Wymiana wkładów

Zaczęty przez Krzyneczek, Kwiecień 13, 2012, 12:21:30 PM

« poprzedni - następny »

Krzyneczek

Ostatnimi czasy wymieniałem wkłady w moim filtrze,
woda dostarczana przez zakład miejskich wodociągów,

chciałbym podzielić się tym, co zobaczyłem po pół roku użytkowania filtra,
dla tych którzy twierdzą, że woda powinna zawierać minerały, życzę smacznego  :enjoying:

Na zdrowie!

GreguS

To ja dołączę do tematu, tyle, że zdjęcie wkładu dotyczy obudowy bigBlue 10"
Po półrocznym użytkowaniu wkładu o mikronarzu 20,
wkład zainstalowany na wejściu wody do budynku, przed zmiękczaczem,
powierzchnia pianki nie pozwalała na utrzymanie jej w ręce,
bo oblepiona była szlamem, mazią, rdzą i mnóstwem innych
"minerałów".
Dołączam poglądowe zdjęcie  :wonder:


Sklep z filtrami do wody - tutaj
Poradniki - kliknij

H2O

Krzyneczek ja wymieniam wkłady co 3 miesiąc, pierwszy jest zazwyczaj żółto-brazowy ale obydwu w takich kolorach to jeszcze nie widziałem :not speak:, chyba musisz jeszcze jakiś przedwstępny zainstalować.

Krzyneczek

To obudowa montowana na wejściu wody do budynku po co półrocznym przeglądzie zmiękczacza.
Właśnie przed zmiękczaczem jest zainstalowany i dlatego taki efekt... wystarczy policzyć ile wody
mógł przefiltrować... 12m3 na miesiąc razy 6 to w przybliżeniu 72000l ! :alas:
Na zdrowie!

katalania

Trzeba pamiętać o wymianie filtrów bo w przeciwnym razie cała instalacja jonizatora mija się z celem:)
Symec Consulting - Jonizatory Wody

water_lily

ja nie pamiętałam o wymianie i odczułam tego skutki... nie będę o tym pisać, no ale pamiętajcie, nie popełniajcie moich błędów :)

pablo1809

Coś mi się wydaje, że rekordu i tak nie pobiłaś. Kiedyś odebrałem tel. Klient skarżył się na zły smak i zapach wody po osmozie (próba reklamacji). Na pytanie jak długo ma system i kiedy ostatnio wymieniał wkłady. Usłyszałem, że system ma 6 lat i że nie wiedział, że wkłady trzeba wymieniać...  :alas:

Z wrażenia zaniemówiłem...

Zgadnijcie czy reklamacja została rozpatrzona pozytywnie... 8)
Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE!

GreguS

#7
Ja wiem, rozpatrzona została pozytywnie - zrobiło się Wam żal człowieka i w ramach czynu społecznego wymieniliście mu
cały system na nowy, bo ze starego nie było już co zbierać. :alas:
Rzeczony delikwent bliski był pewnie wydalenia własnych wnętrzności po zażywaniu regularnym wody tak skutecznie -
nie przefiltrowanej, a przygotowanej - w sumie to dobre, taka dieta cud, w dodatku gratis
cała masa kultur bakterii, jak w najlepszych jogurtach  :not speak:
Sklep z filtrami do wody - tutaj
Poradniki - kliknij

TinyPortal 2.2.2 © 2005-2022