Jaki filtr kuchenny?

Zaczęty przez Patryk, Czerwiec 13, 2013, 14:09:43 PM

« poprzedni - następny »

Flaszka

GreguS dołączam się do tematu. Potrzebuję filtra kuchennego, celem uzdatniania wody kranowej. Zapotrzebowanie około 4-5 L na dzień - 3 osoby + małe dziecko. Pod zlewem nie mam miejsca na dodatkowy zbiornik do osmozy, więc czym mniej miejsca zajmuje, tym lepiej. Wolałbym aby filtracja opierała się o filtr kapilarny - utrata minerałów (jakakolwiek by nie była) mi nie pasuje. Wstępnie chciałem dokonać zakupu zestawów marki Aquaphor, (co o nich myślisz) ale trochę drogo wychodzą filtry. W końcu trafiłem na to forum i zacząłem przeglądać inne, tańsze rozwiązania. Wstępnie myślę o: http://sklep.osmoza.pl/aqua-vita-sposob-na-zdrowa-wode-nowy-model-p-741.html?gclid=Cj0KEQiAhZPDBRCz642XqYOCpb8BEiQANUcwT7jFrF_Wxbme1r4TRus6yZohQbWCXszdD7dPR4pd_doaAsYB8P8HAQ

Mam tylko parę pytań, czy filtry są opakowane w jakiś pojemnik? Czy kranik jest w zestawie oraz cały osprzęt do montażu? Oraz czy wszystko jest w miarę trwałe?

Skąd w ogóle taka różnica w cenie, względem np aquaphor czy innych.
Chciałbym zestaw który nie rozwali się po roku, a filtry będą w miarę tanie no i jakość filtracji na dobrym poziomie. Kwota - do 1000 złotych.

Dziękuje za pomoc.  :be happy:

GreguS

Hej,
skomplikowane pytanie...
1) AquaVita- nie ma się co zepsuć, wylewka jest raczej trwała, poza tym szybko i łatwo się ją wymienia, równie dobry będzie excito-b (droższe wkłady), cool water.
Jeśli o mnie chodzi chyba wybrałbym excito-b albo -cl
2) różnica w cenie - inna forma dystrybucji, produkt który ma na siebie zarobić, to jak cena np. "rainboła" a zwykłego odkurzacza jedno i drugie odkurza. Jakość filtracji wody będzie
taka sama niezależnie od modelu. Czasem w grę wchodzi wygoda wymiany wkładów, akurat wszystkie modele wymienione przeze mnie są porównywalne. Co do Aquaphora moje osobiste zdanie to przerost formy nad treścią, czyli za duża cena do możliwości.
3) Aquavita i cool water mają najtańsze wkłady. Wkłady we wszystkich modelach są w obudowie jak na zdjęciach, wysyłane w kartonie. Wymiana polega na wypięciu wkładu i zastąpieniu go nowym.
Sklep z filtrami do wody - tutaj
Poradniki - kliknij

Flaszka

#22
Okey, część moich wątpliwości rozwiałeś. Dziękuje.
Zdecyduje się chyba na AquaVitę. 

pcvolka

filtr nakranowy
prosta konstrukcji, które montuje się na kranie. Powinny zostać przykręcone na wylewce, w miejscu perlatora. Taki filtr można założyć na większości baterii kuchennych. Filtry nakranowe posiadają wkład z węglem aktywnym, a niektóre modele mają także przedfiltr mechaniczny. Po zastosowaniu tego urządzenia poprawiają się właściwości wody – jej smak, zapach, w niektórych przypadkach też barwa. Z wody usuwane są zanieczyszczenia mechaniczne, metale ciężkie, chlor oraz jego pochodne.

Inka90

A gdzie można kupić taki filtr nakranowy? Czym on sie tak naprawdę różni od filrtra z odwróconą osmozą?
Co złe, to na lewo, co dobre, na prawo...

pablo1809

Filtr nakranowy to jeden z najprostszych typów filtrów do wody. Z reguły zawiera tylko węgiel aktywny i prosty filtr mechaniczny, żeby zatrzymać osady i nie dopuścić do wypłukania złoża. Główne jego zadanie to usunięcie chloru z wody, może też usunąć substancje organiczne (zależy od typu węgla) i czasami może poprawić barwę. Główne zalety to uzdatnienie 100% wody, niewielkie rozmiary i oczywiście cena.
Z własnego doświadczenia podpowiem Ci, żebyś nie kierowała się tylko ceną i wyglądem w jego doborze. Niestety część tego typu produktów jest kiepskiej jakości (obudowa filtra oraz zdolność adsorpcyjna węgla).


System odwróconej osmozy to wielostopniowy zestaw filtrów. Kosztuje kilkaset złotych (a niektóre to nawet kilka tysięcy). Usuwa z wody praktycznie wszystko co w niej początkowo się znajdowało. Jeżeli kupisz z system z dwudrożną wylewką to będziesz miała wodę do żelazka i np. akumulatora oraz oddzielnie zmineralizowaną. Ważna sprawa wydajność (ilość produkowanej wody) zależy od ciśnienia w instalacji. Przy niskim ciśnieniu warto dokupić pompę. Mankamentem jest to, że część wody tracimy (trafia do kanalizacji). Stosunek wody czystej do brudnej to niej więcej 1:2.


Gdzie kupić filtr nakranowy? Jest tego pełno na rynku. Można wybierać i przebierać. Wpisz w google, odwiedź strony dystrybutorów, serwisy aukcyjne.
Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE!

Brandon

Jaki filtr do wody na poczatek ? chodzi mi głownie o wodę do picia dla dzieciaków :D

Ryszard

Jaka jest przeciętna żywotnośc jednego i drugiego?

pablo1809

To zależy od jakości wkładu, ilości i jakości przepuszczonej wody. Przyjmuje się że że większość wkładów wymienia się nie rzadziej niż co 6 m-cy. Na etykiecie jest to zawsze podane. 
Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE!

Asixx

rety to chyba lepiej zainwestować w filtr nakranowy :P

gerdi93

ja używam zwykłego dzbanka filtrującego z Brity i sobie chwale :P

bari49

Witam
Podepnę sie pod temat. Mianowice szukam dobrego filtra bez zbiornikowego i duzo czytam żeby kupić dobrej jakosci,ale które to są te dobrej jakości? Biore pod uwage tego https://sklep.osmoza.pl/filtr-wody-osmoza-ro7-400-p-1250.html ,ale nie wiem czy sa dobrej jakosci. Z tego co czytałem to wystraczy RO5,czy ktos moze mi taki polecic bez zbiornika i zebym mogl pod niego podpiac jeszcze inne urzadzenie ?

GreguS

#32
Zależy co definiujesz pod pojęciem dobry. Z tego postu ciężko coś wywnioskować.
Jeśli chodzi o kwestię podpięcia pod cokolwiek innego, to wystarczy trójnik 1/4", plus odpowiedni zawór
i można podpinać każdy filtr bez różnicy czy ze zbiornikiem, czy bez.

Ps. Jeden post wystarczy, dodanie kolejnych z tym samym tematem nie przyśpieszy odpowiedzi  :not:
Sklep z filtrami do wody - tutaj
Poradniki - kliknij

bari49

Dobry to znaczy mało awaryjny, wydajny i tani w eksploatacji, ale nie kosztem jakości.
Staram się nie przepłacać za firmę czy marketing.

GreguS

Ogólnie wszystkie modele z pompą i membraną o wydajności 400 gpd Ci wystarczą, później to kwestia czy chcesz ładną obudowę, mineralizator, wkład alkalizujący, wkład bioceramiczny itd.
Podstawa zazwyczaj zostaje ta sama i zazwyczaj działa bardzo dobrze, szczególnie te rozwiązania bez zbędnej elektroniki, komputerów sterujących spełnią Twoje założenia.
Sklep z filtrami do wody - tutaj
Poradniki - kliknij

bari49

Akurat spodobał mi sie High Flow ze względu na brak zbiornika, łatwość wymiany filtrów i niezle wychodzi eksploatacyjnie. Czy jak popsuje sie komputer sterujący to bedzie dalej działała filtracja ,tylko bez komunikatów? a jeśli nie to czy da sie wymienić komputer,jak tak to ile kosztuje?

TinyPortal 2.2.2 © 2005-2022