie sami takie urządzenie. Schematy są w necie. Wystarczy dobrze poszukać. Koszt wszystkiego - 100 zł.

Czy jonizator jest bezpieczny?
Większość jonizatorów ma różnego typu atesty. Bardzo dobrze. Przed zakupem sprawdźcie czego te atesty dotyczą. Często się zdarza, że elektrody wykonane są ze złej jakości materiałów (np. stal chromowana lub nierdzewna). Pod wpływem prądu elektroda ulega rozpuszczeniu i dodaje do wody szereg "minerałów" z chromem 6+ na czele. To świństwo jest jedną z największych toksyn spotykanych w branży. Pokrycie elektrod srebrem, platyną czy złotem na jakiś czas pomoże.

Sprawdźcie kraj pochodzenia urządzenia. Większość na rynku pochodzi z Chin. A jak wiadomo, produkty z tego regionu charakteryzują się wątpliwą jakością i nierzadko zawierają toksyczne komponenty. Przykład - melamina w produktach dla dzieci.

Dlaczego woda jonizowana jest najlepsza do picia?
Wcale nie. Równie dobra jest kranówka, osmotyczna, źródlana itp.

Czym się kierować wybierając jonizator?

Zdrowym rozsądkiem, przeczytaniem publikacji naukowych (a nie marketingowych) oraz ewentualną konsultacją z lekarzem

Jak więc mądrze wybrać?
Najlepiej omijając te ,,cudowne urządzenie" szerokim łukiem.


Jakie jest działanie wody jonizowanej na organizm?

Według ,,badań" naukowców z Japonii, Korei i Chin pozytywnie wpływa na organizm. Poszukajcie  badań naukowców z Polski, Europy lub USA. Jak jakieś znajdziecie to podeślijcie mi proszę linki w PW. Szukałem bardzo długo i niestety nie znalazłem...

Muszę jednak przyznać, że picie wody alkalicznej spowoduje krótkotrwałe pozbędziecie się nadkwasoty. To fakt, który potwierdzą nawet lekarze. Ten sam efekt można uzyskać odrobinę taniej. Za mniej więcej 1 zł za kilka litrów. Nalejcie litr wody (może być z kranu) do dzbanka. Dodajcie łyżeczkę od herbaty sody oczyszczonej (proszku do pieczenia). GOTOWEWypowiedzi ludzi stosujących jonizator:

Najbardziej ,,rozwalają" mnie teksty tego typu. Zawsze mam dzięki nim ubaw. Adam z Warszawy pozbył się hemoroidów, Ewie z Krakowa przestały wypadać włosy, a Tomek z Łodzi nie musi już stosować niebieskich tabletek ani braweranu. Wszystko za sprawą cudownej wody z jonizatora. Zastanawialiście się kiedyś dlaczego nie można wysłać o nich wiadomości, żeby potwierdzili te ,,rewelacje"?

PODSUMOWUJĄC
Zanim kupicie jonizator poczytajcie artykuły w necie. Nie mam tu na myśli ulotek reklamowych lub książek w stylu "Woda zjonizowana. coś tam coś tam" (misiałem edytować, żeby autor nie wytoczył mi procesu o zniesławienie). To wszystko jest pseudonaukowym bełkotem. Porozmawiajcie ze specami z branży oraz przede wszystkim z lekarzami oraz naukowcami. Otworzą Wam oczy.

Jeżeli koniecznie chcecie wydać kilka tysięcy złotych to... zamiast wydawać je na jakieś badziewie zainwestujcie w jakieś super wczasy w uzdrowisku. W końcu jak napisał nasz Administrator ZDROWIE NIE MA CENY. Ewentualnie dajcie bliskim lub przeznaczcie na jakiś szczytny cel (WOŚP, Caritas, domy dziecka, itp.) Zrobicie tym znacznie więcej dla siebie i innych.


Cytat: ondre w Luty 15, 2017, 19:07:42 PM
pojawił się też AIFIR - 200 taka kombinacja mineralizatora z jonizatorem. Jonizacja oparta na cząstkach nanosrebra.


AIFIR 200 alkalizuje wodę (pH wzrasta do 9,5-10), wzbogaca ją w minerały (kilkadziesiąt ppm) oraz obniża ORP (do mniej więcej -150 mV). Srebro nie ma tutaj nic wspólnego z jonizacją. To ochrona przed rozwojem drobnoustrojów wewnątrz wkładu.

Możesz śmiało zainstalować ten produkt zamiast zwykłego mineralizatora.

Jak nie wierzycie to napiszcie do producenta :)
Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE!

GreguS

Że tak zapytam, a lekarze i naukowcy to jacyś społecznicy, którzy mają patent na obiektywizm?
Czyja opinia wg Ciebie jest taka obiektywna, którzy naukowcy nie piszą pod zlecenie i nie przyjmują zamówień
na prace naukowe - chyba tylko tacy którym nie wyszło, bo jeszcze nie mają odpowiedniego poziomu szacunku w braci lekarskiej.
Medycyna to wg Ciebie środowisko otwarte i wolne od wpływu pieniądza, a może fakt, że biznes farmaceutyczny jest największym po
zbrojeniowym to przypadek i jego moc nabywcza i zdolność do dyskredytacji wszystkiego "nienaukowego" też?!

Kolejna sprawa - to, że coś pochodzi z Chin o niczym nie świadczy, to tylko Twoje uproszczenie sytuacji. Prawda jest taka, że
z Chin możesz dostać produkt o niebo lepszy niż wyprodukowany w Polsce i tak samo może to być najgorszy chłam.
Czynnik dyskryminujący jakość jest prosty i oczywisty - suma jaką zapłacisz oraz możliwości firmy w której zamawiasz.

Jeśli uważasz, że jonizator to zwykły elektrolizer, to świadczy samo za siebie o poziomie wiedzy w temacie.
Oczywiście nikt nie powie, że jest to produkt zdolny do uleczenia, ale chodzi o wspomaganie osłabionego organizmu,
Gdyby to było takie proste, to przy założeniach jakie ująłeś dieta nie miałaby żadnego znaczenia, bo przecież wszystko wpada
do kwasu.
Sklep z filtrami do wody - tutaj
Poradniki - kliknij

pablo1809


GreguS
Przeczytaj proszę uważnie mój post. Zwłaszcza jego początek. Ja tylko apeluję do ludzi, żeby przez zakupem czegokolwiek kierowali się zdrowym rozsądkiem, żeby poczytali w necie coś więcej niż ulotki reklamowe. Wiem, że osoby oferujące te urządzenia będą robić dużo, żeby zachować poziom sprzedaży. Rozumiem. Pewnie sam bym tak robił, będąc na ich miejscu.

Ciekawy artykuł opisujący m.in. jonizatory.
http://www.tomek.strony.ug.edu.pl/martwa%20woda.htm

Więcej jest po angielsku. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę "water ionizer hoax".

Swoją drogą czy nie dziwi Cię brak publikacji naukowych potwierdzających cudowne działanie jonizatorów z krajów Europy Zachodniej i USA? Lobby farmaceutyczne mogło maczać w tym paluszki, ale nawet oni nie są w stanie uciszyć wszystkich naukowców.

PS. TAK. Jonizator jest i zawsze będzie urządzeniem działającym na zasadzie elektrolizy wody = ELEKTROLIZEREM.
Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE!

GreguS

Jasne, że chodzi o rozsądek i w każdej dziedzinie on jest potrzebny,
tutaj przytoczony artykuł w zasadniczym uproszczeniu omawia kwestię niebezpiecznego produktu,
który nie posiadał żadnych atestów i był wykonany z niebezpiecznych dla zdrowia materiałów,
począwszy od doboru elektrod, poprzez sposób zasilania i stabilizacji prądu.
Swoją drogą Tomek i jego strona, nieczynna od 2016 roku, nie stanowi dla mnie żadnego autorytetu,
podobnie jak bełkot wielu innych materiałów publikowanych w internecie, niezależnie czy jest w domenie
Uniwersytetu, Politechniki czy po prostu jakiegoś dostawcy hostingowego.
Różnica w piciu wody z jonizatora, a wody z sodą oczyszczoną dotyka chociażby kwestii spożywania sodu,
będącego w wielu przypadkach zabójczym pierwiastkiem np. dla osób z chorobami serca.

Z ciekawostki - pobieżne wpisanie soda oczyszczona w google, daje wyniki o leczącej raka sodzie oczyszczonej.
Sklep z filtrami do wody - tutaj
Poradniki - kliknij

pablo1809

#10
Miło mi, że znalazłeś chwilę na przeczytanie artykułu. Autor tekstu, podobnie jak ja, jest chemikiem i patrzy na urządzenia tego typu "na chłodno". Nie bierze wszystkiego co zostanie napisane na wiarę. Nie musisz wierzyć w to, co jest tam napisane. Skoro jesteś niedowiarkiem, to równie krytycznie powinieneś się odnieść do "rewelacji" dotyczących jonizatorów.

Z czego są obecnie wykonane jonizatory? To wie wyłącznie ich producent. Możemy mieć nadzieję, że spełniają normy EU.

PS. Znaczna część chorób jest w naszych głowach - efekt placebo. Zwykła woda z kranu w niektórych przypadkach potrafi zdziałać więcej niż drogie leki (o ile uwierzymy w jej działanie).

EDIT.
Wkrótce napiszę kilka postów - całkowicie nowych. Mam nadzieję, że okażą się ciekawe i ewentualnie znajdzie się kilka osób, które wezmą udział w konstruktywnej dyskusji a nawet krytyce.


Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE!

TinyPortal 2.2.2 © 2005-2022