Autor Wątek: Filtr kapilarny nie filtruje  (Przeczytany 5925 razy)

Offline ondre

• Semi-pro
  • Pomógł 1
Filtr kapilarny nie filtruje
« dnia: Maj 24, 2017, 22:01:21 pm »
Szanowni Koledzy!
Miałem dziś przyjemność pomóc znajomemu w założeniu filtra kapilarnego FP3-HJ-K1. Biedak kupił go na allegro, bo myślał iż będzie musiał tylko wężyki połączyć. Reszta go przerosła. Zgodnie z instrukcją wszystko połączyłem. Przepłukałem..no może mogłem dłużej płukać. Ale trudno. Woda leci. No to pomierzyłem moim miernikiem TDS- 3, i tu zdziwko :-[  Z filtra leci tyle ppm ile z kranu. Woda jest ze źrudła na górce, ma normalnie 190-220ppm. Po deszczach staje się mętna i ppm przybywa.Jest zażelaziona ale pokolenia się tu wychowały. No a tu z membrany kapilarnej wychodzi tyle samo lub ciut więcej!! :eggs:
Nie miałem nigdy z tymi kapilarnymi do czynienia. Poradźcie co to może być? Podłączone jest dobrze, wszędzie zresztą strzałki, cisnienie mierzone za reduktorem 3 bar. Wstępnie w budynku fitr siatkowy Honeywell 100mikro. Może być felerna membrana?

Offline Krzyneczek

• Użytkownik
  • Pomógł 2
Odp: Filtr kapilarny nie filtruje
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 26, 2017, 15:34:43 pm »
Ciekawe... jeśli masz możliwość sprawdzenia tego filtra w innym miejscu, to da więcej informacji.
Ja osobiście bym pomierzył w różnych miejscach, przed membraną, po membranie, omijając inne wkłady.

Swoją drogą łatwiej byłoby ze zdjęciem, bo były różne opcje filtra z membraną kapilarną.
Na zdrowie!

Offline ondre

• Semi-pro
  • Pomógł 1
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 28, 2017, 20:00:35 pm »
Witaj Krzyneczek ;D
Ty jednak jesteś najlepszym filtrantem na forum  8) Już podaję Ci pomiary:
dziś woda była w kranie 211-215ppm
przez same wkłady 220ppm
przez samą membranę kapilarną :200-211ppm
przez cały system czyli filtr Aqafilter FP3-HJ-K1 215-230 ppm
fotki nie wklejam bo to kłopotliwe, już zapomniałem na jakie serwisy się wysyła fotki :shirty: ale ten filtr jest wszędzie w necie. Jeżeli chodzi o wkłady to ma FCPS5,FCCST2,FCCBKDF i membranęTLCHF-2T
wszystkie wkłady się lekko wkręcały i na pewno są prosto włożone. Pierwszy zresztą widać bo jest przeźroczysta obudowa.Kierunek jest dobry, takim osłem nie jestem jak wszędzie strzałki są!

Offline Krzyneczek

• Użytkownik
  • Pomógł 2
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 29, 2017, 09:33:14 am »
To lux, akurat złego podłączenia nie podejrzewałem...
Bardziej jednak chodziło mi, żeby sprawdzić filtr u kogoś innego, czytaj
inne mieszkanie, inne miejsce, wiem, że to trudne, ale wtedy byłby pełny obraz
sytuacji. Jak oddasz do reklamacji, to może uznają, a może nie, co będzie bardziej zależało
od natężenia promieniowania kosmicznego w danym dniu niż rzeczywistej pracy układu.
Sprawdzą na czystej wodzie, albo wcale nic nie sprawdzą i takie użeranie się rozpocznie.

Najlepszą metodą byłoby nagranie filmiku z pomiaru wody surowej oraz oczyszczonej - jednym ciągiem
i z takim materiałem wysłanie reklamacji z tytułu nie gwarancji, ale rękojmi oraz stwierdzenia,
że produkt w momencie sprzedaży był wadliwy, dlatego żądasz zwrotu pieniędzy,
przywołując na pamięć UOKIK :D jeśli nie zadziała, wtedy ze sprawą do rzecznika w swoim miejscu zamieszkania.

Po całej sprawie - kup porządny filtr RO, albo jeśli mierzi kogoś odrzut - tudzież "brak minerałów" (bzdura..   :not speak:)
to lepiej zainwestować w coś co będzie działało- typu Excito-B. Ładniejsze i lepsze jakościowo. To moje osobiste zdanie.
Na zdrowie!

Offline ondre

• Semi-pro
  • Pomógł 1
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 29, 2017, 21:01:52 pm »
Witaj Krzyneczek ;D
Kumpel dostał już odpowiedź od producenta, bo zaraz reklamował u sprzedawcy, a ci przesłąli to do producenta zaraz. " Membrana TLCHF-2T nie obniża wartości ppm a ma zadanie zatrzymywać bakterie i wirusy"Tyle polski Aqafilter ma do powiedzenia klientowi :beee:żenada, nic więcej nie powiem. Ja nigdy nie kupię ich kapilary, a wkłady do mojego RO w lipcu kupię UMTS. A zresztą cała branża filtrowania wody to jeden wielki przekręt. Tak jak kiedyś sklep w Chorzowie dali super cenę na AICRO chyba 200. No to chciałem kupić, ale w oryginalnym opakowaniu. No tak to oni nie sprzedają.... 8)No i nie mam go do dziś i żyję. W lipcu pojadę tam do Grega do firmy po wkłady wężyki do wymiany itd. No i robię pierwszy raz samodzielnie wymianę z dezynfekcją na mojej Kunie. Na kapilarę już mnie nikt nie nabierze, to filtr który wylewa taką wodę jaką wlewasz. Dlatego Aqafilter w Polsce nie ma nawet strony internetowej by nikt im nie zarzucił klamstwa....
pozdrawiam ;D

Offline Krzyneczek

• Użytkownik
  • Pomógł 2
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 30, 2017, 11:08:56 am »
Swoją drogą... trochę bzdura to, co napisali, chyba że związki odpowiedzialne za ppm u Twojego kolegi, to te z najmniejszych. AF ma jeszcze drugą membranę kapilarną,
która jest np. w excito-b i wiem, że z niej znajomi są zadowoleni, twardość ściąga, woda o niebo lepsza, choć w tym filtrze to jeszcze inne wkłady robią swoje.
Nieważne... AF ma swoją stronę - aquafilter.com, swoją drogą ich pianki, węglówki i liniówki są w porządku, ja nie miałem nigdy z nimi kłopotu.

Rzeczywiście w kwestii filtrowania wody ludzie polegają na stereotypach, więc albo obrywa się od producentów wód mineralnych, albo od firemek z filtrami do wody,
które w d... mają klienta, tylko żeby kupił, a czy będzie działać u niego filtr, czy nie, to już ich nie obchodzi. Reklamację Ci odrzucą i powiedzą żebyś się łaskawie bujał.
Na zdrowie!

Offline ondre

• Semi-pro
  • Pomógł 1
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 02, 2017, 08:32:37 am »
Witam ;D
Może ktoś z użytkowników takich membran kapilarnych, odpowie, czy z czasem kolor takiej membrany szarzeje? czyli powoli  idzie w kierunku koloru grafitowego ;D

Offline naetale

• Nowy
  • *
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 07, 2017, 09:04:20 am »
Wg. moich obserwacji membrana troszkę szarzeje, ale nieznacznie :)

Offline ondre

• Semi-pro
  • Pomógł 1
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 07, 2017, 09:27:27 am »
Neatale!  ;D a jak długo użytkujesz tą membranę?

Offline pablo1809

• Moderator
  • Pro
  • *
  • Pomógł 16
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 04, 2017, 22:24:19 pm »
" Membrana TLCHF-2T nie obniża wartości ppm a ma zadanie zatrzymywać bakterie i wirusy"Tyle polski Aqafilter ma do powiedzenia klientowi

Bardzo dobrze odpisali. Membrana kapilarna nie usuwa jonów z wody, a więc nie może zmienić wartości TDS (jeśli zmieni to potraktujcie to jako wypadek przy pracy)

Swoją drogą... trochę bzdura to, co napisali, chyba że związki odpowiedzialne za ppm u Twojego kolegi, to te z najmniejszych. AF ma jeszcze drugą membranę kapilarną,
która jest np. w excito-b i wiem, że z niej znajomi są zadowoleni, twardość ściąga, woda o niebo lepsza, choć w tym filtrze to jeszcze inne wkłady robią swoje.

EXCITO-B ma zainstalowany wkład zmiękczający AISTRO lub AISTRO-2. I to on powoduje zmianę twardości wody a nie membrana kapilarna.

Witam ;D
Może ktoś z użytkowników takich membran kapilarnych, odpowie, czy z czasem kolor takiej membrany szarzeje? czyli powoli  idzie w kierunku koloru grafitowego ;D

Prawdopodobnie osadził Ci się węgiel na membranie. 
Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE!

Offline Raven

• Nowy
  • *
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 16, 2018, 12:08:23 pm »
EXCITO-B ma zainstalowany wkład zmiękczający AISTRO lub AISTRO-2. I to on powoduje zmianę twardości wody a nie membrana kapilarna.

O, to mi wiele tłumaczy :D

Offline Gena

• Początkujący
  • **
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 14, 2019, 19:50:14 pm »
odświeżę temat może nie dokładnie o membranę pytanie ale o miernik TDS. Co jaki czas kalibrujemy go w płynie?

Offline pablo1809

• Moderator
  • Pro
  • *
  • Pomógł 16
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 15, 2019, 11:36:22 am »
odświeżę temat może nie dokładnie o membranę pytanie ale o miernik TDS. Co jaki czas kalibrujemy go w płynie?

Według GLP powinno się go kalibrować raz dziennie przed pierwszym pomiarem. W praktyce rób to kiedy uważasz za stosowne, np. raz w miesiącu.
Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE!

Offline Gena

• Początkujący
  • **
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 15, 2019, 12:47:22 pm »
ok dzięki.
Jeszcze jedno pytanie, mam jeden filtr z membrana kapilarną i niestety cieknie na wejściu wody. czy do tych zestawów filtrów nie trzeba stosować jakiś regulatorów ciśnienia? Wodociągowe ciśnienie mam od4,5 do 6 bar.