Autor Wątek: Jaki filtr na wodę w której jest dużo miedzi  (Przeczytany 1142 razy)

Offline Luksik82

• Użytkownik
  • Pomógł 0
Jaki filtr na wodę w której jest dużo miedzi
« dnia: Czerwiec 08, 2019, 21:44:46 pm »
Witam w innym wątku pisałem o filtrze dla siebie i daliście mi cenne rady filtr u mnie już pracuje .Dziś był u mnie teść i bardzo się moim filtrem zainteresował . stwierdził że też kupi ale u niego sprawa wyglada trochę inaczej mianowicie gdy budował dom całą instalację łącznie z wodą pitną zrobił w miedzi  i teraz widać ewidentnie na sanitariatach zielono żółty osad miedzi .Obiecałem mu że zapytam fachowców czyli was o radę .

Offline pablo1809

• Moderator
  • Technik
  • *
  • Pomógł 16
Odp: Jaki filtr na wodę w której jest dużo miedzi
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 09, 2019, 13:05:29 pm »
Zła wiadomość. Prawdopodobnie bez wymiany instalacji się nie obędzie.

Zanim wydasz mnóstwo kasy sprawdź najpierw pH i twardość wody. Pewnie odczyn jest kwaśny. Jeśli tak to możesz się ratować wkładem alkalizującym 10" lub 20". Przy odrobinie szczęścia pozbędziesz się zacieków. W kwestii wody pitnej - tylko osmoza.

PS. Kto zakłada miedź do wody pitnej? Według mnie to błąd w sztuce.
Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE!

Offline Luksik82

• Użytkownik
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 09, 2019, 21:05:32 pm »
Tak myślałem że najpierw instalacja  :alas: instalacje w miedzi są bardzo popularne u nas a w Niemczech to prawie standard tylko tu nie zostały zachowane podstawowe reguły budowy instalacji i myślę że niskiej jakości materiały były użyte ale takie wtedy były czasy

Offline pablo1809

• Moderator
  • Technik
  • *
  • Pomógł 16
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 10, 2019, 12:44:37 pm »
Przede wszystkim trzeba znaleźć kompromis między jakością wody a instalacji. Jeżeli woda ma kwaśny odczyn lub będzie zbyt miękka to będzie powoli wypłukiwać miedź. Wiele razy sięz tym spotkałem. Czasami po zamontowaniu zmiękczacza i zmiękczeniu wody do 0 ludzie dzwolini z pretensjami, że co roku muszą łatać dziury w instalacji wykonanej z miedzi :)

Offline Luksik82

• Użytkownik
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 14, 2019, 20:12:45 pm »
Jak długo trzeba płukać filtry przed podłączeniem do kapilary ?? I czy woda z filtra kapilarnego powinna być taka krystaliczna jak mineralna z marketu ? Który z filtrów w Fp3-hj-k1 powoduje że woda jest gorzkawa ,to znaczy prosto z kranu jest słodsza ale czuć jej zapach a po filtrze nie pachnie  ale zostawia gorzki posmak . Ktoś coś podpowie .....

Offline hsurim

• Użytkownik
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 16, 2019, 20:29:16 pm »
(...)  po filtrze nie pachnie  ale zostawia gorzki posmak . Ktoś coś podpowie .....
Czy ktoś jeszcze potwierdza te spostrzeżenia ?
Jeśli nie, to polecam wizytę u stomatologa (albo może właśnie u niego byłeś)

Offline pablo1809

• Moderator
  • Technik
  • *
  • Pomógł 16
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 17, 2019, 06:37:09 am »
Membrana kapilarna jest konserwowana jakimś świństwem, które nadaje wodzie gorzki smak. Czasami były tego typu sygnały od klientów. Trzeba dobrze przepłukać (do zaniku pienienia wody) i powinno być ok. Jak nie pomoże to reklamacja.

Offline Luksik82

• Użytkownik
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 17, 2019, 09:16:23 am »
Przykro mi to mówić ale woda prosto zKranu jest o niebo lepsza od tej z filtra czuć gorycz filtr pracuje od piątku i plukalem go dlugo  wypne kapilarę i zobaczę wtedy a jeśli nie będzie zmiany co wtedy ?😂

Offline Luksik82

• Użytkownik
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 17, 2019, 09:37:30 am »
Zemby mam zdrowe a to że jest gorzka to odczucia całej rodziny nie tylko moje !

Offline GreguS

• Administrator
  • Technik
  • *
  • Pomógł 30
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 17, 2019, 10:07:49 am »
Spokojnie Panowie, wskazówka z zębami też była ok, nie ma się o co denerwować,

Ciekawa sprawa @pablo1809  z tą kapilarną, ja się nie spotkałem z takim problemem, ale w sumie
po cudach jakie bywają na produkcji wszystko możliwe, cenna wskazówka.

Co do instalacji w miedzi w zależności od wyników można spróbować pomyśleć o korektorze pH,
a przed sanitariatami jakieś dodatkowe rozwiązanie tak jak Pablo pisał w obudowie 10"
Sklep Online https://sklep.osmoza.pl
Poradniki - kliknij

Offline Luksik82

• Użytkownik
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 17, 2019, 10:38:31 am »
Dzięki gregus 😀 u teścia będzie zmiana  instalacji a jeśli chodzi o moją kapilarę to po jej wypięciu nic się nie zmienia czyli albo któryś z wcześniejszych filtrów jest trefny albo po prostu tak zmienia skład wody ze daje taki posmak .... Może przez odżelaziacz ... Bo węgiel i kdf to chyba raczej nie ..
 Jak myślicie ... Nie złoszczę się jestem po prostu trochę zawiedziony . Gdy bym miał pewność który wkład może to powodować to bym go po prostu wymienił bo cały system sprawdza się świetnie oprócz tego smaku 😤

Offline pablo1809

• Moderator
  • Technik
  • *
  • Pomógł 16
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 17, 2019, 12:51:45 pm »
@Luksik82
Wypinaj po kolei wszystkie wkłady i sprawdź. Inaczej nie dojdziesz.
Pianka raczej odpada. To czysty polipropylen, bez żadnych nabłyszczaczy i konserwantów. To może też być sprawka wkładu węglowego (jeśli w Aquafilter zamiast węgla kokosowego użyli bitumiczny). Wkład zmiękczająco-odżelaziający - nie pamiętam, ale coś mi świta, że kiedyś chyba były jakieś problemy związane ze smakiem. Najczęściej problem, był spowodowany źle wypłukaną membraną.

PS. Smak wody to bardzo indywidualna sprawa. To co dla Ciebie jest smaczne, dla kogoś innego nie będzie nadawać sie do spożycia.

Offline Luksik82

• Użytkownik
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 17, 2019, 13:18:54 pm »
Z tego co czytałem przed zakupem to chyba dobra firma . Mogli by coś spartolic  🤔 dzisiaj będzie u mnie rodzina  przeprowadze test smaku na ludziach ...ale potrafię rozpoznać różnice w smaku ☹️

Offline pablo1809

• Moderator
  • Technik
  • *
  • Pomógł 16
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 17, 2019, 13:50:18 pm »
Każdy może coś spartolić. Chyba wszyscy słyszeliśmy o skopanym projekcie Boeinga 737 MAX. Cena błędu była bardzo wysoka...

Offline Luksik82

• Użytkownik
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 17, 2019, 15:46:16 pm »
Pablo w sumie masz rację .Rozwiazalem problem gorzkiej wody odpowiedzialny był za to wkład odzelazajaco zmiękczający  fccst2 wyjolem go i jest super gorycz zniknęła momentalnie ale co w zamian za niego ???? Sam zmiękczacz fccst ? Mam twardą wodę  i nie wiem teraz czym go zastąpić  :not:

Offline pablo1809

• Moderator
  • Technik
  • *
  • Pomógł 16
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 17, 2019, 17:22:08 pm »
1. Reklamacja do producenta (może uznają).
2. FCCST i FCCST2 to praktycznie to samo. Spróbuj FCCST. Może będziesz miał wkład z lepszej partii produkcyjnej. Możesz też dać tam piankę lub węglowy

Offline Luksik82

• Użytkownik
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 17, 2019, 18:11:43 pm »
Nie będę reklamował bo za niska kasa za dużo zachodu poza tym już go rozciąłem  :alas: jakiej firmy wkłady polecacie ? Boje się teraz żeby się znów nie zrobiło gorzko jak włożę zmiękczacz  w Castoramie i Leroy Merlin są po 35 zł wiem że to market ale na miejscu .... ;D w casto mają firmy dom wody  ..... Wiem że was mecze ale chcę mieć dobrą wodę żebym dzieciaków nie potrul a wy macie duże doświadczenie w temacie :-*

Offline pablo1809

• Moderator
  • Technik
  • *
  • Pomógł 16
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 17, 2019, 20:55:11 pm »
Wkłady zmiękczające 10" to pic na wode. Po 200 l tracą właściwości.  Pisałem o tym kiedyś.
Jak woda ma być dla dzieciaków to wywal WSZYSTKIE zmiękczające!!! Poczytaj sobie o wpływie sodu na organizm. Tego nie powie Ci żaden producent (jedni nie wiedzą o fakcie, a inni mają llientów w d****).

PS. źle robisz. Właśnie na to liczy AQ. Niska cena, więc można dać szajs. Klientowi nie będzie się chciało dochodzić roszczeń, sle to Twoja decyzja. Po rozcięciu wkładu oczywiście mogą uwalić reklamację, chyba że coś w środku znalazłeś ;-)

Offline Luksik82

• Użytkownik
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 17, 2019, 21:59:01 pm »
Co radzisz ? Zostawic sam węgiel mam teraz puste miejsce
Kupiłem filtr po to żeby nie kupować wody w butelce i teraz zasiales we mnie ziarno wątpliwości czy dobrze zrobiłem 😅 Woda ma być dla całej rodziny a na nią składa się przeważnie mąż żona i dzieci chyba że to inne państwo to może być inaczej hehehe córka ma 9 miesięcy więc ona i tak piję przegotowaną z dzbanka  Dafi lub z butelki z marketu jakichś innych możliwości nie widzę . Z nowego urządzenia bałem jej się dać nawet po przegotowaniu ☹️ po wywaleniu tego zmiekczacza woda jest lepsza w smaku niż mineralna z marketu ale jak był ten filtr to po wypiciu wody gorzko w ustach było przez godzinę !! Teraz zgłupiałem i nie wiem co dalej !!!! Dzięki za rady Pablo 1809

Offline pablo1809

• Moderator
  • Technik
  • *
  • Pomógł 16
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 17, 2019, 23:36:25 pm »
Też mam dzbanek i malutką córkę (obecnie 2 latka) i powiedziałem żonie, że jak tylko zobaczę, że mała pije  wodę po dzbanku lub ma przygotowany z niej mleko/posiłek to wywalam dzbanek przez okno. Efekt - dzbanek zbiera kurz od roku :-) Mojej córce od zawsze dawałem do picia przegotowaną kranówkę.

Może jestem zbyt ostrożny, ale dzieci nie powinny spożywać wody zawierającej dużo sodu. Zapytaj Waszego pediatry co sądzi o moich słowach. Jak stwierdzi, że uprawiam propagandę i gadam głupoty to daj znać. Mogę się mylić.

W miejsce odżelaziającego daj piankę (mikronaż obojętny) lub drugi wkład węglowy (sam kokos bez kdf).