Autor Wątek: Jaki filtr na wodę w której jest dużo miedzi  (Przeczytany 11532 razy)

Offline Luksik82

• Semi-pro
  • Pomógł 0
Odp: Jaki filtr na wodę w której jest dużo miedzi
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 18, 2019, 07:57:48 am »
Czyli mam rozumieć że bardziej ufasz kranowce niż wodzie filtrowanej i marketowej .... A jeśli ktoś ma centralny zmiękczacz  to też piję duże ilości sodu .... Ja z mojej kranówki chciałem pozbyć się chloru i kamienia reszta składu jest ok ale widzę że to nie takie proste a jeśli nawet proste to chyba się okazuje że niezdrowe !😤pewnie masz kranówkę ale filtrowana przez osmoze u mnie niestety odpada zbyt duże koszty
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2019, 08:01:49 am wysłana przez Luksik82 »

Offline hsurim

• Semi-pro
  • Pomógł 2
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 18, 2019, 08:27:04 am »
Mierzyłeś ile ppm, ma woda po oczyszczeniu ?

Offline pablo1809

• Moderator
  • Technik
  • *
  • Pomógł 25
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 18, 2019, 08:41:57 am »
Czyli mam rozumieć że bardziej ufasz kranowce niż wodzie filtrowanej i marketowej .... A jeśli ktoś ma centralny zmiękczacz  to też piję duże ilości sodu .... Ja z mojej kranówki chciałem pozbyć się chloru i kamienia reszta składu jest ok ale widzę że to nie takie proste a jeśli nawet proste to chyba się okazuje że niezdrowe !😤pewnie masz kranówkę ale filtrowana przez osmoze u mnie niestety odpada zbyt duże koszty

Tu nie chodzi o wodę, ale o wkłądy zmiękczające i sód, który dodają.
Mieszkam w Łodzi, a tu jest woda dobrej jakości. Do tego pracowałem przez kilka lat w firmach produkujących filtry i naoglądałem się naprawdę dużo... Suma summarum nie mam żadnego filtra poza sitkiem w kranie :) Jeżeli miałbym sobie coś kupić to byłby to najprostszy model (pianka, węgiel kokosowy, pianka).

Zmiękczacz jest dobry jeśli chcesz się pozbyć kamienia z armatury. Jeżeli spożyjesz tę wodę, to zaczniesz bombardować się sodem. Dlatego instalując zmiękczacz warto pomyśleć o instalacji osmozy w punkcie poboru, żeby ten sód usunąć.

Mierzyłeś ile ppm, ma woda po oczyszczeniu ?

Po co? To nie osmoza, więc ma mniej więcej tyle ppm co przed filtracją.
Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE!

Offline Luksik82

• Semi-pro
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 18, 2019, 08:47:08 am »
Nie mierzyłem ppm mierzy się chyba po osmozie ja mam kapilare

Offline Luksik82

• Semi-pro
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 18, 2019, 10:37:15 am »
Pablo masz rację z tym sodem ja decydując się na filtr brałem wszystko pod uwagę ale tego nie wiedziałem i wczoraj mnie zastrzeliles ... :alas: Kwestia ile tego sodu z tej żywicy wychodzi .... Raczej już tego wkładu nie użyje będzie pianka węgiel węgiel z kdf i kapilarą ...chyba że kapilarą też robi coś z wodą  złego dla zdrowia o czym nie wiem ?....? Jeśli tak to nie zostaje mi za dużo opcji  :not: martwi mnie jeszcze jedno ...jak długo kapilarny da radę bez zmiekczacza  :eggs: dzięki panowie za wszystko   :-*

Offline pablo1809

• Moderator
  • Technik
  • *
  • Pomógł 25
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 18, 2019, 15:05:44 pm »
Luksik zasięgnij jeszcze opinii innych. Nie jestem autorytetem w temacie i mogę się mylić. Jak zmierzysz twardość to będziesz w stanie oszacować ile sodu Ci wyjdzie z wkładu (na 1 atom wapnia/magnezu wyciągnięty z wody, żywica uwalnia 2 atomy sodu).

Kapilarny to tylko wkład mechaniczny. Usunie Ci drobne osady, które przepuściła pianka. Nic więcej. Bez zmiękczającego bez problemu wytrzyma Ci pól roku :)

Offline Luksik82

• Semi-pro
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 18, 2019, 19:07:12 pm »
Może ktoś jeszcze z forum coś więcej wie w tym temacie bo jak na razie to my toczymy dyskusje w sumie bardzo ważna dla następnych użytkowników a na forum cisza ..... A użytkowników  dużo   :eggs: dzieki ci Pablo jeszcze nie podjąłem na sto procent decyzji co tam włożę jestem w trakcie studiowania tematu  :shirty: a woda która jest u mnie w kranie to pewiczanka .pl miasto strasznie ja promuje i niema tragedii ale rury to inna bajka  :not: twardość wody z moich badań i to co oni podają to 15 do 18 dh
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2019, 19:33:50 pm wysłana przez Luksik82 »

Offline GreguS

• Administrator
  • Technik
  • *
  • Pomógł 34
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 19, 2019, 09:43:19 am »
Sytuacja nie jest czarna albo biała. Ja piję wodę z osmozy od lat kilkunastu i nic mi się nie dzieje wbrew różnym dziwnym opiniom,
marynarze na statkach też dają radę mimo, że przez całe życie z niej korzystają. To załatwia kwestię twardości i sodu jednocześnie.
Twardość - kamienie na nerkach (oczywiście duże uproszczenie, bo w grę wchodzi dieta, ilość spożywanych płynów i wiele innych czynników,
ale ten jest dodatkowym na minus, bo to się nie wchłania tylko odkłada). Sód - jest potrzebny w organizmie, pozostaje tylko kwestia
gospodarki w nim, jeżeli lubisz słone potrawy i do tego dołożysz zmiękczacz, to oczywiście problemy ze zdrowiem się pojawią,
jeśli masz problemy z sercem - jakieś zastawki, rozrusznik, nadciśnienie to zmiękczacz nie będzie wskazany chyba, że w połączeniu
z osmozą. Prawda jest taka, że wszystkim można zrobić krzywdę - najmilszą i najmiększą poduszką można zabić, dlatego potrzeba rozsądku.
Osobiście od lat jestem przeciwnikiem kranówki bo znając branżę wodociągów po prostu nie ufam ich "trosce" o jakość wody, i nie  mówię tu
o nowoczesnych oczyszczalniach, ale właśnie przestarzałym systemie transportu wody, tam jest znacznie więcej zagrożeń niż tych wynikających
z użytkowania np. odwróconej osmozy (która nie jest lekiem na całe zło, bo np. gdy są bakterie to trzeba zacząć np. od filtracji mechanicznej i lampy UV).
Co do lekarzy i ich opinii - postawisz dwóch i każdy z nich powie co innego. Podobnie jak w temacie filtrów - postawisz dwóch "znafcuf" i bedzie to samo.
Trzeba wypośrodkować i nie dać się zwariować.
Sklep z filtrami do wody - tutaj
Poradniki - kliknij

Offline pablo1809

• Moderator
  • Technik
  • *
  • Pomógł 25
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 19, 2019, 11:58:06 am »
Gregus w swojej wypowiedzi chodziło mi wyłącznie o kwestię sodu w diecie niemowląt (Luksik pisał o 9 miesięcznej córce). Mają one niewykształcony w pełni układ wydalniczy i zbyt wiele minerałów w wodzie może w znaczny sposób obciążać nerki, podobnie jak nadmiar sodu. Dlatego przygotowując posiłki dla niemowląt lepiej korzystać z wody osmotycznej, niż po wkładzie zmiękczającym.

Nie chcę, żeby ktoś pomyślał że zmiękczacze czy wkłady są złe. Po prostu producenci nie umieszczają ważnych informacji w ulotkach (np. niewskazane dla niemowląt, ludzi na diecie niskosodowej oraz zmagających się z chrobami układu krążenia). Zdrowy człowiek może z tego korzystać do woli.

Offline Luksik82

• Semi-pro
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 19, 2019, 12:11:10 pm »
Greg masz rację wszystko co w nadmiarze szkodzi i trzeba umieć znaleźć kompromis. Pablo doszedłem do takiego samego wniosku dla dzieci i chorych osób może być szkodliwy powinna być etykieta że wydziela sód ! Dziś zrobiłem jeszcze jedną próbę która kosztowała mnie 40pln w plecy ale to był świadomy  wybór  :wonder: podsumuje to co wywnioskowałem i na koniec będę miał jeszcze  pytanie do was i chyba wątek na nowy temat który też mnie trochę nurtuje ......
Mój filtr to Fp3-hj-k1 z kapilarą.
Po zamontowaniu filtra okazało się że woda jest gorzka i nikt nie chce jej pić ! Po dłuższym rozważaniu i próbach wykryłem przyczynę ! Za zły smak wody odpowiedzialny był filtr odzelazajaco odkamieniajacy  fccst2 po jego usunięciu woda jest smaczna ale już po jednym dniu zaczął pojawiać się malutki osad w czajniku ! Pisałem o tym na forum i wyszło że ten filtr zamienia kamień na sód ( czego nie wiedziałem dzięki Pablo) i że na pewno już go nie włożę  z powodu wpływu sodu na zdrowie .! Lecz po prawie dwodniowej  lekturze wujka gogle stwierdziliśmy z żoną że  ta sól w wodzie która przez miesiąc nas nie zabije (w paczce chipsów jest jej sto razy więcej ) i kupimy jeszcze jeden wkład  ale innej firmy . Znalazłem u siebie na miejscu znanej firmy od dzbanków (nie będę reklamował ) który miał pasować do wszystkich obudów a musiałem go porzadnie przerobić ! (Firma wprowadza w błąd !) Po zamontowaniu i płukaniu próba organoleptyczna i ...... WODA GORZKA JAK S....yn!!!!! wkład wylatuje woda wraca do normy  ..wniosek  jest taki że chyba do moje wody się nie nadaje .....
Filtr jest ok zabiera zapach i chlor woda jest smaczna ale z małą ilością kamienia i teraz moje pytanie ...
W puste miejsce zamierzam włożyć jescze jeden węgiel ale czy to ma sens ???  Co wy byście tam umieścili żeby mi służyło ?
A drugie pytanie na następny wątek ....
Jeśli woda z butelki jest tak zła i przesiąknięta plastikiem to jak to się ma do tego co dzieje się w filtrze  .... Jest cały plastikowy obudowy wkładów wezyki też membrany kapilarna i osmotyczna to mikrorurki przez ktore przeciskana jest woda czy te zabiegi nie zostawiają plastiku i jego pochodnych w wodzie ?? Jeśli admin zechce niech przeniesie na nowy wątek ...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2019, 12:20:00 pm wysłana przez Luksik82 »

Offline GreguS

• Administrator
  • Technik
  • *
  • Pomógł 34
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 19, 2019, 12:24:41 pm »
Po prostu załóż wątek nowy - filtry a plastik do swojego pytania

Sugerują, żeby dołożyć trochę merytorycznej wiedzy w tym temacie, czyli co to jest plastik o co szkodliwego konkretnie chodzi itp.
Bo za chwilę zajmiemy się szczepionkami, a wtedy to już będzie obłęd...
Sklep z filtrami do wody - tutaj
Poradniki - kliknij

Offline Luksik82

• Semi-pro
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 20, 2019, 00:31:06 am »
Gregus może się naraze  ale troszkę jesteś w błędzie ... myśle że nie zdajesz sobie do końca sprawy jak ważna jest sprawą wody ....
Szczepionki twój wybór szczepisz albo nie ..( twój przykład )
Bez jedzenia dasz radę miesiąc a jak będzie głód Jesz byle  co  ..
Głosować możesz na kogo chcesz masz wybór ... Ale jest jedna zasadnicza rzecz ...WODA !
Bez wody człowiek przetrwa bodajże 7 dni bez  jedzenia miesiąc i z  Tego co się orientuję to cała ludzkość je mniej lub więcej i to co mają dostępne .... ale pić musi każdy !!!! Człowiek w większości składa się z wody i to forum jest bardzo ważne !  Bez wody niema życia ...!