Filtr kapilarny nie filtruje

Zaczęty przez ondre, Maj 24, 2017, 22:01:21 PM

« poprzedni - następny »

ondre

Szanowni Koledzy!
Miałem dziś przyjemność pomóc znajomemu w założeniu filtra kapilarnego FP3-HJ-K1. Biedak kupił go na allegro, bo myślał iż będzie musiał tylko wężyki połączyć. Reszta go przerosła. Zgodnie z instrukcją wszystko połączyłem. Przepłukałem..no może mogłem dłużej płukać. Ale trudno. Woda leci. No to pomierzyłem moim miernikiem TDS- 3, i tu zdziwko :-[  Z filtra leci tyle ppm ile z kranu. Woda jest ze źrudła na górce, ma normalnie 190-220ppm. Po deszczach staje się mętna i ppm przybywa.Jest zażelaziona ale pokolenia się tu wychowały. No a tu z membrany kapilarnej wychodzi tyle samo lub ciut więcej!! :eggs:
Nie miałem nigdy z tymi kapilarnymi do czynienia. Poradźcie co to może być? Podłączone jest dobrze, wszędzie zresztą strzałki, cisnienie mierzone za reduktorem 3 bar. Wstępnie w budynku fitr siatkowy Honeywell 100mikro. Może być felerna membrana?

Krzyneczek

Ciekawe... jeśli masz możliwość sprawdzenia tego filtra w innym miejscu, to da więcej informacji.
Ja osobiście bym pomierzył w różnych miejscach, przed membraną, po membranie, omijając inne wkłady.

Swoją drogą łatwiej byłoby ze zdjęciem, bo były różne opcje filtra z membraną kapilarną.
Na zdrowie!

ondre

Witaj Krzyneczek ;D
Ty jednak jesteś najlepszym filtrantem na forum  8) Już podaję Ci pomiary:
dziś woda była w kranie 211-215ppm
przez same wkłady 220ppm
przez samą membranę kapilarną :200-211ppm
przez cały system czyli filtr Aqafilter FP3-HJ-K1 215-230 ppm
fotki nie wklejam bo to kłopotliwe, już zapomniałem na jakie serwisy się wysyła fotki :shirty: ale ten filtr jest wszędzie w necie. Jeżeli chodzi o wkłady to ma FCPS5,FCCST2,FCCBKDF i membranęTLCHF-2T
wszystkie wkłady się lekko wkręcały i na pewno są prosto włożone. Pierwszy zresztą widać bo jest przeźroczysta obudowa.Kierunek jest dobry, takim osłem nie jestem jak wszędzie strzałki są!

Krzyneczek

To lux, akurat złego podłączenia nie podejrzewałem...
Bardziej jednak chodziło mi, żeby sprawdzić filtr u kogoś innego, czytaj
inne mieszkanie, inne miejsce, wiem, że to trudne, ale wtedy byłby pełny obraz
sytuacji. Jak oddasz do reklamacji, to może uznają, a może nie, co będzie bardziej zależało
od natężenia promieniowania kosmicznego w danym dniu niż rzeczywistej pracy układu.
Sprawdzą na czystej wodzie, albo wcale nic nie sprawdzą i takie użeranie się rozpocznie.

Najlepszą metodą byłoby nagranie filmiku z pomiaru wody surowej oraz oczyszczonej - jednym ciągiem
i z takim materiałem wysłanie reklamacji z tytułu nie gwarancji, ale rękojmi oraz stwierdzenia,
że produkt w momencie sprzedaży był wadliwy, dlatego żądasz zwrotu pieniędzy,
przywołując na pamięć UOKIK :D jeśli nie zadziała, wtedy ze sprawą do rzecznika w swoim miejscu zamieszkania.

Po całej sprawie - kup porządny filtr RO, albo jeśli mierzi kogoś odrzut - tudzież "brak minerałów" (bzdura..   :not speak:)
to lepiej zainwestować w coś co będzie działało- typu Excito-B. Ładniejsze i lepsze jakościowo. To moje osobiste zdanie.
Na zdrowie!

ondre

Witaj Krzyneczek ;D
Kumpel dostał już odpowiedź od producenta, bo zaraz reklamował u sprzedawcy, a ci przesłąli to do producenta zaraz. " Membrana TLCHF-2T nie obniża wartości ppm a ma zadanie zatrzymywać bakterie i wirusy"Tyle polski Aqafilter ma do powiedzenia klientowi :beee:żenada, nic więcej nie powiem. Ja nigdy nie kupię ich kapilary, a wkłady do mojego RO w lipcu kupię UMTS. A zresztą cała branża filtrowania wody to jeden wielki przekręt. Tak jak kiedyś sklep w Chorzowie dali super cenę na AICRO chyba 200. No to chciałem kupić, ale w oryginalnym opakowaniu. No tak to oni nie sprzedają.... 8)No i nie mam go do dziś i żyję. W lipcu pojadę tam do Grega do firmy po wkłady wężyki do wymiany itd. No i robię pierwszy raz samodzielnie wymianę z dezynfekcją na mojej Kunie. Na kapilarę już mnie nikt nie nabierze, to filtr który wylewa taką wodę jaką wlewasz. Dlatego Aqafilter w Polsce nie ma nawet strony internetowej by nikt im nie zarzucił klamstwa....
pozdrawiam ;D

Krzyneczek

Swoją drogą... trochę bzdura to, co napisali, chyba że związki odpowiedzialne za ppm u Twojego kolegi, to te z najmniejszych. AF ma jeszcze drugą membranę kapilarną,
która jest np. w excito-b i wiem, że z niej znajomi są zadowoleni, twardość ściąga, woda o niebo lepsza, choć w tym filtrze to jeszcze inne wkłady robią swoje.
Nieważne... AF ma swoją stronę - aquafilter.com, swoją drogą ich pianki, węglówki i liniówki są w porządku, ja nie miałem nigdy z nimi kłopotu.

Rzeczywiście w kwestii filtrowania wody ludzie polegają na stereotypach, więc albo obrywa się od producentów wód mineralnych, albo od firemek z filtrami do wody,
które w d... mają klienta, tylko żeby kupił, a czy będzie działać u niego filtr, czy nie, to już ich nie obchodzi. Reklamację Ci odrzucą i powiedzą żebyś się łaskawie bujał.
Na zdrowie!

ondre

Witam ;D
Może ktoś z użytkowników takich membran kapilarnych, odpowie, czy z czasem kolor takiej membrany szarzeje? czyli powoli  idzie w kierunku koloru grafitowego ;D

naetale

Wg. moich obserwacji membrana troszkę szarzeje, ale nieznacznie :)

ondre

Neatale!  ;D a jak długo użytkujesz tą membranę?

pablo1809

#9
Cytat: ondre w Maj 29, 2017, 21:01:52 PM
" Membrana TLCHF-2T nie obniża wartości ppm a ma zadanie zatrzymywać bakterie i wirusy"Tyle polski Aqafilter ma do powiedzenia klientowi

Bardzo dobrze odpisali. Membrana kapilarna nie usuwa jonów z wody, a więc nie może zmienić wartości TDS (jeśli zmieni to potraktujcie to jako wypadek przy pracy)


Cytat: Krzyneczek w Maj 30, 2017, 11:08:56 AM
Swoją drogą... trochę bzdura to, co napisali, chyba że związki odpowiedzialne za ppm u Twojego kolegi, to te z najmniejszych. AF ma jeszcze drugą membranę kapilarną,
która jest np. w excito-b i wiem, że z niej znajomi są zadowoleni, twardość ściąga, woda o niebo lepsza, choć w tym filtrze to jeszcze inne wkłady robią swoje.

EXCITO-B ma zainstalowany wkład zmiękczający AISTRO lub AISTRO-2. I to on powoduje zmianę twardości wody a nie membrana kapilarna.

Cytat: ondre w Czerwiec 02, 2017, 08:32:37 AM
Witam ;D
Może ktoś z użytkowników takich membran kapilarnych, odpowie, czy z czasem kolor takiej membrany szarzeje? czyli powoli  idzie w kierunku koloru grafitowego ;D

Prawdopodobnie osadził Ci się węgiel na membranie. 
Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE!

Raven

CytujEXCITO-B ma zainstalowany wkład zmiękczający AISTRO lub AISTRO-2. I to on powoduje zmianę twardości wody a nie membrana kapilarna.

O, to mi wiele tłumaczy :D

Gena

odświeżę temat może nie dokładnie o membranę pytanie ale o miernik TDS. Co jaki czas kalibrujemy go w płynie?

pablo1809

Cytat: Gena w Lipiec 14, 2019, 19:50:14 PM
odświeżę temat może nie dokładnie o membranę pytanie ale o miernik TDS. Co jaki czas kalibrujemy go w płynie?

Według GLP powinno się go kalibrować raz dziennie przed pierwszym pomiarem. W praktyce rób to kiedy uważasz za stosowne, np. raz w miesiącu.
Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE!

Gena

ok dzięki.
Jeszcze jedno pytanie, mam jeden filtr z membrana kapilarną i niestety cieknie na wejściu wody. czy do tych zestawów filtrów nie trzeba stosować jakiś regulatorów ciśnienia? Wodociągowe ciśnienie mam od4,5 do 6 bar.

Luksik82

Niestety trzeba ją w swojej założyłem kosztuje około 50 zł ale w razie skoków ciśnienia w instalacji masz pewność że  ci kapilary nie rozwali i jak się tu dowiedziałem podobno jeśli nie zastosujesz reduktora ciśnienia to w razie  awarii nie masz co liczyć na gwarancję .

TinyPortal 2.2.2 © 2005-2022